Feribot Hatları Ve Ücretleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fsirin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 60,485
hayatımın en uzun duş-banyosunu yaptım yolculara ayrılmış duş kabininde tam 60 dakika sıcak su ile duş yapıp güzelce sabunlandım

.
Feribot ücretini duşdan çıkarma çabanızı sevimli bulduğumu söylemeliyim. Ama açıkcası amacınızda başarılı olduğunuzu hiç sanmıyorum. :p
Karavanda da duşunuz olmadığı düşünülürse hiç olmazsa önümüzdeki bir ay boyunca yıkanmanıza da gerek kalmayacak demektir. :yum:

Fakat daha fazla merak ettiğim, İzmit körfezini dolaşırken, Adriyatikten kaytarmanız. Sorması ayıp, acep nedendir ? :yum:

Son düzenleme:

Etiketler
Bu arada Birindisi - Yunanistan arası 2018 yılı kaç € yuro acaba , bu hat , en kısa feribot hattı da ?

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

.
Feribot ücretini duşdan çıkarma çabanızı sevimli bulduğumu söylemeliyim. Ama açıkcası amacınızda başarılı olduğunuzu hiç sanmıyorum. :p
Karavanda da duşunuz olmadığı düşünülürse hiç olmazsa önümüzdeki bir ay boyunca yıkanmanıza da gerek kalmayacak demektir. :yum:
Fakat daha fazla merak ettiğim, İzmit körfezini dolaşırken, Adriyatikten kaytarmanız. Sorması ayıp, acep nedendir ? :yum:
Anlattığım feribot gezisinin gerekçesini anlatmadığım için kendi fikirlerime ters davranmışım gibi bir durum ortaya çıktı.
Araç benim aracım değildi kıramadığım bir kişi Edirneye kendi aracı ile gelip başıma dikildi çok uzun yolum var tek kişiyim ikinci şöföre ihtiyacım var yürü gidiyoruz dedi atladık arabaya git babam git..... kapıkulede direksiyona geçtim bulgaristan sırbıstan hırvatistan slovenya hiç durmaksızın kullandım Avusturyada pes ettim Almanya İsviçre İtalya yeniden Avusturya ve İtalyada nöbetleşe kullandık feribotu bekleme yerinde 18 saat kadar bekledik 15 saat de denizde gittik araç kullanılmadığı için dinlendim.(Duşu inkar etmiyelim) yunanistanda rahat rahat araç kullanıp İpsaladan Giriş yaptık arkadaşı aracı ile İstanbula uğurlayıp bende dolmuşla edirneye geldim.
Durum böle böle

Karavanla almanyadan (rocstok-trelleburg ) isveç'e feribotla geçerken ucuz olsun diye bizde koltukta gitmiştik ancak son yarım saat yolcular kamaraları terketmeye başlayınca boş bir kamara bulup beleşe duş yapmıştık üstelik şampuanda vardı:smiley:
Feribot ücreti: tek yön iki kişi artı karavan 78 euro

Anlattığım feribot gezisinin gerekçesini anlatmadığım için kendi fikirlerime ters davranmışım gibi bir durum ortaya çıktı.
Araç benim aracım değildi kıramadığım bir kişi Edirneye kendi aracı ile gelip başıma dikildi çok uzun yolum var tek kişiyim ikinci şöföre ihtiyacım var yürü gidiyoruz dedi atladık arabaya git babam git..... kapıkulede direksiyona geçtim bulgaristan sırbıstan hırvatistan slovenya hiç durmaksızın kullandım Avusturyada pes ettim Almanya İsviçre İtalya yeniden Avusturya ve İtalyada nöbetleşe kullandık feribotu bekleme yerinde 18 saat kadar bekledik 15 saat de denizde gittik araç kullanılmadığı için dinlendim.(Duşu inkar etmiyelim) yunanistanda rahat rahat araç kullanıp İpsaladan Giriş yaptık arkadaşı aracı ile İstanbula uğurlayıp bende dolmuşla edirneye geldim.
Durum böle böle

.
Cevabınız alınarak merakımız giderilmiştir. Sağolun. :yum:

Böylelikle, @şado gibi her fırsatı değerlendiren atik bir karavancı olduğunuz ve yurtdışı denilince yerinizde duramadığınız tekrar teyid edilmiştir.

Devamının daha uzun yıllar sürmesi temennisiyle...:yum:

Son düzenleme:

Karavanla almanyadan (rocstok-trelleburg ) isveç'e feribotla geçerken ucuz olsun diye bizde koltukta gitmiştik ancak son yarım saat yolcular kamaraları terketmeye başlayınca boş bir kamara bulup beleşe duş yapmıştık üstelik şampuanda vardı:smiley:
Feribot ücreti: tek yön iki kişi artı karavan 78 euro
bizim bindiğimiz feribotta havalı koltuk mevkinde herkese açık duş vardı.

Eskihisar-Topcular, Haziran 2018 itibarı ile 5 metre çekme karavan+otomobil için 105 TL aldılar. Osmangazi köprüsünden geçsem ne yazacaktı acaba

Eskihisar-Topcular, Haziran 2018 itibarı ile 5 metre çekme karavan+otomobil için 105 TL aldılar. Osmangazi köprüsünden geçsem ne yazacaktı acaba
Yanlışım yoksa 3. sınıf araç sayacaklar ve 136TL köprü için ve kısa otoyolla birlikte 142TL almaları lazım.
Bursa'ya kadar 174TL gözüküyor. Aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.
http://www.kgm.gov.tr/SiteCollectionDocuments/KGMdocuments/Otoyollar/OtoyolKopruUcret/2018Gebze.pdf

IDO'nun sitesinde Eskihisar-Topçular artık gözükmüyor. Motokaravan ve kamyonet fiyatları bilen varmıdır?

Son düzenleme:

Yanlışım yoksa 3. sınıf araç sayacaklar ve 136TL köprü için ve kısa otoyolla birlikte 142TL almaları lazım.
Bursa'ya kadar 174TL gözüküyor. Aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.
http://www.kgm.gov.tr/SiteCollectionDocuments/KGMdocuments/Otoyollar/OtoyolKopruUcret/2018Gebze.pdf

IDO'nun sitesinde Eskihisar-Topçular artık gözükmüyor. Motokaravan ve kamyonet fiyatları bilen varmıdır?

Burada İdo'nun tarifesi mevcut.
İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş

0

Merhaba 2019 YAZINDA Avşa Adası Tekirdağ feribot ücretleri 1 kişi 40 TL araç 120 TL'dir. Kamyonlar 300 TL'ye kadar çıkmaktadır. İDO Yenikapı AVŞA ADASI arası fiyatlar kişi başı 60 ile 90 TL arasında değişmektedir. Güncel Tekirdağ sefer saatleri ve bilet fiyatları için Tekirdağ Avşa Feribot Seferleri Öz Kaptan | Avşa Adası Tatil Rehberi İDO için https://avsa.bandirma.com.tr/avsa-adasi-marmara-adasi-ido-seferleri
Bilgi için teşekkürler. Karavanlar ve Ducato boyutu kamperler için alınan bedeli de paylaşabilirseniz memnun oluruz.

Birde Yunanistan İtalya arasını öğrenebilmek keşke 13 m3 için

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar İdo Yenikapı Bandırma feribotlarını ararken bu başlığı buldum ne kadar yeri bilemiyorum ama yarın Bandırma'da olucam. Bandırma otelleri için araştırma yaparken Grand Serenay Hotel'i buldum. Daha önce Bandırma'da kalanlar oldumu otel önerisi için açığm. Aradığım kahvaltısı düzgün olsun ve merkezde olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.