Evimiz Yanımızda Dünya Önümüzde 2019 Avrupa

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 173
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,130
Mesajlar
1,035
Tepkime Puanı
1,368
Yer
İstanbul
...

20190815_082222.jpg


20190815_092335.jpg


20190815_092353.jpg


20190815_092421.jpg


20190815_092443.jpg
 

Etiketler

Mesajlar
1,035
Tepkime Puanı
1,368
Yer
İstanbul
Deauville - Trueville-Sur- Mer

Bir köprü ile ayrılan iki yerleşim...Bir köprü ile ayrılan iki yerleşim...

Aire de Camping Car Deauville
: GPS 49.357385, 0.084362 Ücretsiz Karavan park. 24 saat konaklama izniveriliyor. Biz yerleşirken kontrol görevlileri geldive plak kaydımızı yazdılar. Elektrik ve Su, atık boşaltma hizmeti var.Gel-Git olayının bu kadar etkili olduğu kilometrelerce plaj ilk defa görüyoruz. Beklenenin aksine havada güzel olunca Normandiya da Manş denizinin sularına kendimizi bırakıyoruz.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=7h6NLHtVX3YTRUEVİLLE SUR MER

20190815_145219.jpg


20190815_145229.jpg


20190815_152256.jpg


20190815_154030.jpg


20190815_154053.jpg


20190815_154659.jpg
 

iklil konyalilar

Geziyorum !.. Öyleyse VARım !..
Mesajlar
551
Tepkime Puanı
475
Yaş
56
Yer
istanbul


Mesajlar
1,035
Tepkime Puanı
1,368
Yer
İstanbul
Acaba balıklar bu gelgit olayını hissedip zamanında kaçabiliyorlar mı?

Yoksa zaman zaman irice bir balık BiLE kıyıda bir gölcük içinde, balıkçılar için HEDİYE PAKETİ gibi kalabiliyor mu?

Bu konuyu hiç düşünmemiştim, ama ben çekilmiş yerlerde balık görmedim. Belki balıkçılar zamanını bildiklerinden bir yöntemleri vardır.
 
Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Mesajlar
3,028
Tepkime Puanı
4,249
Yer
Almanya
Esasında bu sıkıntılar birçok insanda artıyor. Elimizdeki cihazları iyi kullanabilmek , yenilikleri red etmeden takip edebilmek çok önemli. Artık günlük yaşam ile ilgili olan işler hep makinalar ile olacak. Bunları öğrenememek yaşamsal problemleri ortaya çıkaracak.
Ben makina mühendisiyim ama hemen hemen hiç mühendislik yapmadım. Okulda bilgisayar dersleri yeni başladığında ne olduğunu bile anlamamıştık. Rusya ya yerleştiğimde yanıma gelen eşim ilk geldiğinde sorun yaşamasın bir meşguliyeti olsun düşüncesi ile o zaman oldukça bana yük getiren bir bilgisayar satın aldık. Eşim olmadığında düğmesine bile basmaya korktuğum bir cihazdı. O günlerde herhalde bugünleri düşündüm ki, çocuğum olduğunda bana sen böyle bir şeyi nasıl bilmiyorsun diyeceğini duymak korkusu ile ilk Türkiyeye geldiğimde birçok kitabı alarak geri döndüm. Sonrasın da imkanım olduğu sürece hep gelecek teknoloji merakım oldu. Bugün yine torunlarım ile iletişim kurabilmem için onlar kadar iyi bilmeliyim düşüncesi ile öğrenmeye devam ediyorum. Sonuç olarak önümüzdeki en büyük tehlikelerden biri yakınlarımız tarafından '' Gereksiz'' görülmek...
Dünya küçüldü ben buranın yabancısıyım yerine ben buralıyım demeniz gerekiyor. Adres sorma devri gerilerde kaldı. Ama bu da bizim sahip olduğumuz , şimdiki neslin sahip olamadığı bir hazine olarak gerektiğinde kullanılacak şekilde hep yanımızda duruyor. :smiley::smiley:


Çok güzel bilgiler ve okumaya davet eden bir anlatım. Teşekkürler. Okumaya biraz geç başladığım için şimdilik ancak yarısına kadar okuyabildim.
Ingiltere’den aldığımız sim kartlarının fıyatları uygun ve kayıt formalitesi yok. Benim endişem Brexit gerçekleşirse bu sim kartlarının fiyatı yükselebilir.
Bir kaç hafta önce biten gezimizde telefonun çok kullandığım bazı özellikleri dikkatimi çekti. Tercüme, Google maps, şehirler içinde yaya olarak gezerken navigasyon gibi. Telefonların bu fonksiyonlarını çok iyi öğrenerek geziye çıkmakta fayda var.:smiley:
 

Mesajlar
1,035
Tepkime Puanı
1,368
Yer
İstanbul
Çok güzel bilgiler ve okumaya davet eden bir anlatım. Teşekkürler. Okumaya biraz geç başladığım için şimdilik ancak yarısına kadar okuyabildim.
Ingiltere’den aldığımız sim kartlarının fıyatları uygun ve kayıt formalitesi yok. Benim endişem Brexit gerçekleşirse bu sim kartlarının fiyatı yükselebilir.
Bir kaç hafta önce biten gezimizde telefonun çok kullandığım bazı özellikleri dikkatimi çekti. Tercüme, Google maps, şehirler içinde yaya olarak gezerken navigasyon gibi. Telefonların bu fonksiyonlarını çok iyi öğrenerek geziye çıkmakta fayda var.:smiley:

Brexit gerçekleşse de bu uygulama devam eder. Benim aldığım hat sadece Avrupa topluluğu alanında değil 70 farklı ülkede kullanılabiliyor. Ama Türkiye listede yok. Benzer yada farklı alanlarda birçok ülkenin Türkiye'ye hizmeti ve desteği bulunmuyor. Bunun nedenini ben uzun süre takibini yaptığım AB kriterleri yıllık Türkiye raporlarını okuyunca anladım. Yayınlanan ve ilgi duyanların takip ettiği bu bölümler , yerel medyalar tarafından da takip edilmediğinden bizler sadece günlük açıklamaları duyuyoruz. Günlük yaşama dair ve halkın ulaşmasını sağlayacak birçok uygulama sırf korumacılık adına kullanılamıyor.
Teknolojik destek gezilerde artık büyük kolaylık. Google ürünlerinden aktif yararlanıyorum. Google Maps yerel rehberler olarak da destek sunuyorum. Google asistan kullanımı bir çok problem de çözüm sunacak şekilde gelişiyor. Translate her ülkede bir ilaç, dil bariyeri kalmadı. Bir süre önce algoritması değişen Translate artık oldukça başarılı sonuçlar veriyor.Ayrıca öğrenmeye çok hızlı devam ediyor. Tüm yurt dışı günlük yayınlar, dergiler dil bilmesek de bir tık ötemizde. Google maps de sizlerin henüz kullanamadığı yaya olarak navigasyonda kullanılan Arttırılmış Gerçeklik Yaya yol tarifi çok başarılı. Test dönemi bittiğinde yanı başınızda gezerken kameranız ile birlikte yol alacaksınız. Yaya navigasyonun da destek olarak kablosuz tek'li kulaklık kullanırsanız sesli yönlendirme sayesinde telefona devamlı bakmak için zaman harcamazsınız. Araç kullanırken bile faydalı sohbet sırasında yönlendirmeyi kaçırmamanızı sağlıyor. Fotğraflarınız için wifi olduğunda hemen bağlantıya geçerek tüm fotoğraflarınızı bulutta yedekleyen sınırsız Googe Fotoğraflar ayrı bir dünya. İstediğiniz fotoğrafı Gruplama, Yer, İsim, Tarih ve Nesne gibi birçok farklı filtrelemeleri mevcut. Video kayıtları da dahil, hatırlatma özellikleri de var.
Bunun dışında gezerken bir yandan para kazananlar için güzel ürünler ortaya çıksa da. Gezi sırasında video çekimleri bir çok ekipman beraberinde öncesi ve sonrası ciddi bir çalışma gerektiriyor. Çekim zaman alıyor ve aynı zamanda biraz da geziden bir şeyler kaçırdığınızı anlıyorsunuz. Bu düşünce ile bu gezimizde fazla video çekimi yapmadık. Paylaşımlarımız da da yer ile ilgili YouTube da yayınlamış daha profesyonel hazırlanmış videoları tercih ettik.
Bu forumda sık paylaşılan Kamping alanları ile ilgili aplikasyonlar dışında, rota düzenleyici, park bulucu, etkinlik araması yapan, en yakın yakıt istasyonları ve fiyatları gösteren uygulamalar, şehir merkezlerinde kullanılan bisiklet, scooter vb. kiralama hizmetleri ile ilgili uygulamalar, Problem yaşadığınızda başvurulacak uygulamalar gibi farklı alanlarda devamlı kendimizi yenileyerek bu aplikasyonların kullanımına sahip olmak gerekiyor.
Ama bazıları yapısı gereği offline çalışsada bazıları sahip olduğu dinamiklikten dolayı internet erişimini şart koşuyor. Ben gezilerde kullanmak üzere sadece gezi uygulamalarının olduğu ayrı bir telefon ile yola çıkıyorum.
 

Mesajlar
1,035
Tepkime Puanı
1,368
Yer
İstanbul
Normandiyada son durağımıza doğru yol alıyoruz.

Mont Saint Michel

Gece uzaktan manzarayı seyrettikten sonra. Sabah en yakın ulaşacak bir noktada diğer araçlar ile beraber konaklıyoruz.
GPS: 48.6140716 1.4987444 St. Michel Cafe otoparkı. Gece işletme kapalı ve otopark ücretsiz. Avrupa’nın en büyük gel- gitlerinin olduğu koy. Asma bir köprü ile kale ve kiliseye bağlanmış bir yol. Gel-git olayı bazen bu köprüyü sular altında bırakacak şekilde gerçekleşip, kaleyi bir adaymış gibi gösterebiliyor. Mont Saint Michel girişinde günlük gezi yapanlar için büyük bir otopark var. Karavanlar için ayrı bir bölüm de oluşturulmuş. Ödeme günlük olarak yapılıyor. Bu park alanının hemen yanında ücretsiz ring seferler ile yolcular Kale kısmına taşınıyor. Ara duraklarda birçok konaklama ve eğlence yerleri mevcut. Bu alanda konaklayanlar araçları ile giriş yapabiliyor. Fakat belli bir noktanın ötesine yine kendi araçlarınız ile geçiş imkânı yok. İç kısımda bir karavan kamping alanıda mevcut.
Bazen sular altında ulaşılamayan bir ada, sular çekildiğinde de boş kum alan üstüne inşa edimiş bir yer karşımızda.

MONT SAİNT MİCHEL
Video: https://www.youtube.com/watch?v=fAs3KZ__Tg4


Bu sabah bu muhteşem görüntü karşısında kahvaltımızı yapıp kaleyi gezdikten sonra, Normandiya'dan ayrılıp Bretonya'ya girdik.
Normandiya bölgesine kısa bir özet geçecek olursak. Fransa’nın her yerinde olduğu gibi tüm ücretli otoyollar, otoyol hatta ara kasaba, köy yollarında uygun kısa süreli dinlenme yapacak yol kenarı dinlenme alanları sürücülere büyük konfor sağlıyor. Aire …… Olarak tabelalarda sık sık yönlendirmeleri görmek mümkün. Normandiya da plajlar, kamp alanları, karavan kampları, aniden önünüze çıkan sürpriz yerleşim yerleri, Dünya savaşları dönenine ait değişik mekân, müze ve anıtlar, birçok sanatçıya ait damgasını taşıyan şehirler ile gezginlere farklı ortamlar sunma konusunda çok zengin. Bölgenin turistik sayfalarını inceleyerek çok güzel bir rota yapmak mümkün.

www.normandy-tourism.org
www.medieval-normandy.com

Normandiya bölgesinde ülkemizde fazla bilinmeyen bir turistik faaliyet Atlar ve bunlar ile yapılan rotalar. Yolculuğumuz sırasında gördüğümüz birçok grup bu rotalarda farklı deneyimler yaşıyorlar. 2020 yılında yeni bir binicilik yolunu daha hizmete sokuyorlar. 230km olarak gerçekleşecek bu rota ilgi duyanlar için gezilecek ve uğranılacak yerleri ile Normandiya boyunca uzanacak.
www.normandy-tourism.org/horse
NormandyTourism

20190815_221302.jpg


20190815_224444.jpg


20190816_104004.jpg


20190816_121452.jpg


20190816_121707.jpg


20190816_121957.jpg
 
adigekuzeyli

Kango camper
Mesajlar
506
Tepkime Puanı
375
Yer
istanbul
Brexit gerçekleşse de bu uygulama devam eder. Benim aldığım hat sadece Avrupa topluluğu alanında değil 70 farklı ülkede kullanılabiliyor. Ama Türkiye listede yok. Benzer yada farklı alanlarda birçok ülkenin Türkiye'ye hizmeti ve desteği bulunmuyor. Bunun nedenini ben uzun süre takibini yaptığım AB kriterleri yıllık Türkiye raporlarını okuyunca anladım. Yayınlanan ve ilgi duyanların takip ettiği bu bölümler , yerel medyalar tarafından da takip edilmediğinden bizler sadece günlük açıklamaları duyuyoruz. Günlük yaşama dair ve halkın ulaşmasını sağlayacak birçok uygulama sırf korumacılık adına kullanılamıyor.
Teknolojik destek gezilerde artık büyük kolaylık. Google ürünlerinden aktif yararlanıyorum. Google Maps yerel rehberler olarak da destek sunuyorum. Google asistan kullanımı bir çok problem de çözüm sunacak şekilde gelişiyor. Translate her ülkede bir ilaç, dil bariyeri kalmadı. Bir süre önce algoritması değişen Translate artık oldukça başarılı sonuçlar veriyor.Ayrıca öğrenmeye çok hızlı devam ediyor. Tüm yurt dışı günlük yayınlar, dergiler dil bilmesek de bir tık ötemizde. Google maps de sizlerin henüz kullanamadığı yaya olarak navigasyonda kullanılan Arttırılmış Gerçeklik Yaya yol tarifi çok başarılı. Test dönemi bittiğinde yanı başınızda gezerken kameranız ile birlikte yol alacaksınız. Yaya navigasyonun da destek olarak kablosuz tek'li kulaklık kullanırsanız sesli yönlendirme sayesinde telefona devamlı bakmak için zaman harcamazsınız. Araç kullanırken bile faydalı sohbet sırasında yönlendirmeyi kaçırmamanızı sağlıyor. Fotğraflarınız için wifi olduğunda hemen bağlantıya geçerek tüm fotoğraflarınızı bulutta yedekleyen sınırsız Googe Fotoğraflar ayrı bir dünya. İstediğiniz fotoğrafı Gruplama, Yer, İsim, Tarih ve Nesne gibi birçok farklı filtrelemeleri mevcut. Video kayıtları da dahil, hatırlatma özellikleri de var.
Bunun dışında gezerken bir yandan para kazananlar için güzel ürünler ortaya çıksa da. Gezi sırasında video çekimleri bir çok ekipman beraberinde öncesi ve sonrası ciddi bir çalışma gerektiriyor. Çekim zaman alıyor ve aynı zamanda biraz da geziden bir şeyler kaçırdığınızı anlıyorsunuz. Bu düşünce ile bu gezimizde fazla video çekimi yapmadık. Paylaşımlarımız da da yer ile ilgili YouTube da yayınlamış daha profesyonel hazırlanmış videoları tercih ettik.
Bu forumda sık paylaşılan Kamping alanları ile ilgili aplikasyonlar dışında, rota düzenleyici, park bulucu, etkinlik araması yapan, en yakın yakıt istasyonları ve fiyatları gösteren uygulamalar, şehir merkezlerinde kullanılan bisiklet, scooter vb. kiralama hizmetleri ile ilgili uygulamalar, Problem yaşadığınızda başvurulacak uygulamalar gibi farklı alanlarda devamlı kendimizi yenileyerek bu aplikasyonların kullanımına sahip olmak gerekiyor.
Ama bazıları yapısı gereği offline çalışsada bazıları sahip olduğu dinamiklikten dolayı internet erişimini şart koşuyor. Ben gezilerde kullanmak üzere sadece gezi uygulamalarının olduğu ayrı bir telefon ile yola çıkıyorum.
Yorumlar larinizin altında Kin hediye et diye bir mavi renkte K harfi logosu var ne işe yarıyor. Bu arada size 10 kin verdim.

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Mesajlar
1,035
Tepkime Puanı
1,368
Yer
İstanbul
BRETONYA

İlk durağımız da yine çok enteresan eski bir kale şehrindeyiz. Körfezin diğer tarafında Bretonya bölgesinin tarihi liman şehri.

Saint Malo...
Bu kent uzun ve geniş bir kum sahile sahip. Eski dar sokaklı, tek renk, surlarla çevrili şehir ve yanında yeni yerleşim.
Bu sahiller de alıştığımız gel- git yine hikâyenin bir parçası. Yunus balıkları da bu sahilin meraklı dostları.

SAINT MALO
Video: https://www.youtube.com/watch?v=KzeK_u3q4-c&t=6s


Bretonya bölgesini, zamanın da İngiliz ablukasında karşı Rennes şehrine kadar yapılan kanal çevresindeki bir rota ile devam ediyoruz. Güzel köyler ve şatolar her yerde.

Canal d'llle et Rance

Video: https://youtu.be/FU4c940N0No


Grand Fougeray köyünde ki, çocuk parkı ve kitaplığı de olan küçük karavan park alanında dinleniyoruz.

Bretonya da yol üzerinden kısa molalar ve yerlerin fotoları…
Bretonya küçük ama yine konu gezmek olduğunda yer ve detay çok. Büyük ve adı öne çıkmış metropoller devamlı öne çıkarılan yerler olsada. Araç ile bir geziye çıkıldığında her an yeni bir şey keşfetmenin keyfini yaşıyor insan.

Bretonya Site Officiel Tourisme Bretagne - Sud, Nord - Guide Week-end, Vacances

Bu güzel bölgenin kısa bir tanıtımı ile keyifli görüntüleri yine ekleyelim.

BRETONYA
Video: https://www.youtube.com/watch?v=nR9eU_tVbxE

20190816_174732.jpg


Çekme Araba Motokaravan konaklamaları sırasında kullanacağı aracını çekiyor.

20190816_181419.jpg


20190816_181430.jpg


20190816_181442.jpg


20190816_181500.jpg


20190816_181538.jpg
 Mesajlar
1,035
Tepkime Puanı
1,368
Yer
İstanbul
Yorumlar larinizin altında Kin hediye et diye bir mavi renkte K harfi logosu var ne işe yarıyor. Bu arada size 10 kin verdim.

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ne olduğunu bilmiyorum, bu kayan görüntü hoşuma gitmiyor. Bu yüzden Tapatalk uygulamasını silmek istiyorum.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 Akdeniz45

Otelde misafir karavanda evimizdeyiz
Mesajlar
3,028
Tepkime Puanı
4,249
Yer
Almanya
Acaba balıklar bu gelgit olayını hissedip zamanında kaçabiliyorlar mı?

Yoksa zaman zaman irice bir balık BiLE kıyıda bir gölcük içinde, balıkçılar için HEDİYE PAKETİ gibi kalabiliyor mu?

Iklil Bey merhaba, Atlantik kıyılarında çok balık tuttum. Balıklar gel gite ayak uyduruyorlar.:smiley: Özelikle deniz gelirken balık turmak çok basarılı ve çok zevkli.
 

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLERGEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
102,204
Mesajlar
1,503,039
Kayıtlı Üye Sayımız
170,727
Kaydolan Son Üyemiz
hayati tuna

SON KONULAR

BENZER İÇERİKLERÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 1999 - 2022 Gezenbilir
DMCA.com Protection Status
Üst