Erba çekme karavan yorumlarınız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan elmadag06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,554

elmadag06

Yeni Üye
Abilerim sitenize yeni üye oldum,adım ali.Ama siteyi uzun zamandır takip ediyorum.Biz 3 kişilik bir aileyiz.Eşim,ben ve 3 yaşında bir çocuğumuz var.Erba hafta sonu karavanı almak istiyoruz,ama yaz tatilleri için uzun süreli uygun olur mu bilemedik.Fiyatı diğer firmalara göre uygun.Hem tuvaleti de var.Kampinglerde kalmak istiyoruz tabi.Ama bize uygun olur mu sizlerin yorumlarına ihtiyacımız var.Bu bizim ilk deneyimlerimiz olacak.Bu yüzden hem çok para vermek istemedik,hem de karavan tecrübesi kazanmak istedik.Düşüncelerinizi almak isterim bu konuda.Teşekkürler...

Etiketler
Ynt: Erba çekme karavan yorumlarınız

elmadag06' Alıntı:
Abilerim sitenize yeni üye oldum,adım ali.Ama siteyi uzun zamandır takip ediyorum.Biz 3 kişilik bir aileyiz.Eşim,ben ve 3 yaşında bir çocuğumuz var.Erba hafta sonu karavanı almak istiyoruz,ama yaz tatilleri için uzun süreli uygun olur mu bilemedik.Fiyatı diğer firmalara göre uygun.Hem tuvaleti de var.Kampinglerde kalmak istiyoruz tabi.Ama bize uygun olur mu sizlerin yorumlarına ihtiyacımız var.Bu bizim ilk deneyimlerimiz olacak.Bu yüzden hem çok para vermek istemedik,hem de karavan tecrübesi kazanmak istedik.Düşüncelerinizi almak isterim bu konuda.Teşekkürler...

Ali bey,öncelikle gezenbilir'e hoş geldiniz.Forum'un karavan bölümüne bekliyoruz sizi,çeşitli başlıklar altında tüm sorularınızın yanıtını bulabilrsiniz,ancak size hem çekme hem mobil karavanı olan biri olarak bir ön yanıt yazmak isterim,karavancılık ve karavan sevdası içinize girmiş ve sizi karavan almaya kadar getirmişse hızlı karar vermemeniz ilk önerim olacaktır.Yeni üye olduğunuzdan özel mesaj atamıyacağınızı düşünerek, size telefon numaramı özel mesaj olarak yolluyorum,sormak istediğiniz soruları yanıtlayabilirim.

Ynt: Erba çekme karavan yorumlarınız

elmadag06' Alıntı:
Sayın elmadag06 öncelikle bir karavan ve doğa sever olarak aramıza hoşgeldiniz. Karavancılık konusunda forumda yeterince bilgiye ulaşacağınızı düşünüyorum. İlk karavanımı almadan önce benim de bazı endişelerim oldu. Gezenbilirden edindiğim bilgiler sayesinde bu işe başladım. Size önerim çekme karavan konusunda öncelikle aracın çekme kapasitesi ve karavanın ağırlığına dikkat etmeniz. (bu konuda Doğan Böncü üstadımızın yazıları yeterince bilgi verecektir.) Benim iki değişik çekme karavanım oldu. İlki 1000 kg ağırlığında bir başoğlu idi. En çok keyif aldığım ilk gezimi bu karavanla yapmıştım. Akçakoca gezisi:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=58282.0
Daha sonra şimdi kullandığım 630 kg ağırlığındaki karavanımı edindim. Aracımın çekme kapasitesini olumlu yönde oldukça etkiledi. 2012 yılında Kapadokya:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=88684.0
Anamur-Konya :
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=88947.0
gezilerini keyifle tamamladık.
Burada kararınız ne olursa olsun çok keyif alacağınız geziler yapacağınızı söyleyebilirim. Gerisi sizin tercihinize kalıyor.

Degerli dostlar 3.40 karavanimi 4.5 yil sonra sag tarafinda kabarma var diye erba karavana goturdum. O kadar isleri arasinda tamir ettiler eksikliklerini giderdiler silikonlarini yenilediler ve 5 kurus talep etmediler. Satis sonrasi olarak ben cok memnun kaldim firma sahibinin cep telefonuma dogrudan ulaşılıyor ve kilo olayini sordugumda tarttirabilirsiniz 750 kilo alti dedi inanıyorum sahsen. Iyi yolculuklar dilerim

Merhaba, erba 3.40 kantara çıkarıp tartan oldu mu? Bir de sizce hangisi daha kullanışlı erba 3,40 mı caretta 1500 mü?

Caretta kullanıcıları için ayrı zevktir ancak içinde pişiremediğiniz yağmurda soğukta içinde çayınızı demleyip içemediğiniz ayakta durup üstbaş değiştiremediğiniz bir karavandır. Kullanışlılık bakımından Erba haftasonu tercih etmek daha mantıklıdır bana göre.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,
Karavan araştırmasında yeniyim ve ERBA karavan etiketlerinde Erdoğan Başoğlu yazıyor.

Başoğlu karavanın sahibi ise Engin Başoğlu sanırım.

İki firma kurucuları akraba mıdır yoksa isim benzerliği mi, bilen var mıdır tarihçelerini?

Erba 3.75 fiyatına zam gelmiş gene 45000 olmuş fiyat benim teslim Nisan korku sardı şimdi sözleşmeye rağmen fiyatları bize yansıtmaz lar umarim ya öde yada al kaporani geri diye

Bu kadar sipariş almış bu firma, küçük bir üretim tesisinde bu siparişler nasıl yetişecek acaba ?
Bazı parçalar fason üretiliyordur sanırım. Bu da akla kaliteyi nasıl koruyacaklar sorusunu getiriyor. Özellikle panellerin Üretiminin fasona verildiğini duydum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri