Fotoğraflarla Kemaliye (Eğin)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 30
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,369
Ynt: Fotoğraflarla Kemaliye (Eğin)

Kanyon_Jimny' Alıntı:
o zamanda bi gün eğinliler off road gezisi yapalım :smiley:))

Çok güzel olur valla, yapalım :smiley:
Verdiğiniz linki inceledim, elinize sağlık çok güzel hazırlamışsınız. Orada bu tür bir hizmet verilmesi de çok yaratıcı bir fikir doğrusu. Linki incelerken o kadar çok istedim ki bir 4x4 araçla mesela "taşyolu" civarında ayışığı eşliğinde gezmeyi -gecenin bi vakti- 8)

Etiketler

sevgili hemşehrilerim bu siteye yakın zamanda üye oldum fazla girme fırsatım olmadı ama görüyorumki bayağı erzincanlı var sitede çok mutlu oldum bende her fırsatta EĞİNE gider orada çok güzel dostlarım var hayran olduğum doğasını gezer fasıllarına eşlik eder eğlenir dönerim tabiki ERZİNCAN avcılar atıcılar ihtisas spor kulübü başkanı ve merkez av komusyonu D.ANADOLU bölge temsilcisi olmam münasebetiyle bölgenin doğal yaşam sorunlarınıda yakından takip etmekteyim, doğa gezileri (araçlıda olabilir)yapılabilecek muhteşem bi yer sitedeki arkadaşlar bir gezi düzenlemeyi düşünürlerse muhteşem olur saygılarımla

Eğer böyle bir gezi yaparsanız Elazığ dan bende gelebilirim. Eğin çok yakın bize. geçen benim keçiyle arkadaşlar gitti. ben gidip görmeden benim keçi benden önce gördü. :smiley:

büyük büyük dedem oralardan balkanlarda savaşa sonrası girite sonrası çocukları herhalde selaniğe en sonra da izmire ulaşmışlar. kemaliyenin bir dağ köyü imiş yamaçta kuruluymuş bu köy, dere akıyormuş hemen önünden biraz gittikten sonra uçurum varmış önlerinde. duyduğum bu kadar, hikaye gibi oldu ya ama güzel yerlermiş görmüş kadar oldum.

hiçbir fikrim yok ama çevre ile ilgili görünüm bana anlatılanlar çerçevesinde 73-74 yılları arası gibi
anladığım orada pek soy kalmamış yada bilinmiyor. bundan dolayı Türkiye'nin bir yarısı İzmir geri kalanı ise diğer yarısı :smiley: (şaka)
teşekkürler,

Kısmetse iki hafta sonra Eğin'i göreceğim.
"Aman gitmişken şunu da yap" diyeceğiniz şeyler var mı?

Güzel resimlerle görsel zevk halini almış tebrikler arkadaşlar..

Eğin'i çok beğendim.
Sokaklardan, kaldırım kenarı kanallardan akan sulara hayran oldum.
Birkaç güncel fotoğraf.

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

IMGP2906

IMGP2977

IMGP2980

IMGP3027

IMGP3060

Her ikisini de gezdik.

[attachment=1]
[attachment=2]

Eğin'e ilk defa gidecekler için benim de nacizane bir kaç önerim olacak.

Sokak aralarındaki kanallardan akan soğuk sulara ayaklar sokula,
Lökhane'de "Lök" ve "zetrin" in tadına bakıla,
Mürver reçeli alına,
Kırk Göze diye adlandırılan mesire yerine çıkıla,
Eğin'e gönül vermiş esnaflardan, Ethem bey bulunup sohbet edile.

Kasif' Alıntı:
Biraz geç oldu ama Taş yolu ve karanlık kanyonu gezdiniz mi :smiley:

IMGP2892

IMGP2952

schweps Güzel resimler gönlüne sağlık, son bölümde tavsiyelerinde ferman gibi olmuş :smiley:

memleketimi görmeyeli 1 sene olmadan yine özledim ahh eğinim ahhh dağları başka güzel akan suları ayrı güzel avcılığı ayrı güzel cennet den bir köşe her sene giderim ilerde temelli kalmak dileğiyle.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.