Evolite - Easycamp - Andoutdoor Çadır

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ffssfurkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,738

ffssfurkan

Yeni Üye
Yer
istanbul
Arkadaşlar merhaba, kendime çadır almak istiyorum fakat çok fazla seçenek olduğu için kafam karışmış durumda.

Alacağım çadırı her zaman sırtlayabileceğim doğada dağda, göl kenarında kullanabileceğim bir çadır istiyorum mevsim olarak karda kullanmayacağım kesin ama yağmur koşullarına dayanıklı olmasını istiyorum.

200 lira civarlarında çadır arıyorum ama bu fiyatlara yakin biraz daha pahalı olsada tavsiye edebileceğiniz ürünler varsa onlarıda düşünebilirim.

Yurt dışı amazon vs üzerinden tavsiye edebileceğiniz fiyat bazına uygun urun varsa tavsiyelere açığım yurt dışına aktif olarak seyahat ettiğim için sıkıntı olmayacaktır,

Türkiye'de birkaç çadır buldum ama kullanışlı olurmu emin değilim genel olarak Husky trendi var ama fiyatlar bana fazla geliyor,

Benim bulduğum çadırlar;
Evolite Trip Mono Dome 2 Kişilik Çadır Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Easy Camp Comet 200 Çadır Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Andoutdoor Utah 3 Mevsim 2 Kişilik Kamp Çadırı - Andoutdoor

Andoutdoor BirdNext 4 Mevsim 3 Kişilik Kamp Çadırı - Andoutdoor

Andoutdoor Riga 3 Mevsim 2 Kişilik Kamp Çadırı - Andoutdoor

Andoutdoor Jena 3 Mevsim 4 Kişilik Kamp Çadırı - Andoutdoor

Uyku tulumu ve mat da almayı dusunuyorum bu arada umarım açıklayıcı olabilmişimdir,

Şimdiden çok Teşekkürler
Saygılar

Etiketler
kendi adıma konuşayım listedeki çadırlar benim tercihim olmazdı sanırım, tabi bu benim görüşüm sadece, f/p olarak piyasada daha kaliteli modeller bulabileceğinizi düşünüyorum, benim tavsiyem önce su geçirmezliklerini karşılaştırın, daha sonra havalandırmasının yeterli olup olmadığına bakın ikisi de içinize siniyorsa, kaç kişi kalmayı planlıyorsanız +1 kişilik olanını alın

kendi adıma konuşayım listedeki çadırlar benim tercihim olmazdı sanırım, tabi bu benim görüşüm sadece, f/p olarak piyasada daha kaliteli modeller bulabileceğinizi düşünüyorum, benim tavsiyem önce su geçirmezliklerini karşılaştırın, daha sonra havalandırmasının yeterli olup olmadığına bakın ikisi de içinize siniyorsa, kaç kişi kalmayı planlıyorsanız +1 kişilik olanını alın

Oncelikle tesekkurler, 1 kisilik cadir istiyorum cok fazla teknik olarak acikcasi anlayamiyorum. 2 kisilik alicagimi varsayarsak onerebileceginiz varmidir benim yolladiklarimdan veya sizin kendi onerebileceklerinizden.

Tesekkurler

Oncelikle tesekkurler, 1 kisilik cadir istiyorum cok fazla teknik olarak acikcasi anlayamiyorum. 2 kisilik alicagimi varsayarsak onerebileceginiz varmidir benim yolladiklarimdan veya sizin kendi onerebileceklerinizden.

Tesekkurler
ben arpenaz2 kullanıyorum decathlondan 90 liraya falan almıştım sanırım zamanında ( tam hatırlamıyorum yanlış olmasın :sweatsmile: ) tavsiye ederim, bu arada yüksek yağış alan yerlere gidecekseniz yanınızda çadırı örtmek için ufak bi branda/tarp bulundurursanız ek koruma sağlayabilirsiniz :smiley:

Malzemeleri de içine koyacağınız hesap edersek size 3 kişilik falan yakışır Yağmurlu havalarda çift tenteli çadırlar iyi oluyor

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben arpenaz2 kullanıyorum decathlondan 90 liraya falan almıştım sanırım zamanında ( tam hatırlamıyorum yanlış olmasın :sweatsmile: ) tavsiye ederim, bu arada yüksek yağış alan yerlere gidecekseniz yanınızda çadırı örtmek için ufak bi branda/tarp bulundurursanız ek koruma sağlayabilirsiniz :smiley:

Tesekkurler mesajiniz icin,

Ama suan bende biraz nekadar pahali okadar iyi mantigi olustu genel olarak onerilen cadirlar yuksek fiyatli, sizin tavsiye ettiginiz cadir yeterli olsa benim icin super olur ama tecrubesiz oldugum icin biraz cekimser kaldim.

Cunku sadece yazin sicak havada deniz kenari kampi yapmayacagim icin dagda vs 0dereceye kadar bana imkan saglamasini istiyorum. O yuzden alabilecegimin en uygun ve kullanislisini bulmaya calisiyorum aldigim urune guvenmek istiyorum, sanirim buda sizingibi tecrubeli arkadaslarin tavsiyeleriyle mumkun. Eger mumkunse size ne tur ortamlarda kullandiginizi sormak isterim bu cadir yeterlimidir sizce bana uygun olacakmidir?

Simdiden Tesekkurler,

Bu forumda çadır konusu çokça yazılmış çizilmiş. bende acemiyim. geçen yıl üç arkadaş gittik. biz beş kişilik bir çadırla memnun kaldık ama bu Forumdaki arkadaşlar çadırımızı beğenmedi mesela. akşam saatidir insanlar işyerinden Eve Dönüyor foruma girenler olacaktır. konunun üstatları yol gösterirler diye düşünüyorum.

Bu forumda çadır konusu çokça yazılmış çizilmiş. bende acemiyim. geçen yıl üç arkadaş gittik. biz beş kişilik bir çadırla memnun kaldık ama bu Forumdaki arkadaşlar çadırımızı beğenmedi mesela. akşam saatidir insanlar işyerinden Eve Dönüyor foruma girenler olacaktır. konunun üstatları yol gösterirler diye düşünüyorum.

Tesekkurler evet cok fazla konu var kafam cok karisti bana yapilan tavsiye dogrultusunda ilerleyecegim, umarim yardimci olabilecektir arkadaslar.

Tesekkurler mesajiniz icin,

Ama suan bende biraz nekadar pahali okadar iyi mantigi olustu genel olarak onerilen cadirlar yuksek fiyatli, sizin tavsiye ettiginiz cadir yeterli olsa benim icin super olur ama tecrubesiz oldugum icin biraz cekimser kaldim.

Cunku sadece yazin sicak havada deniz kenari kampi yapmayacagim icin dagda vs 0dereceye kadar bana imkan saglamasini istiyorum. O yuzden alabilecegimin en uygun ve kullanislisini bulmaya calisiyorum aldigim urune guvenmek istiyorum, sanirim buda sizingibi tecrubeli arkadaslarin tavsiyeleriyle mumkun. Eger mumkunse size ne tur ortamlarda kullandiginizi sormak isterim bu cadir yeterlimidir sizce bana uygun olacakmidir?

Simdiden Tesekkurler,
ben genelde temmuz haziran gibi kamp için vakit bulabiliyorum, bu tarihlerde erikli yaylası, ayder, uludağ gibi birkaç farklı ortamda benimle beraberdi, herhangi bi sıkıntı yaşamadım ama bunlar giriş seviyesi çadırlar sonuçta, şayet 0 derecelerde de kullanacaksanız 4 mevsim çadırları öneririm size ama o çadırlar da şuanki bütçenizi oldukça zorlar, ayrıca pahalı olan iyidir mantığını çok yanlış buluyorum, forumda biraz dolaşıp çadır seçimi hakkında biraz daha bilgi toplarsanız daha faydalı olabilir sanırım

Çadırlarda şu 2 şeye dikkat edilecek. kullanacak kişi sayısından bir kişi fazla sayılacak. 2 kişi için 3 kişilik, üç kişi ise 4 kişilik gibi... Birde mevsim konusunda kafa karışıklığı oluyor. Üç mevsim, Dört Mevsim, 5 mevsim gibi... 3 mevsim yaz kamplarına, Dört Mevsim güz ve Bahar dönemlerine, 5 mevsim Kışa.

ben genelde temmuz haziran gibi kamp için vakit bulabiliyorum, bu tarihlerde erikli yaylası, ayder, uludağ gibi birkaç farklı ortamda benimle beraberdi, herhangi bi sıkıntı yaşamadım ama bunlar giriş seviyesi çadırlar sonuçta, şayet 0 derecelerde de kullanacaksanız 4 mevsim çadırları öneririm size ama o çadırlar da şuanki bütçenizi oldukça zorlar, ayrıca pahalı olan iyidir mantığını çok yanlış buluyorum, forumda biraz dolaşıp çadır seçimi hakkında biraz daha bilgi toplarsanız daha faydalı olabilir sanırım

Tesekkurler cevabiniz icin.

Çadırlarda şu 2 şeye dikkat edilecek. kullanacak kişi sayısından bir kişi fazla sayılacak. 2 kişi için 3 kişilik, üç kişi ise 4 kişilik gibi... Birde mevsim konusunda kafa karışıklığı oluyor. Üç mevsim, Dört Mevsim, 5 mevsim gibi... 3 mevsim yaz kamplarına, Dört Mevsim güz ve Bahar dönemlerine, 5 mevsim Kışa.

Tesekkurler cevap icin.

Bende ilk defa kızımla beraber Yedigöller e kamp yapmak için kamp malzemeleri araştırıyorum. Hangi çadırı önerirsiniz. Haziranın 3.veya 4. haftası gideceğiz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,384
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.