Erba 3.75'im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Explorer_Turkey Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,237

En dolu Erba 3.75 bu olsa gerek :smiley: güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. Herkesin merak ettiği konu bu kadar donanım ekleyince 750 kg mı geçiyor musunuz? Tartma şansınız oldu mu?

Resimlerden anlamaya çalıştım sanırım 3.75'in ön tüplük bölümü içinde büyük tüp ve 19 lt damacana koyacak kadar genişlik yok doğru mu?

Var. Hatta 3 buyuk tup yanyana rahatca koyabilirsiniz
Güzel haber, resimlerdeki damacana sistemini 19 litre damacana ile ocağı büyük tüp ile olusturabilirim, pis su deposu tamam, güneş panelleri mppt ile bağlanıyor, gazlı şofben almıştım ona yer bulacağız, o zaman herşey tamam gibi bir tek nokta var şebekeden 220 volt bağlanıyor ama 220 ile aküleri şarj edebileceğim bir sistem yok da sanırım bunu nasıl sağlamam gerekir acaba? Kusura bakmayın şu anda 3.75 ile ilgili her detayı inceliyorum 😊

Güzel haber, resimlerdeki damacana sistemini 19 litre damacana ile ocağı büyük tüp ile olusturabilirim, pis su deposu tamam, güneş panelleri mppt ile bağlanıyor, gazlı şofben almıştım ona yer bulacağız, o zaman herşey tamam gibi bir tek nokta var şebekeden 220 volt bağlanıyor ama 220 ile aküleri şarj edebileceğim bir sistem yok da sanırım bunu nasıl sağlamam gerekir acaba? Kusura bakmayın şu anda 3.75 ile ilgili her detayı inceliyorum 😊

Karavanda yaşam aküleri genellikle bir dolabın içerisinde, şarj cihazına bağlamak her zaman kolay olmuyor. Resimlerde görülen şarj cihazlarını aküye bağlama şekli şarjı kolaylaştırıyor. Cihaz tarafındaki fişi aküye devamlı bağlı olan prize (resimlerin üst tarafında) takarak şarja başlamak mümkün. Şarj cihazı alırken böyle bağlantı kabloları olan cihazları tavsiye ederim.
Ctek Ladegert

Ladert

Son düzenleme:

Karavanda yaşam aküleri genellikle bir dolabın içerisinde, şarj cihazına bağlamak her zaman kolay olmuyor. Resimlerde görülen şarj cihazlarını aküye bağlama şekli şarjı kolaylaştırıyor. Cihaz tarafındaki fişi aküye devamlı bağlı olan prize (resimlerin üst tarafında) takarak şarja başlamak mümkün. Şarj cihazı alırken böyle bağlantı kabloları olan cihazları tavsiye ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 634924
Ekli dosyayı görüntüle 634925
Teşekkür ederim @Akdeniz45 bu cihazı araştırayım Türkiye'de satışı olan bir ürün müdür acaba?

Böyle bir ürün buldum böyle bir ürün işimi görür mü?

Son düzenleme:

Sofbeni de tupluge bagliyorlar yeterli alan var ama ne kadar saglikli olur bilemiyorum. Ben akunun oldugu kismi ve su deposunun yanindaki boslugu kesip menteseleyerek acilir hale getirdim. 220 baglantisi var orada. Aku sarj cihazini deponun yanindaki bosluga koyup akulere baglayarak sarj edebiliyorum. Aku sarj cihazi olarak da 200 ampler jel aku icin 20 amperlik black and deckker marka sarj cihazi aldim. Bekleyen akuleri tamir etme ve aku dolunca sarji kesme, akunun amperini algilayip akilli sarj etme gibi secenekleri de var.

Teşekkür ederim @Akdeniz45 bu cihazı araştırayım Türkiye'de satışı olan bir ürün müdür acaba?

Böyle bir ürün buldum böyle bir ürün işimi görür mü?

Tanımadığım bir şarj cihaz. Eğer fanlı bir cihazsa karavanda gece şarj ederken sesi rahatsız edebilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri