Forum Ailesine Katılmak Çok Güzel

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan İzmir77 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,863

İzmir77

Yeni Üye
Merhabalar ve bütün forum ailesine iyi bayramlar... 42 yaşındayım ve yaklaşık 10 senedir hayalini kurduğum ve zorla birirktirdiğim paramla bir 1997 zj alma imkanım oldu...çok şükür...şimdi sizin yardımınıza ihtiyacım var ... arabamı İzmir’de yaklaşık 5 ustaya gösterdim ve hepside arabaya alınır ve iyi durumda dedi ve bende aldım... ama konu bundan sonra başladı ... arabanın tekerlekleri tam sap ve sol yapınca sürtme yapıyor ... bu neden dedim extra bir parça takılacakmış 700 tl... daha sonra direksiyonu sadece tam değil normal sol yaptığımda sanki Demir kırılma gibi bir ses geliyor? Arabayı aldık bütçem dogrultusunda bu arabaya aşık olduğum için düzeltmek istiyorum... AMACIM off road değil sadece alt takımı kuvvetli olsun normal otobanda ve çok az olarak bahçe yolunda gitçek hale getirmek istiyorum... fikir lerinize ve tavsiyenize çok ihtiyacım var yılmak değil bu arabayı sıkıntısız bir hale getirip hayalime kavuşmak istiyorum... hepinize şimdiden çok teşekkürler

Etiketler
Merhabalar ve bütün forum ailesine iyi bayramlar... 42 yaşındayım ve yaklaşık 10 senedir hayalini kurduğum ve zorla birirktirdiğim paramla bir 1997 zj alma imkanım oldu...çok şükür...şimdi sizin yardımınıza ihtiyacım var ... arabamı İzmir’de yaklaşık 5 ustaya gösterdim ve hepside arabaya alınır ve iyi durumda dedi ve bende aldım... ama konu bundan sonra başladı ... arabanın tekerlekleri tam sap ve sol yapınca sürtme yapıyor ... bu neden dedim extra bir parça takılacakmış 700 tl... daha sonra direksiyonu sadece tam değil normal sol yaptığımda sanki Demir kırılma gibi bir ses geliyor? Arabayı aldık bütçem dogrultusunda bu arabaya aşık olduğum için düzeltmek istiyorum... AMACIM off road değil sadece alt takımı kuvvetli olsun normal otobanda ve çok az olarak bahçe yolunda gitçek hale getirmek istiyorum... fikir lerinize ve tavsiyenize çok ihtiyacım var yılmak değil bu arabayı sıkıntısız bir hale getirip hayalime kavuşmak istiyorum... hepinize şimdiden çok teşekkürler

636DCCBD 1633 4EBD BA18 106574D5BF20

A8B96E3C AFB0 479A AD48 D967BF8BC78E

36FE80C9 D6CA 40C3 B90D CA43CCB1B2C4

37E2AF54 D115 493B 98FA 5523094190EE

öncelikle hayırlı olsun. hayallere ulaşmak güzel şey.
aracın tekerlerini dışarı çıkarmak için flanş takmayı önermişlerdir. mantıklı bir hareket olur.
ikinci olarak ise sesin videosunu çekip buradan paylaşabilirseniz elbet yardımcı oluruz.
sevgilerle.

İlginiz için çok teşekkürler ... çok anlık olduğu için ses kaydı yapmak çok zor ama deneyeceğim ... vaktinizi almak istemiyorum ama şunu sormak istiyorum ağır görev kolları ve güçlendirilmiş direksiyon kutuları gibi bişeylerden bahsediyorlar ... bunlar için tavsiyeniz varmı yapmalımıyım... son olarak ta alt takım sorunsuz olması için yapmam gerekenler nedir?

Aracınız hayırlı olsun iyi günler de kullanın.Güzel görünüyor.Bu tip arızalar çıkacaktır zamanla hepsi düzeltilebilir.Grand Cherokee alıpta sorunsuz kullanmak diye birşey yok .Önemli olan aracı sevmek ve vazgeçmemek.

Aracınız hayırlı olsun iyi günler de kullanın.Güzel görünüyor.Bu tip arızalar çıkacaktır zamanla hepsi düzeltilebilir.Grand Cherokee alıpta sorunsuz kullanmak diye birşey yok .Önemli olan aracı sevmek ve vazgeçmemek.
Çok teşekkürler sadece bu konularda bilgisiz olduğum için yönlendirilmeye ihtiyacım var ...
Mesela alt takımı güçlendirmek için ve yenilemek için sırayla neler yapmalıyım...

yükseltme yoksa -ki gördüğüm kadarıyla yok- kesinlikle flanş kullanma. asıl o zaman sürter. yükseltme olmayan zj'lerde flanş yada offsetli jant tavsiye edilmez. lastiğin önü davlumbaza sürter.

senin nereye sürtüyor tam olarak ona bakmak lazım. normal stock araçlarda sürtmemesi lazım.

lastikler 245/75/16 bu ebatla davlumbaza surtuyordur.235/70/16 takarsaniz surtmez 245/70/16 sınır stok haliyle ki benim o ebatla surtmustu 1.75 get ile yukselttik simdi sorunsuz flansa falan gerek yok hd kollar ve direksiyon amortisoru sizin bahsettiginiz kosullarda gereksiz alt takimi komple elden gecirin degismesi gerekenleri degistirin saga sola donmelerde metal vurma sesi geliyorsa yuksek ihtimal disklerdendir yamulmus veya cok duzensiz asinmistir .her zaman masraflara hazirlikli olun 20 yas ve uzeri amerikan araclari arizaya gebe hele bizimkiler gibi bol elektronikli olunca

yükseltme yoksa -ki gördüğüm kadarıyla yok- kesinlikle flanş kullanma. asıl o zaman sürter. yükseltme olmayan zj'lerde flanş yada offsetli jant tavsiye edilmez. lastiğin önü davlumbaza sürter.

senin nereye sürtüyor tam olarak ona bakmak lazım. normal stock araçlarda sürtmemesi lazım.
Çok teşekkürler...

lastikler 245/75/16 bu ebatla davlumbaza surtuyordur.235/70/16 takarsaniz surtmez 245/70/16 sınır stok haliyle ki benim o ebatla surtmustu 1.75 get ile yukselttik simdi sorunsuz flansa falan gerek yok hd kollar ve direksiyon amortisoru sizin bahsettiginiz kosullarda gereksiz alt takimi komple elden gecirin degismesi gerekenleri degistirin saga sola donmelerde metal vurma sesi geliyorsa yuksek ihtimal disklerdendir yamulmus veya cok duzensiz asinmistir .her zaman masraflara hazirlikli olun 20 yas ve uzeri amerikan araclari arizaya gebe hele bizimkiler gibi bol elektronikli olunca
Çok teşekkürler

Merhaba,

Alt takıma baktırın tabii ama "ağır görev kolları, güçlendirilmiş direksiyon kutuları" gibi şeylere ihtiyacınız yok, boşuna paranızı harcamayın derim. Onlar yükseltilmiş ve daha büyük lastik takılmış, off-road amaçlı kullanılan araçlar için gerekli :smiley:

Kolay gelsin,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.