Freelander 2 Vites Geçişlerinde Duman Atma Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kptonur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,652

kptonur

Ana Kamp
Araç freelander 2 td4 hse. Enjektör ler yeni rektefe oldu. Performans iyi. Tekleme yok calişmasında hiç bir sıkıntı yok. Rölantide saat gibi. Ama vites geçişlerinde özellikle yoğun siyah duman atıyor. Bu duruma land ustalarımız ne der. Ustaya götürmeye gerek varmıdır tavsiyelerinizi öğrenmek isterim.

Etiketler
Üstadım Siyah duman aşırı yakıt beslemesi demektir.
1)Motoru yemediyseniz.
2)Turbonuz arızalı değilse, (yeterli havayı basamazsa)
siyah duman atmaz.

Lr2 enjektörü revizyonu pek dikiş tutmaz ancak sabit devirde giderken anlık kesinti var mı bakın. Varsa enjektörler. Yoksa turbo 1.7 bar peak basıncı görmeli.. Yoksa hava akışmetre konrolü yapın. Hâlâ duman varsa enjektör basıncı ( rail hattı) basınına bakın. Araç kaç model ve km kaç?

Lr2 enjektörü revizyonu pek dikiş tutmaz ancak sabit devirde giderken anlık kesinti var mı bakın. Varsa enjektörler. Yoksa turbo 1.7 bar peak basıncı görmeli.. Yoksa hava akışmetre konrolü yapın. Hâlâ duman varsa enjektör basıncı ( rail hattı) basınına bakın. Araç kaç model ve km kaç?
Araç 2007 365 binde 15 bin km önce motor yapildı yetkili serviste 50 bin TL ye aracın gidiş performansında hiç bir sıkınyı yok anlık kesinti yok ustanin dediği devirsiz kullanılmış devirli kullanıp partikül filtredeki biriken kurumları atabilirsin düzelir zamanla demişti. Turbo conta yeni değişti Sürekli siyah duman yok ama birden gaza yüklenip vites değişmelerinde yoğun derecede var

Araç 2007 365 binde 15 bin km önce motor yapildı yetkili serviste 50 bin TL ye aracın gidiş performansında hiç bir sıkınyı yok anlık kesinti yok ustanin dediği devirsiz kullanılmış devirli kullanıp partikül filtredeki biriken kurumları atabilirsin düzelir zamanla demişti. Turbo conta yeni değişti Sürekli siyah duman yok ama birden gaza yüklenip vites değişmelerinde yoğun derecede var
Üstadım siz uzun zamandır dizel araç kullanmadınız mı? Partikül filtreleri tıkanmış ise araç istenilen performansı vermez. Atılan duman kirlenmiş filtrenin işidir. Yüksek devirde yarım saat otobana çıkın temizlemez ise partikül filtre temizliği yapıyorlar sanayide onu yaptırın.

Geçen gün 45 dk bastım 4 üncü viteste otobanda. Sanki bu duman işi azaldı gibi geldi bana. Normal çalişinca duman yok birden yüklenirsen sunan çıkıyor Aracın performans gidiş konusunda hiç bir sıkıntı yok. Turbo enjektör değil kesinlikle. Ben öyle tahminediyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri