Evolite K-2; 5 Mevsim Çadır Tanıtım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan salih46 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,767

salih46

Ana Kamp
Yer
K.maraş
HERKESE MERHABA,

5 mevsim fiyatı uygun bir çadır almaya karar vermiştim 3 kişilik kar etekleri olan alüminyum pollü ve benim için önemli olan bir diğer özellik pollerin dış tenteden geçiyor olması lazımdı husky hannah a v.s baktım husky falcon oşuma gitmişti tam onu alacaktımki bir alışveriş sitesinde %30 civarı bir indirimle evolite k-2 çadırı gördüm 485 ten 326 liraya düşmüştü fiyat kalitesinden v.s şüpheliydim ama bi cesaret aldım bu gün geldi çadır açtım baktım ve sizlerlede paylaşmak istedim...

çadırın özellikleri şöyle;

9.5 m dur. alm. pol (3x)
10.000 mm su basıncına dayanıklı çadır tabanı ve içi silikon kaplı
5.000 mm üst tente
2 girişli
1 tane bagajı var fakat çok büyük değil
kumaşlarıda gayet iyi

IMG 8285

IMG 8286

IMG 8287

IMG 8288

IMG 8289

Etiketler

merhaba bende evolite oregon 4 mevsim çadırı almaya niyetliydim fakat internette ne hakkında bilgi nede sitesine ulaşamadım acaba bu çadırlar nerede üretiliyor?

Hayırlı olsun Salih...Saha kullanımından sonra da bir görüş isteriz...

Albatrosses,
Yanlış bilmiyorsam Ankara YİBA Çarşısında bulunan 'Bahriyeli' firması tarafından Çin'de fason olarak üretiliyor bu çadırlar.

hımm anladım teşekkür ederim zucchero.demek o yüzden fiyatı uygun gerçi kullananların çoğu memnunlar denemeye değer herhalde.

Uludağ Büyük Deliller Köyünde tek kişilik olanını kurmuş ve incelemiştik. Fayda / Fiyat oranı yüksek ürünler genelde fakat bazı modelleri yabancı fiyatlarına yakın o yüzden az biraz daha fedakarlık yaparak bilindik markaları tercih etmek gerekir diye düşünüyorum.

çadırın paketinin üzerinde ve çadırın içindeki etikette bahriyeli.com.tr ve made in china yazıyordu yani açıkça bahriyeli outdoor un çinde fason olarak ürettirdiği çadır ama kumaş kalitesi işçiliği v.s gayet iyi zaten diğer firmalarda farklı şeyler yapmıyor fason olarak çinde tayvanda v.s ürettiriyor, fiyatı husky hananh tarzı çadırlara yakın fakat pazarlık yapılırsa epeyce fiyat düşecektir ben hepsiburada.com dan aldım 485 ten 326 tl ye düşmüştü 12 ay da taksit yaptırdım gayet uygun geldi. kullandığımda sizlerede gözlemlerimi aktarırım tekrar.

Ynt: Evolite K-2; 5 Mevsim Çadır Tanıtım

Güle güle kullanın.

Poller gerçekten kaliteli. Üst tente biraz şüpheli ama yağmurda göreceğiz durumunu.

teşekkürler,

tenteyi suda epeyce denedim su geçirmedi, pollerde gerçekten kaliteli.

salih bey bende sizin gibi husky falcon almayı düşünürken son anda bu çadırı gördüm çok büyük bir hevesle de bu başlığı okudum ;D 2012 de yılındaki bir yazışma olduğu için kesinlikle kullanım deneyimlerinizi yazmışsınızdır diye beklerken hayal kırıklığına uğradım :eek: lütfen çadırım sahadaki performansı hakkında deneyimlerinizi paylaşır mısınız ;)

Taze taze yazayım.

9 - 10 Kasım 2013 tarihleri arasında İzmir Ödemiş Bozdağ zirvesinde kamp atmıştık. 2150 metre de ki bu kampımızda hiç bir sorun ile karşılaşmadım.

Bundan önce de Haziran 2013 de Konya Aydos dağında 2200 metrelerde kamp atmıştım yine aynı şekilde hiç bir sorun yaşamadım.
Yağmur yağmıştı ama çok azdı.

Çadırımın üst örtüsünün su geçireğini hiç sanmıyorum. Kumaş materyali çok kaliteli.
Yalnız çadır o kadar alçak ki tam orta bölümünde oturur pozisyonda iken bile başınız tavana değecektir.

Gecelemek ve uzanarak kitap okumak için birebir.
Çadır kapısı önünde ki uzun bagaj yeterli genişlikte yağmur yağarken bile bu bagaj önünde kartuşlu ocak ile rahatça yemek yapar ve çay demleyebilirsiniz.

Şu an ki fiyat benim aldığım fiyatın 2 katı neredeyse. ;D

çok iyi anlatmışsınız fakat sizinde en son dediğiniz gibi fiyatı da az değil 510 lira şuanda, sizce 60 lira daha verip husy falcon mu alsam.

birde ölçülere baktım yükseklik evolite da 120 cm, falcon da 115 gözüküyo falcon daha çok zorlar gibi, bir şey daha sormak istiyorum evolite ın kapısında sineklik var mı?

kopele08' Alıntı:
çok iyi anlatmışsınız fakat sizinde en son dediğiniz gibi fiyatı da az değil 510 lira şuanda, sizce 60 lira daha verip husy falcon mu alsam.

Konu başlığı sebebi ile hatalı mesaj yazmışım.
Bende K-2 modeli yok.

Tek kişilik olan modeli var.
Konu içinde ki çadırı hiç kullanmadım. Bir yorum yapamam.

Konuyu açan arkadaşın buraya uğraması lazım.

Sineklik olmayan çadır mı var piyasada.
Tek kişilik modelde 2 ayrı kapı var.

Bir tül şeklinde sineklik. Diğeri üst örtü kumaşından yapılmış.

kopele08' Alıntı:
Şahsen Husky Felen kullanıyorum. fiyatına göre en dayanıklı ve en güzel çadır sadece biraz ağır. Ayrıca yaklaşık 1 ay önce ben çadırı çok berbat bir yere kurmak zorunda kaldım ona ramen tabanında 1 tane bile delik oluşmadı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR