Fransa_provence 2015 Lavanta Gezimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,104

Etiketler
Ynt: Fransa_provence 2015 Lavanta Gezimiz

EFEF' Alıntı:
Hüseyin bey paylaşımlarınız için teşekkürler.Sonja,Hanıma ve size selamlar.

Faruk Bey, gezi notlarına ilginiz için teşekkürler ve ikimizden de size selamlar.

Fransa gezimizde gecelediğimiz son kamping hiçte temiz değildi. Alp Dağlarının üzerinde çok güzel bir yerde olan bu kampingte bulaşık yıkanan yerler ve wc‘ lerden memnun kalmadık. Tuvaletlerden birisini kullanan ve tuvalet fırçasının ne olduğunu bilmeyen bir „ana kuzusunun“ da bu kampingte bulunması da ilginç bir tesadüf.
Aşağıdaki resimde karavan kampingin önündeki atık boşaltma yerinde duruyor. Burasını kampinge girmedende ücretsiz kullanmak mümkün.

Ekli dosyalar

• SAM_8055.JPG
    SAM_8055.JPG
    214.8 KB · Görüntüleme: 288

Gezi yazılarının oldukça azaldığı forum da Şeker Bayramında şeker tadında bir yazı ve bilgilendirme. Çok teşekkür eder bu arada bayramınızı da kutlarız.
Selam ve sevgilerimizle.

Fatih Bey çok teşekkürler ve bizden de candan selamlar.

Gezi esnasında çektiğim bir videoyu daha yüklüyorum. Sault şehri yakınlarında . Fransa‘ nın Provence bölgesi dünyaca tanınmış bir yer olmasına rağmen çift şeritli yollar fazla değil. Video gittiğimiz yollar hakkında bir fikir verebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=WPzl6RCz0_k

Hüseyin bey, lavanta kokuları içinde yazdığınız bu gezi yazınızı çok beğendim. Sizinle oraları gezdim, o kokuları içime çektim. Paylaşımlarınızda dikkatle verdiğiniz bilgiler de en az fotoğraflar kadar güzel. Size çok teşekkür ediyorum :smiley:

Bir tane fotoğraf görsem diye çırpınıyorum,belki de görmemek daha iyi daha bir kötü olurdum herhalde o renkler içinde.Video yu da açamadım dediğim anda açıldı,önümde taze bahçeden yeni toplanmış domates ve simiti yerken video yu büyütüp izledim çok keyifli oldu sanki köyde gezer gibi hissettim kendimi bir anlığına.İyi ki video yu koymuşsunuz emeğinize sağlık.

Haşmet Bey,

Bülent Bey,

Fransa‘ dan sonra Almanya‘ nın kuzey deniz kıyılarını gezdik ve yeni döndük. Bu yıl yaşadığımız yerden çok fazla uzak olmayan yerleri acele etmeden gezdik. Geziler dinlendirici ve çok zevkli geçti. Kuzey Almanya‘ da bazı yerlerde mobil internet ulaşımı 2G‘ nin bile altında. Foruma girmek hiç kolay olmadı. Bu nedenle de paylaşımlarınıza cevabı geciktirdim. Size de güzel geziler dilerim. Teşekkürler.

Hüseyin Bey.,

Fatih Bey çok teşekkürler ve bizden de candan selamlar.

Gezi esnasında çektiğim bir videoyu daha yüklüyorum. Sault şehri yakınlarında . Fransa‘ nın Provence bölgesi dünyaca tanınmış bir yer olmasına rağmen çift şeritli yollar fazla değil. Video gittiğimiz yollar hakkında bir fikir verebilir.

Hüseyin bey Merhaba
Videoyu izledim .O kadar dinlendirici ve huzur vericiydi ki size teşekkür edemeden duramadım.
Bu videolardan varsa izlemek bize mutluluk verecektir.
İyi akşamlar
İbrahim T.Adalı

Ekli dosyayı görüntüle 954 Ekli dosyayı görüntüle 954 Ekli dosyayı görüntüle 954 Ekli dosyayı görüntüle 954 Ekli dosyayı görüntüle 954
Hüseyin Bey.,

Hüseyin bey Merhaba
Videoyu izledim .O kadar dinlendirici ve huzur vericiydi ki size teşekkür edemeden duramadım.
Bu videolardan varsa izlemek bize mutluluk verecektir.
İyi akşamlar
İbrahim T.Adalı

Ibrahim Bey, Provence bölgesini herkese gezmesini tavsiye ederim. Türkiye‘ den gelenlerin alışık oldukları bir iklim ve tabiyat. Tabiyatı bir yana bırakalım, bu bölgedeki evlerin sadeliğini görünce insan dinleniyor. Gösteriş yok, göze çok hoş gelen bir sadelik var.
Ekli dosyayı görüntüle 954 SAM 7676

Teşekkürler.

Son düzenleme:

Fransa Provence gezimizde çok beğendimiz yerleri aşağıdaki Pdf dosyada topladım. Fransa‘ nın bu güzel bölgesini gezmek isteyenlere faydası olursa sevinirim.

Ekli dosyalar

• Fransa-Provence-Lavanta.pdf
    4.5 MB · Görüntüleme: 879

Hüseyin bey, videoyu şimdi izledim, lavanta görüntüleri arasında seyahat etmek çok hoştu. Ama bu yoldan biz geçmeye kalksak sanırım yolu bitiremezdik. Çünkü eşim her gördüğü lavanta tarlasında durup toplamak ve koklamak isterdi. ondan sonra da çiçeklere karşı allerjisi olduğundan başlardı hapşurmaya... :smiley:
Ağustos başında çıktığımız 1 haftalık "serin yerlere kaçış" yolculuğumuzda geçtiğimiz Denizli'nin Güney ilçesinden Uşak'a giden yolla sizin yolunuzun görüntüleri hemen hemen aynı. Aradaki farklar; Lavantaların olmaması, çam ağaçlarının cinslerinin değişik olması ve tabi ki birinin Almanya'da birinin Türkiye'de olması...
Bu arada kamera görüntüleri sanırım araç kamerasından, sarsıntısız ve kaliteli bir çekim yapmışsınız. Ben de de bir tane var ama hiç kullanmayı denemedim. Bu aralar üşengeçliğim biraz üstümde.
Paylaşımınız için teşekkürler...

Hüseyin bey, videoyu şimdi izledim, lavanta görüntüleri arasında seyahat etmek çok hoştu. Ama bu yoldan biz geçmeye kalksak sanırım yolu bitiremezdik. Çünkü eşim her gördüğü lavanta tarlasında durup toplamak ve koklamak isterdi. ondan sonra da çiçeklere karşı allerjisi olduğundan başlardı hapşurmaya... :smiley:
Ağustos başında çıktığımız 1 haftalık "serin yerlere kaçış" yolculuğumuzda geçtiğimiz Denizli'nin Güney ilçesinden Uşak'a giden yolla sizin yolunuzun görüntüleri hemen hemen aynı. Aradaki farklar; Lavantaların olmaması, çam ağaçlarının cinslerinin değişik olması ve tabi ki birinin Almanya'da birinin Türkiye'de olması...
Bu arada kamera görüntüleri sanırım araç kamerasından, sarsıntısız ve kaliteli bir çekim yapmışsınız. Ben de de bir tane var ama hiç kullanmayı denemedim. Bu aralar üşengeçliğim biraz üstümde.
Paylaşımınız için teşekkürler...

Haşmet Bey, eşinizin durumunu çok iyi anlıyorum. Bende de ilkbahar ve sonbaharda allerji sorunu var. En son gittiğim kulak-burun-boğaz doktorunun verdiği (kendi yaptığı) merhem sayesinde bir yıldır hapşırma büyük ölçüde azaldı. Eşinize geçmiş olsun.

Bu yıl Fransa gezisi için ucuz bir araç kamerası aldım. Fiyatı 30 € civarındaydı. Ikinci elden aldığım için ayarı yapılmıştı. Bir defa öğrendikten sonra kullanması çok kolay. Fortoğraf makinesi ile de video çekiyorum. Sallantıları youtube sayesinde azaltmak mümkün. Gezi anılarında bazı durumlarda video, yazılanları resimden daha iyi tamamlıyor sanıyorum. Bu türlü videoları Almanya‘ da kullanırken dikkat etmek gerekiyor. Resimlerdeki araçların plakasının görünmemesi ve şahısların yüzlerinin tanınmaması lazım. Fransa‘ da hiç sorun yok.

Hüseyin bey yeni okudum gezi yazinizi. Hem bilgilendim hemde video sayesinde gözlerimiz bayram etti. tesekkürler.
Irfan Yildirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR