Ford Expedition ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PrometheusTR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,687

PrometheusTR

BMW R1200GS & T5 CamperVan
Yer
İstanbul
Bugün yolda gördüm bu araçtan. Çok güzel görünüyordu, genel olarak bilgisi olan var mı acaba?

97 ford expedition 1

Etiketler
Ynt: Ford Expedition ?..

Belki cook gec bir yanit ama yeni gordum kimbilir birilerinin isine yarayabilir, Ford expedition araclar eski ford bronco uzerine oturtulmus bronco pikap bu arada, aile arazi aracidir. hayli guclu bir motora sahip olmasina karsin, 5,7 benzinli, arazi performansi LC lerin altinda kalan bir aractir amerikan tarzinda kotu yol kosullarinda size max konforu saglar ama tipik amerikandir ilk kez 1997 de uretilmistir ve o modellerde bile lastik basinc sensoru vardir. ulkemizde toplam 100 u gecmez genelde 1997-2000 arsı modelleri var bir kac tane ust modeli var. eskilerin piyasası ortalama 30 ile 40 bin civari... daha tektik bilgi isteyen olursa aktarabilirim 3 yıl kullandim... :smiley:

Ford Expedition 1998

selalmlar. yazınızı okudum ben de expedition 1998 almak istiyorum istanbuldayım bu araç ile ilgili geniş bilgi verebileceğinizi söylemişsiniz. kronik arızası varmı, otomatik vites porblem çıkarırımı,istanbulda nereye gösterebilirmvb .yardımcı olursanız sevinirim

su an satılık olan bir kac tane var internette benim bildigim kadarı ile zaten bursadaki kırmızı hayli temiz. elektronik aksamlarini iyi kontrol ettirmeniz gerek bir de yuksek fiyatlara aldanmayın, ortalama piyasası (hangi model olduguna bagli olarak) ki su an 97 modeller genellikle piyasada 25 ile 30 bin civarı 2000 modellerde ise tas catlasin 35-40 bin. vites aksamlarinda sorun su ana kadar cok duymadim.

sizin araci hangi amacla aldiginiz onemli, off-road icin ise cok dogru bir secim degil ama sehir ici kullanımda buyuk arac diyorsanız tamam. siz sorularinizi yoneltirseniz daha kolay olur yanıtlamam... uzun zaman kullandım ben cunku bu aracı...

Ynt: Ford Expedition

sizinde bildiğiniz gibi bu aaçların paralarını bulmak kolay fakat ustasını bulmak zor. ben aracı dağlara sürmek amacıyla değil daha çok şehir içi ve dışı seyahatlerimde kullanmak üzere almayı planlıyorum.
kullanan biri olarak size sorularıma gelince

yakıtı nasıl çok üzer mi
expediton 5.4 motoru ile gand cherokee 5.4 aynı parçalarımı kullanıyor.
elektrik tesisatına bakalım fakat daha çok nelere dikkat edielim.
zatern alınca bujiler, akü,ateşleme kabloları vb değişebilecek şeyler değiştirilecek
bunların dışında sizin aklınıza gelen bakılması, bilinmesi gereken şeylerden bahsederseniz sevinirm.

Ynt: Ford Expedition

camoka12' Alıntı:
sizinde bildiğiniz gibi bu aaçların paralarını bulmak kolay fakat ustasını bulmak zor. ben aracı dağlara sürmek amacıyla değil daha çok şehir içi ve dışı seyahatlerimde kullanmak üzere almayı planlıyorum.
kullanan biri olarak size sorularıma gelince

yakıtı nasıl çok üzer mi
expediton 5.4 motoru ile gand cherokee 5.4 aynı parçalarımı kullanıyor.
elektrik tesisatına bakalım fakat daha çok nelere dikkat edielim.
zatern alınca bujiler, akü,ateşleme kabloları vb değişebilecek şeyler değiştirilecek
bunların dışında sizin aklınıza gelen bakılması, bilinmesi gereken şeylerden bahsederseniz sevinirm.

amerikanci bir usta bulmanız sart cunku servis sizi bayaa hırpalar fiyat bakımından yani... yakıt konusu ise son derece acik 5.4lt :smiley: hayli buyuk bir motor ve inanılmaz yuksek bir benzin tuketimi var. izmirde 4 adet var hepsi lpg li lpg tuketimi konusunda pek bilgim yok acikcasi. ama km de 60-80 kurus civari olabilir sadece bir tahmin. grand cherokee ile degil lincoln navigator ile aynı sase ustune oturtulmus ve ortak ozellikleri olan bir aractir ama genel anlamdaki hemen tum ufak ford parcaları kullanılır. navigator ile aynı kasaya da sahiptir zaten. elektronik aksamlarının calisip calismadıgını iyi kontrol edin bir de diferansiyele mutlaka bakın 4x4 4x2 cekis dugmesi vardir bunun calisir durumda olması gerek. triger kayısı cook pahalidir en son ne zaman degistigine mutlaka dikkat edin bir de egsoz manifoldu cabuk catlıyor mutlaka baktırın zaten motor sesinden belli olur. simdilik aklıma gelenler bunlar :smiley:

pandipieri' Alıntı:
rica ederim ne demek...

Serkan Bey , merhaba , size özelden Expedition ve LC ile alakalı bir mail attım ulaştımı aceba , yardımınızı rica ediyorum iki aracıda bilen biri olarak. selamlar.

Serkan hocam ilginize teşekkür ederim , 98 Ford expedition ile 2003 LC arasında kaldım , ikisininde kendine göre avantaj ve dezavantajları var , daha önce explorer ım vardı , LPG uyumsuzluğu şikayetimden sattım , expedition da da benzer şeyler olmasından korkuyorum , malum sürekli motor arıza ışığı yanar bunlarda LPG olunca . Expedition LC den de daha heybetli bir araba , kullanımıda oldukça keyifli , vergisi daha düşük yaşından ötürü , ama piyasası yok , bileni az , 112.000 mil de araç , LC ise 197.000 km de yakıt konusunda sizin LC ile şehir içinde 50 kuruş civarı yaktığını anladım , Expedition kullanıcısı ise 60 kuruş yaktığını söylüyor . Sizin iki araç arasında mukayese yapmanızı rica etsem , yardımcı olabilirmisiniz . Teşekkürler .

Merhaba

ben bu aracı almak istiyorum
yalnız kasko yaptıramazsınız diyorlar yaptırsanız da çok yüksek çıkacağını söyleyenler var
Açıkçası kaskosuz bu araca binmek istemiyorum

Ayrıca ikinci elde satmak istesem çabuk satabilirmiyim ?

yardımcı olursanız sevinirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR