Fotoğraflarla Kemaliye (Eğin)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,394

özlem

Kamp III
001.jpg

002.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

008.jpg

009.jpg

010.jpg

011.jpg

012.jpg

013.jpg

014.jpg

015.jpg

016.jpg

017.jpg

018.jpg

019.jpg

020.jpg

021.jpg

022.jpg

023.jpg

024.jpg

025.jpg

026.jpg

027.jpg

028.jpg

029.jpg

030.jpg

031.jpg

032.jpg

033.jpg

034.jpg

035.jpg

036.jpg

037.jpg

038.jpg

039.jpg

040.jpg

041.jpg

042.jpg

043.jpg

044.jpg

045.jpg

046.jpg

047.jpg

048.jpg

049.jpg

050.jpg

051.jpg

052.jpg

053.jpg

054.jpg

055.jpg

056.jpg

Etiketler
Ynt: Fotoğraflarla Kemaliye (Eğin)

Ellerinize sağlık,ne güzel fotolar bunlar...
Gidemediğim memeleketimi bu güzel fotolarla da olsa görmek beni çok mutlu etti...
Umarım en kısa sürede gider,görürüm...

Kemaliye Karanlık Kanyon

Karanlık Kanyon dünyanın sayılı kanyonlarından olup benzerlerini Colorado Grand Canyon'da, Alpler'de görebileceğiniz, yer yer 400-500 m sarp kayalık yamaçlardan oluşan, kapalı bir ekosistem oluşturmuş doğa harikasıdır. Özgün coğrafi yapısı, dağ keçisi, su samuru, vaşak gibi türü tehditaltında olan yaban hayatına da ev sahipliği yapan Türkiye 'nin en görkemli kanyonlarından birisidir. Karasu vadi tabanına dik inen kanyonda, kayalar yer yer 2m darlıkta bir taban izleyen,gün işığının bile ulaşamadığı dar geçitlerden oluşmaktadır.Özellikle bahar ve erken yazda küçük dereler ve pınarlar Sandık Köyü'nden Fırat'ın Karasu yatağına kadar inen benzersiz kanyoning sporuna elverişli bu vadiye ayrı bir güzellik katmaktadır.

19

Darısı başıma ne diyim :smiley:

Aslında tatil uzun gidilebilir ama kış mevsiminde bizim köyde pek kimse kalmıyor, bahar aylarının başından itibaren kalabalıklaşıyor...

Size iyi yolculuklar dilerim, güzel anılar ve fotoğraflarla dönersiniz umarım...

TAŞYOLU

Karanlık Kanyon ile ilgili mesajımda dünyanın sayılı büyük kanyonları arasında olduğunu yazmıştım. Düzeltiyorum dünyanın 2.büyük kanyonu imiş...
Ve bu muhteşem güzelliğin yanısıra uzayıp giden insan azminin ve emeğinin ve 132 yıllık bir rüyanın mutlu sonu "Taşyolu"na değinmeden geçmek olmazdı :smiley:

[attachment=1]

Kemaliye insanı 1870'li yıllarda Karasu-Fırat Vadisini takiben bugün Karanlık Kanyon olarak adlandırılan güzergah doğrultusunda Kemaliye'yi çıkmaz sokak olmaktan kurtaracak ve İç Anadolu'ya bağlayacak bir yol hayal etmişler ve bir zaman sonra da bugün Taşyolu adıyla bilinen yol açma çalışmasına aralarında topladıkları paralarla başlamışlardır. Halkın gönüllü maddi katılımı ile başlanan bu yolda 1950-1960 yılları arasında insanlar sepetler içerisinde kayalar asılarak inanılmaz azimle 1.900 m.kadar bir yol açmışlardır. Bu yolun güzergahı tamamen dik kaya-dağ yamacı olup ve Fırat'a 80-90 derecelik bir dağ silsilesidir. Kanyona paralel bir şekilde uzanan, çevre ilçelerle köylere ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıran TAŞYOLU, ağırlıklı olarak halk katılımı ve Özel İdarelerin desteğiyle 03 Ağustos 2002 tarihinde açılan, 4.722 metre 5x6 ebadında tünel, 7 metre genişliğinde yolun toplam uzunluğu 8.520 metredir.

Tn 1826 1 11888255761

arkadaşlar kemaliye sizleri bekliyor... www.kanyonrenatacar.com

İstanbulda yaşayan bir eğinli olarak eğine gitmek isteyen tüm arkadşalara her türlü yardımda bulunabilirim...

askerliğimde acemi birliğim olan erzincan 59. topçu er eğitim tugay komutanlığında yapmıştım çok güzeldi. kaldığım 112 gün oranın sıcağınıda soğukluğunuda gösterdi bana. memleketimede çok yakın olması ayrı sevdiriyordu erzincanı bana.

Kanyon_Jimny' Alıntı:
arkadaşlar kemaliye sizleri bekliyor... www.kanyonrenatacar.com
İstanbulda yaşayan bir eğinli olarak eğine gitmek isteyen tüm arkadşalara her türlü yardımda bulunabilirim...

Ne çok hemşerim varmış meğer :smiley:
Ama link açılmıyor, bende bir sorun var sanırım...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri