Fiat Ducato Motokaravan Macerasi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozgurycl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,131

ozgurycl

Yeni Üye
Merhabalar, ben Ozgur Yucel. 2 yil once aldigim aracimi motokaravan yapmaya basladim. ilk etap olarak yalitimi bitirdim. forumdaki arkadaslardan yardim rica ediyorum. Su tesisati ile ilgili bilgi ve yardima ihtiyacim olacak. cunku bu konuda bilgim yok. istanbul besiktasta oturuyorum. bu konuda destek veren olursa cok sevinirim. kime yaptirabilirim? ne kadara mal olur?

Simdiden tesekkurler.

Iyi gunler

Etiketler

Ynt: Fiat Ducato Motokaravan Macerasi

Teşekkürler Vahit Bey. Keşke İstanbul'da olsaydınız ne güzel olurdu. Ben kirli ve temiz su deposunu aracın altına yerleştirmek istiyorum. Bu mümkün müdür? Bilginiz var mı?

2007 model. aracın yer dahil her tarafındaki yalıtımı bitirmiştim. Yarın da su kontrası ile kapatacağım. Sizce su tesisatı montajında sorun olur mu?

Yaptıgınız işleri birkaç resim ile bizimle paylaşırsanız daha kolay yardımcı oluruz
Beşiktaşda neredesiniz acaba?

Öncelikle hayırlı olsun. İstanbul' da bu işin duayenleri bulunuyor. Hem de hiç bir menfaat gütmeden size destek verebilirler. Fotoğrafları ve nasıl bir plan düşündüğünüzü paylaşırsanız biz de buradan aklımız erdiğince yardım etmeye çalışırız. Selamlar.

Mehmet Bey çok teşekkür ederim. Geçen gün acele ile içerik girdiğim için detay bilgi vermeyi atlamışım. Ben Arnavutköy Beşiktaş'ta yaşıyorum. Aracımı sokakta yapıyorum. Çünkü bir garajım yok. Aslında profrsyonel destek almak istedim ancak asrtonomik rakamlar (45bin TL gibi) teklif edildiği için vazgeçmek zorunda kaldım. Bir yandan da iyi oldu çünkü kendi kafamdaki tasarımı yapacağım. Elimden de biraz iş geliyor. Bu arada siteyi çok inceledim ama derli toplu bilgiye ulaşmak çok mümkün değil. Bu yüzden de ben ayrıca bir blog yapıp yeni karavan yapacaklara gerçek yol gösterici olmak istiyorum kısmetse. Yani ne nereden ne kadara alınır... hangi ustalar iyidir vs. gibi

şimdiye kadar aracın bakımlarını yaptırdım. Ve dün de yalıtım işini birirdim. yarın su kontralarını alacağım. bir de ön tarafta sunroof taktıracağım. eğer sunroof için önereceğiniz bir yer varsa çok sevinirim.

Aracın son halinin fotografları ve planı ekte.

teşekkür ederim.

Mk01

Mk02

Mk03

Karavan plan

Yalıtım için yan panellerde 5cm taşyünü zemin ve tavanda 3cm cam yünü kullandım. Cam yününün bir tarafı folyolu. 2 paket taşyünü ve 1 paket taşyünü yeyerli oldu. İkitelli keresteciler sitesi karşısında Balcıoğlu isimli firmadan aldım. piayasanın en uygun fiyatı orada diye düşünüyorum. Bauhaus çok pahalı. Tüm yalıyım malzemeleri için 110 TL verdim.

Zemindeki çıtaları ne yazık ki Bauhaus'tan almak zorunda kaldım. toplam 16 adet 13x20x200 mm aldım. tanesi 5 TL. tüm yapıştırmalar için 3 kg. Bally yeterli oldu. Aynı ürün Bauhaus'ta 95 TL iken Karaköy hırdavatçılar çarşısında 45 TL.

Sunroof için 50x90 ölçülerinde ön tarafa yaptıracağım. 550 TL fiyat verdiler. Bu fiyat uygun mudur?

Bir de su kontraları için kavak buldum. 6mm 125x250 cm ebatlarında 66 TL. sizce bu fiyat ve malzeme nasıl?

teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri