Erba 5.25 2019 Model Çekme Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ruhumun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,161

Ruhumun

Yeni Üye
Merhabalar kayınpederimin Erba Marka 5.25 Model 2019 yılında üreticiden sıfır alınmış olan çekme karavanı var.Ve bu karavan,kendisi pandemi nedeniyle 65 yaş üzeri kısıtlamalara takıldığından fazla kullanılamadı.Dolayısıyla toplamda 5 bin km. dahi yol yapmadığını tahmin ediyorum.Benden bu karavanı satışa çıkarmamı istedi ve bende ilan açtım.Bir karavan kullanıcısı değilim ama tabir-i caizse yavaş bir piyasası olduğu kaçınılmaz.Çok sayıda görüntüleme aldı,favorilere eklendi.Pandemi dönemini atlatırsak bir motokaravan alıp yaz-kış gezmek istiyor.Zannediyorum ki çekme karavan yorucu da geldi kendisine.Sizlerden bu konu hakkında bilgi alışverişi talep ediyorum.Konu ve sorum şudur;Yukarıda bahsettiğim karavanda yat tipi tuvalet,geri görüş kamerası vs.var.Malum site ilan numarası 851843039 yazılan fiyat çok mu ? Kaça gider ? gibi yorum ve eleştirilerinizle beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.Tabi kendisiyle pazarlık yaparak fiyat indirimi alınabilir.

1e721303 c1e3 431c bdd3 b3d2dbb9331d

5a9e3647 d6fe 43a1 b5df d457406d953b

38a5c36a de29 4863 af5d 3ef071be5a7f

13891e11 0d24 41ce 8952 7ee784c726fd

92065d8b 1576 4ab5 b2e3 91aa9df68cf7 1

F3b0c7b9 70b0 4b4d ab14 e104c8f50620

Etiketler
Sıfırı 55 bin tl,
Ancak hemen teslim olmuyor
Sizde tuvalet ve geri görüş kamerası var
Panel-akü vb durumu ne
Ruhsat ve ayrı plaka varmı
yat tipi tuvalet meraklıları var
Geri görüş kamerası vs
Bence 60 bin eder
Sahibinden comda yazılan şişirme fiyatlara kanmayın
80-90 bin yazan var ama satılmıyor

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sıfırı 55 bin tl,
Ancak hemen teslim olmuyor
Sizde tuvalet ve geri görüş kamerası var
Panel-akü vb durumu ne
Ruhsat ve ayrı plaka varmı
yat tipi tuvalet meraklıları var
Geri görüş kamerası vs
Bence 60 bin eder
Sahibinden comda yazılan şişirme fiyatlara kanmayın
80-90 bin yazan var ama satılmıyor

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Katiliyorum 60 65 bandında alıcı bulur bence de.

Ancak fotoların düzgün bir ışıkta baştan çekilmesi şart.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İkinci el piyasasını üreticilerin yükselttiğini düşünüyorum. 1 yaşında arkadaşımın karavanina üretici 67 bin TL'den aşağı verme dedi, ben üreticiyi aynı ozelliklerde sıfır karavanı satın almak için aradığımda bana 61 bin TL fiyat verdi.

Merhabalar kayınpederimin Erba Marka 5.25 Model 2019 yılında üreticiden sıfır alınmış olan çekme karavanı var.Ve bu karavan,kendisi pandemi nedeniyle 65 yaş üzeri kısıtlamalara takıldığından fazla kullanılamadı.Dolayısıyla toplamda 5 bin km. dahi yol yapmadığını tahmin ediyorum.Benden bu karavanı satışa çıkarmamı istedi ve bende ilan açtım.Bir karavan kullanıcısı değilim ama tabir-i caizse yavaş bir piyasası olduğu kaçınılmaz.Çok sayıda görüntüleme aldı,favorilere eklendi.Pandemi dönemini atlatırsak bir motokaravan alıp yaz-kış gezmek istiyor.Zannediyorum ki çekme karavan yorucu da geldi kendisine.Sizlerden bu konu hakkında bilgi alışverişi talep ediyorum.Konu ve sorum şudur;Yukarıda bahsettiğim karavanda yat tipi tuvalet,geri görüş kamerası vs.var.Malum site ilan numarası 851843039 yazılan fiyat çok mu ? Kaça gider ? gibi yorum ve eleştirilerinizle beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.Tabi kendisiyle pazarlık yaparak fiyat indirimi alınabilir.

Aynı ozelliklerde sıfırı ne kadar ise 5-10 bin TL alti makul olur bence.

İkinci el piyasasını üreticilerin yükselttiğini düşünüyorum. 1 yaşında arkadaşımın karavanina üretici 67 bin TL'den aşağı verme dedi, ben üreticiyi aynı ozelliklerde sıfır karavanı satın almak için aradığımda bana 61 bin TL fiyat verdi.
Bu fikre kesinlikle katılıyorum. Facebookdaki bir karavan kulübünde aynısını aynı özelliklerle 44 bine sipariş verdiğim 3.75'i 48 bine satışa çıkarmış vatandaş. Ve serbest piyasa istediğim fiyata koyarım savunmasını yapıyor. Teoride doğru olsa da pratikte onu gören diğer satıcılar piyasa fiyatı olarak 48 bini baz alıyorlar. Hal böyleyken piyasa suni bir artış yaşıyor.

@Ruhumun Diğer taraftan sizin durumunuzu da ilgilendiriyor bu konu. Sarı siteye bakıp ortalama bir fiyat verecek olsanız 70-80'ler hatta 90'lar işten bile değil ama akılcı fiyatlama satışı kolaylaştırdığı göz önüne alınırsa makul üst fiyat maksimum 70 civarı olur 60-65'lere satılır bence.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkese çok teşekkür ediyorum.Önerilerinizi muhakkak göz önünde bulunduracağım.Satış gerçekleştiğinde buraya fiyatı ve süreci yazacağım.

Facebookdaki bir karavan kulübünde aynısını aynı özelliklerle 44 bine sipariş verdiğim 3.75'i 48 bine satışa çıkarmış vatandaş Ve serbest piyasa istediğim fiyata koyarım savunmasını yapıyor. Teoride doğru olsa da pratikte onu gören diğer satıcılar piyasa fiyatı olarak 48 bini baz alıyorlar. Hal böyleyken piyasa suni bir artış yaşıyor.

Şimdi de sarı siteye bir 3.75 ilanı düşmüş 52 bin fiyat biçilmiş. Bahsettiğim durum yaşanıyor işte. Bir sonraki 3.75 satıcısı bu ilanı gördüğünde "benimkinde webasto da var bu 52 ise benimki 58'dir" diyecek ve fiyatını ona göre belirleyecek. Suni artış devam edecek. Sonuç olarak her ikisi de sıfırının çok üstünde rakamlar isteyecekler. Serbest piyasa bu evet ama ben bu fiyatlamayı çok yanlış buluyorum.

Merhaba.
Sizlerden aldığım öneriler doğrultusunda karavanın yeniden fotoğraflarını çekecek,fiyatı 70 bin tl.den biraz daha indirecek ve 60-65 arası bir fiyata satacaktım.Zaten olması gereken de bu.2.el satış platformlarında enteresan fiyatlandırmaların oldugunu biliyorum,görüyorum.Yalnızca yüksek fiyatlandırma değil,fırsatçılarla da dolu.Hatta fiyatı yükselt diyen satıcı,sezon bitti satamazsın şu parayı veririm diyen alıcıda.Bu süreçte aldığınız mesajları kafanıza takarsanız sinir hastası olabilirsiniz.Açıkçası ben umursamadım.Velhasıl İstanbul ilinden anlayışlı ve gayet düzgün pazarlık yapan bir alıcıya 64 bin tl. karşılığında satmış bulunmaktayız.Birkaç güne kadar geleceğini söyleyip kapora göndermek istedi ama kaporayı kabul etmedim.Şayet vazgeçer almazsa,başınızı yine ağrıtabilirim.

O zaman süreci hayırlısıysa tamamlarsınız inşallah diyelim. Akılcı bir fiyatlama ile hızlı bir şekilde satılmayacak ürün olmadığını kanıtlar nitelikte bir satış gerçekleştirmiş olacaksınız. Ben kendi adıma satış sürecindeki hassasiyetiniz için size teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR