Faturasız motor mağduriyeti...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan son_kral_54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 51,632
Ynt: Faturasız motor mağduriyeti...

geçmiş olsun ama bu iş burda bitmez bence ve bitmemeli de :D devamı sonra gelir nasıl olsa. zaman zaman zaman bakmışsın ilfer batmış adamın biri dolandırmış.olur mu olur.

Etiketler

yasakşehir07' Alıntı:
geçmiş olsun ama bu iş burda bitmez bence ve bitmemeli de :D devamı sonra gelir nasıl olsa. zaman zaman zaman bakmışsın ilfer batmış adamın biri dolandırmış.olur mu olur.
aslında elimde bu olayı lehime çevirecek evrak yok.
kargo bile ustanın adına geldi ve nosuda yazılmadan alınmış.
motor sahibi bayan bana bende motorun çalındığını bildiririm dediğinde,
bende delimiyim motor nosunu tescil ettiripte teslim aldım dediğimde duraklamıştı :D
elimden gelen hatırı sayılır maliyeci arkadaşımıza durumu aktardık.
oda kartal maliyesini harekete geçireceğini ve gerekirse geriye dönük tüm evrakları inceleceğini söyledi.belki bana faydası olmayacak ama oda cezasını çekecektir.
belkide ufakdan yokladılar ve gelip motoru aldı :eek:
yada motor noyu tescilleyipde aldık demem.zira oda geçerli evrak olurdu.
sonuçta zararın neresinden dönülürse kardır.
umarım bundan sonrada ilfer otoyla kırmızı ışıkta bile rastlaşmayız...
eminimki oda beni görmekten hoşnut olmayacaktır artık... ;D ;D ;D

Merhabalar,
Hamdi bey,
Geçmiş olsun yoruldunuz fakat sonunda az bir zararlada olsa siz kazandınız.
Demekki şimdi sırada ben varım bahsettiğim gibi benimde karşımda Atiker var.Sitelerine koydukları birsürü plaketleri var fakat üretip sattığı ürünlere sahip çıkmayan firma sanırım o plaketleri kendileri sipariş edip yaptırmışlardır.
Sitelerinden onlara ileti göndermeye çalıştım hep hata verdi gerçi ben bu tür konularda pek becerikli sayılmamya, karşılıklı olursa bodoslama girerim.
Evrak topluyorum ondan sonra işlemlere başlayacağım.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Hamdi Hocam geçmiş olsun,

zararın tamamının telafisi mümkün olsa çok daha güzel olurdu ama buna da şükür demek lazım,

sen kısmen de olsa bu işi kapattın,
ama,
maliye tarafında bu iş bitmez gibi, "devlette devam esastır", sorarlar adama "sen nasıl ticaret yapıyorsun, hadi bakalım şu defterlerini, kayıtlarını, banka hesaplarını bir görelim" diye,

devam eder gider yani,
uzaktan da olsa takip etmekte fayda var ...

bence tabii :smiley:

Not:
bu konu hakkında paylaşımların olduğu diğer topikde bir beyefendi benim yazdıklarıma "SESSIZLIK SAKINLIK VE SABIR IYIDIR" şeklinde bir alıntı yapıp, aklı sıra bana laf çakmıştı, La Havle deyip yazmamıştım bir şeyler,

ne oldu şimdi ?
madem konu hem farklı hem de adam haklıydı,
neden gelip te motorunu geri aldı?

aha da bu sonuç
üç kuruşluk mala tenezzül eden,
vatandaşı mağdur eden,
gene üç kuruş servis menfaati için bu tarz esnafa "YANCILIK" yapan cümlesine "KAPAK" olsun.

o eskidendi Hocam,
yaptım oldu,
hallederiz abi,
bir şey olmaz abi,
bitti artık.

kanun var nizam var,
ticaretini düzgün yapacaksın,
helal kazanacaksın,
yok öyle kolay kazanç,
bitirirler adamı ...

TEKNIKISLEM' Alıntı:
aha da bu sonuç
üç kuruşluk mala tenezzül eden,
vatandaşı mağdur eden,
gene üç kuruş servis menfaati için bu tarz esnafa "YANCILIK" yapan cümlesine "KAPAK" olsun.
Hııı!!!...anladığım kadarıyla para az olduğundan peşine düşmemiz hata....
peki bukadar az para için türlü yalanlarla mal satmak normalmi? ::smiley:
hele yanına gittiğimde güya muhasebecesini arayıp şu motorun faturasını hazırla satıyorum demesi tambir tiyatro.hatırladıkça halen gülüyorum.demek o an almaktan vaz geçsem taklada atacakmış :D

neyse konuyu fazla uzatmayalım.
ben yaşadıklarımı aktardım,inanan inanır ona göre hareket eder,
inanmayan vesvese der geçer.
konu uzadıkça biri çıkar olmadık mesaj atıp öbür topiğim gibi kilitlemek yerine cart diye kaldırmalarından korkuyorum...

Ynt: Faturasız Motor Mağduriyeti...

AL1820' Alıntı:
motoru teslim alma kısmını
anlatmadınız
ali nereden bulup çıkardın bu topiği şimdi :eek:
evet sonunda yanına daha önce çalışıp memnun kalmadığım bir ustanın iki oğlunuda alıp gelmiş.(niyeyse artık)
anca motora verdiğim parayı alabildim,heriften okadar nefret etmiştimki biran önce sonuçlansın istedim.
aslında anlatmadığım birde kargo meseleside var.iki gün beni motoru kasalıyoruz diye oyalamıştı,oysa motor naylona sarılı gelmişti.usta motoru araca takıp yağ koyunca alttan çatlamış olduğunu fark ettik.yani motor şuan dikişli.ya öyle gönderildi yada kargo düşürdü.fatura olmadığından kargoyada yüklenemedik.tabi birde motoru teslim alırken sağlam teslim aldım imzası var.işte böylebir süreçti...

Sözünde durmayan firma İLFER OTO

Kartal Oto Sanayi sitesinde bulunan İlfer – Off-Road Racing aracım için randevu aldım ve aracımı 23 Mart tarihi sabah kendisine teslim ettim. Söz vermesine rağmen aracıma o hafta bakmadı. Ne zaman aramasam başka bir bahane sundu. Ve bir müddet sonra telefonlarıma cevap vermemeye başladı. Dükkanına gittim, bugün parça gelecek lifte alıp bakacağım dedi. Yine aynı sözler ertesi gün aynı terane. Beni ve aracımı bu şekilde tam 18 gün oyaladı. Hep araya daha fazla para kazanabileceği araçları soktuğunu gördüm. Ve bu mahduriyetle aracıma bir şey yaptırmadan kendisinden geri aldım. Üstüne üstlük rızam olmadan aracımda parça taşımış ve işlerinde kullanmış. Bana bir kere özür bile dilemedi. Ben sözünde durmayanları da gördüm ama böylesi hiçbir şey olmamış gibi davranan bir esnafla hiç karşılaşmadım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri