Eskişehir Kamp Yapılacak Yer (küçük Bir Sitem)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan supertamp222 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,286

supertamp222

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba

Ben eskişehirde kamp yapabileceğim bir yer arıyorum. onlarca blog okudum forum okudum ancak eskişehir içerisinde hangi kamp yerini anlatsalar hep girişinde uyanık kurnaz biri oluyor ve sizden para alıyor (yasal olmadığı halde) ya da tam kamplarını kuruyorlar tofaşçılar gelip son ses müzik gürültü yapıyorlar. Ya da piknikçiler geliyor her şeyi mahvediyor. bu forumları blogları okuduktan sonra gerçekten insanın çıkıp kamp yapası gelmiyor. Benim ilk kampım olmayacak ama gerçekten gidilecek adam akıllı bir yer olduğunu düşünmemeye başladım. Sizden yardım istiyorum . Yok mu eskişehirde veya çevre illerde hafta içi (pazartesi-cuma arası) gidip rahatça kampımı kurup rahatsız edilmeden veya tedirgin olmadan vakit geçirebileceğim,ateş yakabileceğim sessiz sakin tenha yerler ? lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim

Eskişehir de 11 yıl kaldım , heryeri kamp alanıdır , muttalip yolundan yukarı çık şoförler çeşmesi civarı , ormana gir her yer kamp alanı , çeşmede çok . Eskişehir de kamp yeri bulamadım denir mi hiç ?

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mesajınız için teşekkür ederim ancak aracım olmadığı için yolda giderken rastgele sapabileceğim bir ormanlık alana girmem mümkün değil. Mekan olarak böyle bir yer belirtilirse ve ulaşım araçları varsa benim için daha iyi olur.

Gerçekten yer çok ama dediğiniz tipler yüzünden sakin yer bulmak son derece zorlaştı.
Tavsiye edebileceğim yerlerden biri Avlakkaya, Yarımca belediye otobüsüyle Bozdağ ya da Yarımcada iner, bir iki km lik doğa yürüyüşüyle ulaşabilirsiniz.
Sakarı ılıcalar da , Mihalgazi otobüsleriyle gidebileceğiniz bir yer, Ilıca kalabalık olur okullar kapandı ve şimdi yerleşke içinde çadır kurdurmuyorlar zaten, ama dere yukarı yürüyerek uygun ve sakin alan bulabilirsiniz.
Söğüt göleti de alternatif olabilir, söğüt otobüsleri gider.Ama yakacak temini sorunlu biraz.Yayla olduğundan hava soğuk olur geceleri.

Eskişehir-Kütahya bölgesel trenleri var , günde 5-6 civarı sefer yaparlar. Eskişehir gar dan binin , SABUNCUPINAR istasyonunda inin , Fındık köyü yolunda yarım saat yürüyün , FRİG VADİSİ tabelasını gördüğün yerden sağa girin , vadi boyunca kamp yapabilirsiniz . Ayrıca bölgede KAYZER TEPESİ vardır orayı da turluyabilirsiniz . İyi kamplar dilerim . Eskişehiri yazsam kitap olur . Balık ve av merakım nedeniyle ayak basmadığım yeri kalmamıştır . Frig vadisi gezisini mutlaka yapın derim .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ya hu sarıcakaya ne güne duruyor :smiley:
Sarıcakaya kaplıcalarına git orada çadır kurmaya yerler var küçük çadırlardan para almıyorlardı en son.
Git abi vur kendini dağlara sıkıldığında git kaplıcaya :smiley:
Ayrıca;
Musaözü
Muttalip yolu
Kızılinler
Bozyük(Tribün) "Yapcağın pek bir şey yok piknik alanı"
.
.
.
.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri