Fikriniz Onemli

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan the venturer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,774

the venturer

Kamp III
1987 model 2.6 lpg li uzun kasa (bunu ne diye adlandiriyorsunuz hic fikrim yok kusira bakmayin) ve gercekten de oldukca diri ve temiz orjinal duran bir arac buldum. İlk offroad aracim olacak. Cok sert zeminler olmamak uzere kisin karda yazin tozda toprakta ailecek gezmek icin kullanacagim. Klima yok hidrolik direksiyon var. Lpg; cekisinde ve motor ömründe bir sikinti verir mi? Uzun yol konforu ne seviyede? Tavsiye eder misiniz? Fikirleriniz benim icin onemli. Tesekkurler.

BV9500Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Günaydın The Venturer;

1987 2,6 Pajero sahibiyim, yaklaşık 10bin km yaptım. Çok da bakımlı olmayan, işten pek anlamayanların ellediği bir araçtı. Karbüratörüne bakılmamıştı, motor rektifiyesi adam gibi yapılmamıştı. O halede çok sıkıntılı mevkilere de girdik, medeniyetten çok uzaklaştığımız zamanlar oldu (genellikle :smiley:). Emin olun gık, demedi gitti. En son başımıza geleni söyleyeyim, sonra kararı size bırakayım.

Eylül ortasında Akdeniz turuna çıktık, araç Antalya kırsalında üst kapak conta yaktı ki bir önceki rektifiyede üst kapak civataları iyi sıkılmamış, ondan yaktı. Kendi ustamdan da başkasına elletmek istemedim. O halde tam 850km (Yazı ile yazayım ki, yanlış anlamalara mahal vermeyeyim, sekizyüzellikilometre) yol yaptı. Sadece motor yağı ve üst kapak contası değişti, üst kapak hafif bir revizyon gördü o kadar :smiley:

Araç son derece iyidir, ne gaz ne benzinde sizi üzmez, yakıt tüketimi şaşırtacak kadar iyidir, kolay kolay kırabileceğiniz bir araç değildir.

Yeter ki, düzgün bir usta bulun, sakın efsane isimlere inanmayın. Gidin kendi gözlerinizle görün, karar verin.

Son bir konu, eğer yazın da kullanacaksanız klimasız araç almayın. Pişersiniz :smiley:

Şimdiden hayırlı olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR