ESP ve ASR şart mı??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sial Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,097

sial

Ana Kamp
merhabalar.. çok fazla şehirler arası yolculuk yapmayan ve fazla süratlı araç kullanmayan biri olarak. Esp olmayan bir 4x4 duster çokta sakıncalı mı? fantastik arazi koşullarına pek bulaşmayan., buzlu karlı yollarda clio ile kar lastiği oldumu zincir bile takmadan şantiye (dağ yollarına) rahatça gidebilen biri olarak esp siz 4x4 duster almaya karar verdim. çok fazla zararım olur mu esp olmasa??

Etiketler
Ynt: ESP ve ASR şart mı??

şart veya şart değil diye bişe yok.
esp belki belki bir defa sizi yolda tutar oda hayat kurtarır mı bilinmez(ya yoldan cıkıp ciddi kaza yapsaydınız?).
sonuçta pasif güvenlik önlemi.olması benim icimi rahatlatır.(şu anki arabamda yok.esp icin 2 ay kadar beklemem lazımdı beklemedim.cok şükür bi eksikligini duymadım). ama imkan varsa alın ne olur ne olmaz derim.
saygılarımla.

bende şuan szin durumunuzdayım. ilk etapta istediğim en full versiyonuydu ve banada en az 2 ay beklemem gerektiği söylendi :(( birde aracın fiyatı gün geçtikçe talebe karşılık artmaya başladı. araç kredileride gayet makul seviyelerde olduğundan böyle bi ikilemde kaldım.. esp siz kullananların yorumları çok önemli benim için.. siz mesala sorunsuz kullandığınızı söylüyorsunuz. bide mahsuru yoksa yaşadığınız şehir ve koşullarını söyleye bilirmsinz?

sial' Alıntı:
merhabalar.. çok fazla şehirler arası yolculuk yapmayan ve fazla süratlı araç kullanmayan biri olarak. Esp olmayan bir 4x4 duster çokta sakıncalı mı? fantastik arazi koşullarına pek bulaşmayan., buzlu karlı yollarda clio ile kar lastiği oldumu zincir bile takmadan şantiye (dağ yollarına) rahatça gidebilen biri olarak esp siz 4x4 duster almaya karar verdim. çok fazla zararım olur mu esp olmasa??

ESP benim aracımda var, benim en çok işime yarayan yanı arazide çekiş sistemine yardımcı olması örneğin karda ve buzda daha iyi performans sergiliyor. Hızlı araç kullanmadığım için virajlara da yavaş girerim şu ana kadar asfaltta ihtiyaç olmadı diyelim. Ama bazen hiç ummadık birşey olur da ani manevra yapmak gerekirse o zaman çok işe yarayacaktır. ESP'siz sipariş verdiyseniz aracınızı bundan sonra dikkatli kullanmanız gerekecektir zaten hızlı kullanmadığınızı söylüyorsunuz. Ama eğer sipariş vermediyseniz ESP ve ASR özelliğini 800TL gibi bir fiyata sunmuşlarken almanız daha iyi olur. Çevremde birkaç arkadaş Duster 4x4 almak istiyor. Hangi pakedi alsam ya da almasam diye soruyorlar. Onlara da aynı şeyi söylüyorum, aracınızda ESP ve ASR paketi olsun diğer paketler olmasa da olur diyorum. Bunu önermemin tek sebebi Çekiş Kontrolüne yaptığı destek.

ümit bey bide hazır bayide çil çil duruyorken heveslendim bayağı :smiley:) bide hemen al git pozisyonda olunca :((( kafam iyice karıştı.

sial' Alıntı:
ümit bey bide hazır bayide çil çil duruyorken heveslendim bayağı :smiley:) bide hemen al git pozisyonda olunca :((( kafam iyice karıştı.

Siz aracı aldınız mı yoksa karar veremediniz mi ? Bir de hangi şehirdesiniz acaba, ona göre birşey söyleyecem de.

banka kapanmıştı yarın sabaha kaldı. şifayen tamam alacaz dedik bayiye ama bişey imzalamadık. zonguldakta yaşıyorum. maden mühendisiyim. şantiyeye gitmek için 10-12 km asfalttan dağa çıkıyrm. sonrasında yaklaşık 1 km orman yolundan işyerine iniyorum. clio hb aracım var bi sıkıntı yaşamıyorum bu zmana kadar hiç yolda kalmadım. taksi olduğundan yüksek değil kullanırken illaki tedirgin oluyorsun altı vurmasın diye.

sial' Alıntı:
banka kapanmıştı yarın sabaha kaldı. şifayen tamam alacaz dedik bayiye ama bişey imzalamadık. zonguldakta yaşıyorum. maden mühendisiyim. şantiyeye gitmek için 10-12 km asfalttan dağa çıkıyrm. sonrasında yaklaşık 1 km orman yolundan işyerine iniyorum. clio hb aracım var bi sıkıntı yaşamıyorum bu zmana kadar hiç yolda kalmadım. taksi olduğundan yüksek değil kullanırken illaki tedirgin oluyorsun altı vurmasın diye.

Size Ankara Renault Bayisinde 44750TL'ye Gri renkli Look Paketli ve ESP-ASR paketli bir araç olduğunu söyleyecektim. Ama siz kararınızı vermişsiniz gibi :smiley:

:smiley: bu aracı istiyorum lakin esp ye takıldım kaldım :(( şirkette 4x4 ısuzu dmax var onda esp yok yada var alıcı gözüyle bakmadığımdan kullanımda hiç sıkıntı çekmiyoruz. araziye aldığıızda çıkamAdığı yer yok. esp varmı yok mu hiç anlamıyorz...

bugun siparişi iptal ettim :smiley:) ümitbey gün içinde görüştüğüm kişilerde aynı sizin dediğinizi söyledi. siprişi iptal edip sadece deri döşeme koltuğu olmayanı sipariş verdim. 47.400 civarında oluyor. yanlız bayiye gitmeden önce dacia nın sitesinden istediğiniz modelin fiyatına bakıp öyle bayiye gidiyor. bayiler fiyatları şişirme yapıyorlar. internet fiyatı daha ucuz diyince ilk söyledikleri rakam nerdeyse 500tl düşürdü. alacak arkadaşlar buna dikkat ederse fazla kazıklanmış olmaktan bi nebze kurtulabiliirler. saygılar

umiterkan' Alıntı:
Size Ankara Renault Bayisinde 44750TL'ye Gri renkli Look Paketli ve ESP-ASR paketli bir araç olduğunu söyleyecektim. Ama siz kararınızı vermişsiniz gibi :smiley:

ümit abi bu araba neden ucuz? teşhir ürünü felan mı?

sial' Alıntı:
bugun siparişi iptal ettim :smiley:) ümitbey gün içinde görüştüğüm kişilerde aynı sizin dediğinizi söyledi. siprişi iptal edip sadece deri döşeme koltuğu olmayanı sipariş verdim. 47.400 civarında oluyor. yanlız bayiye gitmeden önce dacia nın sitesinden istediğiniz modelin fiyatına bakıp öyle bayiye gidiyor. bayiler fiyatları şişirme yapıyorlar. internet fiyatı daha ucuz diyince ilk söyledikleri rakam nerdeyse 500tl düşürdü. alacak arkadaşlar buna dikkat ederse fazla kazıklanmış olmaktan bi nebze kurtulabiliirler. saygılar

Kime tuttururlarsa artık :D ama iyi bir seçim yapmışsınız, deri döşeme o kadar da önemli değil sonradan da yaptırılabilir ama ESP sonradan koyulmuyor maalesef ;)

umiterkan' Alıntı:
Sıfır bir ürün CAN teşhir ürünü değil, telefonla alınan bir fiyat üstelik. ;)

abi arabada deri döşeme felan var mı yoksa sadece esp + look paket mi? fiyat 1750tl düşük. ama o aracın çizik olma ihtimali yüksek. yinede bakmaya değer. :D

quickcan' Alıntı:
abi arabada deri döşeme felan var mı yoksa sadece esp + look paket mi? fiyat 1750tl düşük. ama o aracın çizik olma ihtimali yüksek. yinede bakmaya değer. :D

Bahsettiğim araç sıfırdır, teşhir ürünü değildir, Look paket ve ESP paketi olan Gri Renkli bir Duster'dır. Daha öncede söylemiştim gerçi ama yine söyleyeyim, bayiler karlarından feda ederek farklı fiyatlar verebiliyorlar onun için tüm bayileri arayıp iyi pazarlık yapmak gerekir CAN ;)

bu bilgi için çok teşekkür ederim ümit abi. alacak kişiler dikkatli olsun. ve yapabildikleri kadar pazarlık yapsınlar.. :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri