Eskişehir'de Karavan İle Konaklama

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan neoneuro Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,461

neoneuro

Yeni Üye
Merhabalar, Çanakkale'den Ankara'ya giderken yolumuz Eskişehir'den geçecek. Karavanla kalmak için uygun bir yer arayışındayım. Forumda yazılan başlıkları okuyunca tarihleri eski de olsa sanırım bir değişiklilk yok ve otoparkta kalmak durumunda kalacağız. Acaba Sazova Parkı'nda Hayvanat Bahçesi otoparkında konaklanabilir miyiz? Çocuklar da olduğu için tuvalet vs olması iyi olur maalesef yanımızda portatif tuvalet olmayacak. Hem de yola devam etmeden çocuklarla güzel vakit geçirebiliriz. Bursa yolundaki Opet İstasyonunda Ayten Usta lokantasının olduğu yerde büyük boş bir alan vardı orada kalabilir miyiz? Ya da sizin bildiğiniz elektrik sağlayabileceğimiz yer önerileriniz olursa ve paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler

Etiketler
İkinci söylediğiniz yerde. Opet yanında konakladım. Sessiz sakin güzel bir yer. Aslında yoldan biraz gürültü geliyor ama olsun mekan iyi.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar, geceyi Ayten Usta'nın bulunduğu Bursa çıkışındaki Opet'te geçirdik. Yücel Bey'in söylediği gibi yol kenarı olduğu için biraz araç gürültüsü vardı ancak yorgunluk olunca sesi duymuyorsunuz. Çocuklar da mışıl mışıl uyudular. Ayten Usta 24 saat açık bu arada, yemek pişirmek için gecikilirse iyi bir alternatif.

Ertesi gün Sazova parkına gittik. Anadolu Üniversitesi'nin Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi binası var, aracı onun otoparkına çekip biraz çocuklarla vakit geçirelim istedik. Oradaki otopark görevlisiyle konuştum. Karavanların orada geceleyebileceklerini, 24 saat güvenlik olduğunu söyledi. Hatta bize bir sonraki sefer için bir iki yer de gösterdi. Sanırım bir daha Eskişehir'de kalırsak burayı tercih ederiz. Hem yol sesi almıyor hem de etrafınız yemyeşil.

Sazova parkı yerine Musaözü göletinde kaldım...
Şehre 15 dakika. Çekme karavanı oraya park edip arabanızla şehri gezebilirsiniz. Su, tuvalet, çevre aydınlatması var, elektrik pirizi göremedim. Belki vardır. Telefon çok zor çekiyor. Kurbağa sesinden başka ses yok. Doğa çok güzel. Çocuklar macera parkını ve dönme dolabı çok sevdi. Gündüz şehri gezip akşam güneş batmadan gelip manzarayı seyredebilirsiniz. Vazifeperver görevlisi var. Konakladığınız gecenin sabahı hemen gelip bir 9,5 TL daha ücret istiyor, yardımsever iyi insanlar.

Tepebaşı Belediye Binası yanındaki otopark günlük 5 TL fiyat ile çok uygun, merkeze yürüme mesafesinde, sakin, güvenli. Elektrik belki güvenlik kulübesinden alınabilir, su bilmiyorum ama yakınlarında bulunabilir. Sonuç olarak kamp alanı değil ama gerekirse işe yarar.
39.783585, 30.502535

Musaözü parkına karavanla geldim ama burası gece konaklamaya kapatılmış. Sorun yaşamamanız için bilginize.

717E93DD 395D 4137 94C1 8A63AE1AE4B4

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR