Fotoğraf Makinesi - Nikon D3100

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan melis_burcu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,552

melis_burcu

Kamp I
Bugün veya pazartesi günü bu makineyi almayı düşünüyorum . Türkçe menüsünün olması hoşuma gitti . Özellikleri başlangıç seviyesi için yeterli gibi görünüyor . Kullanan arkadaşlar varsa veya tavsiye edebileceğiniz başka bir makina varsa fikirlere açığım ...

9g3ql.jpg

9g3vk.jpg

Çeşit DSLR
Görüntü sensörü
Resim sensör formatı APS-C
Sensör Tipi CMOS
Megapiksel 14.2 MPx
Optik
Mercek yuvası Nikon F
Poz
Maks. deklanşör süresi 30 sn
Min. deklanşör süresi 1/4000 sn
Pozlama telafisi Evet
Spotmetre Evet
Pozometre (Işık metre) Evet
Merkaz ağırlıklı pozometre Evet
Dijital ESP Yok
Duyarlılık (ISO) 10 - 3200
Farklı ışık değerlerinde pozlama Yok
Netlik ayarı
AF göstergesi Evet
Flaş
Gömme flaş Pop-up flaş
Flaş ayağı Evet
Kırmızı göz düzeltme Var
Çekim modları
Resim formatı JPEG/RAW
Maksimum resim çözünürlüğü 4608 x 3072 piksel
Seri çekim Var
Seri çekim hızı (maksimum çözünürlükte) 3 fotograf/saniye
Beyaz dengesi ayarı Evet
Çekim modları Dijital değişken program (Otomatik, Otomatik [Flaş kapalı]), Programlanmış otomatik (P), Enstantene öncelikli otomatik (S), Diyafram öncelikli otomatik (A), Manuel (M)
Video
Video Capture Evet
Maksimum video yakalama çözünürlüğü 1920 x 1080 pixel
FPS 24 kare/saniye
Video formatı MOV, H.264/MPEG-4
Fonksiyonlar
Otomatik deklanşör Evet
Sahne modları portre, manzara, çocuk, spor, yakın çekim, gece portresi
Direk yazdırma (PictBridge) Evet
Gerçek-zamanlı histogram Hayır
Histogram Evet
Ekran
Ekran büyüklüğü 3 inç
LCD çözünürlüğü 230000 pixel
Döner ekran Hayır
Depolama aygıtı
Desteklenen Bellek Kartları
Secure Digital
SDHC
SDXC
Bağlantılar
USB Evet
AV çıkışı Evet
HDMI Çıkışı Var
Boyutlar
Genişlik 124 mm
Yükseklik 96 mm
Kalınlık 74.5 mm
Ağırlık 455 g
Ek özellikler[/b
]Pil çeşidi Li-ion şarj edilebilir pil
Su Geçirmez Dijital Kamera Hayır
Kadraj Var
Gövde materyali Alaşım
Tripod yuvası Evet
Uzaktan kumanda Opsiyonel

Etiketler
Ynt: Fotoğraf Makinesi - Nikon D3100

..takip bilenlerin tavsiyelerini dinleyelim...fiyatı nedir bu arada...???

Kimsenin bilgisi yok galiba konuyla ilgili olarak . Bende aldım zaten makinayı :smiley: toplamda 1200 TL'ye mal oldu . Kurcalıyorum şimdilik , çok karmaşık . Türkçe menüsünün olması kurtarmıyor : ) Fotoğrafçılık kursuna da gidiyorum ama yinede zor .

Merhaba,

sorunuzu geç farkettim..kusura bakmayın.Almışsınız da makinayı zaten.Hayırlı olsun.

Aşagıda linklerini verdigim kıyaslama ve incelemelerden de anlaşılacagı gibi Nikonun giriş seviyesi makinalarından olan d3100 bence verilen parayı sonuna kadar hakeden iyi bir makinadır.Tek eksigi bütün giriş seviyesi makinalarda olan gövdede AF olmamasıdır.Yani lens alırken buna göre alırsanız o da sorun olmaz..

Aldıgınız fotograf kursunun size çok faydası olacaktır.Mümkün oldugunca bilmediklerinizi kurs hocanıza sorarsanız sorun kalmaz.
Makinaları o kadar kafanızda büyütmeyin.Bir kurallar zinciridir.Bir alışırsanız çorap söküğü gibi gelir..Bol bol araştırın..okuyun..pes etmeyin..deneyin. ilk başta foto çekerken kendinizi asla Otomatik çekime alıştırmayın.Önceleri P modunda çekin.Zamanla diger manuel modlara geçersiniz.Tekrar hayırlı olsun..

http://kiyas.la/fotograf-makinesi/karsilastir/Nikon-D3100-vs-Nikon-D5100

http://www.bascek.com/mesaj/topic/6996

http://forum.donanimhaber.com/m_42439124/tm.htm

http://www.bascek.com/11565/govdede-af-motoru-olmamasi-nedir/

Bana tavsiye edilen bir makina d3100 dü. almak üzereydim. araştırırken 3200 modelinin çıktığını öğrendim. bu arada bir arkadaşım da ABD de tatildeydi. 750 dolar a getirttim. çok güzel bir makina. ben her iki modeli de tavsiye ederim. özellikle doğa fotoğrafları için aldım ben. birde filitre aldım özellikle doğa fotoğrafında çok iyi sonuçlar alınıyor.

Merhabalar..

Makineniz hayırlı olsun. bende benzer fiyata aynı makineyi edindim. Önümüzdeki günlerde de bir kursa devam edeceğim.

Bende bilenlere, internet üzerinden önerilecek bir ders pdf indirilebilecek veya on-line izlenebilecek herhangi bilgi araçları konusunu danışayım.

Bu konuda çokça bilgi var ve kirlilik var. her birini incelemek oldukça zaman alıyor. tavsiye üzerine takip etmek daha hoşuma gider.

Saygılarımla

uyku hapı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.