Freelander 2 Yeni Başlayan Bir Hikaye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hakan Reis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,572

Hakan Reis

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Merhaba,

Freelander 2 aldım HSE paket bütün yaşadıklarımı bu başlık altında sizlerle paylaşmak istiyorum. Ara ara burdan tecrübelerimi yazacağım.

Etiketler
Aracı aldıktan sonra servise götürdüm yağ filtre ve diğer sıvı bakımlarını yaptırdım. Hareret çubuğu ortada değildi biraz derine inince hararet müşürünün sorunlu olduğunu tespit ettik ve değişti.
Ayrıca oksijen sensörünüde değiştirdim araba bi rahatladı.
Alt takımdan biraz ses geliyor ama kışı atlatıp öyle yaptırmayı düşünüyorum.
Bazı ufak tefek trim parçaları eksikti Ali expresten onları aldım tahminim 1 aya gelir.
Şimdilik bunları yaptım. Kullanışı keyifli biniyoruz bakalım.

Aracı aldıktan sonra servise götürdüm yağ filtre ve diğer sıvı bakımlarını yaptırdım. Hareret çubuğu ortada değildi biraz derine inince hararet müşürünün sorunlu olduğunu tespit ettik ve değişti.
Ayrıca oksijen sensörünüde değiştirdim araba bi rahatladı.
Alt takımdan biraz ses geliyor ama kışı atlatıp öyle yaptırmayı düşünüyorum.
Bazı ufak tefek trim parçaları eksikti Ali expresten onları aldım tahminim 1 aya gelir.
Şimdilik bunları yaptım. Kullanışı keyifli biniyoruz bakalım.
E hadi inşallah, Temel bazı şeyleri yapmışsınız. Keyifle binin inşallah.

Ali expres den aldığım parçalar tahmin ettiğimden daha kısa sürede geldi. Havalandırma ızgara tuşu, arka silecek, vites topuzunun yayı, çakmaklık bu gibi ufak tefek parçaları haftasonu kendim taktım. Tabiki biraz vakit aldı ama uğraşması keyifliydi. Vites topuzunun körüğünün çıktığını farkettim onuda söküp ters çevirdim bir klips yardımı ile sıkıştırıp yerine taktım. Arabayı inceledikçe aklıma birşeyler geliyor ve mümkün olduğunca kendim yapmaya çalışıyorum.

Koltuk başlarında ekran var alpıne marka ama aktif değiller önde yeni bir multimedya sistemi mevcut onunla nasıl çalıştırırım şu an onu araştırıyorum. Birde bijonlar paslı duruyordu wd40 ile iyice temizledikten sonra birazda fırçalayıp pasını akıttım ama söküp boyamak istiyorum.

Koltuk başlarında ekran var alpıne marka ama aktif değiller önde yeni bir multimedya sistemi mevcut onunla nasıl çalıştırırım şu an onu araştırıyorum. Birde bijonlar paslı duruyordu wd40 ile iyice temizledikten sonra birazda fırçalayıp pasını akıttım ama söküp boyamak istiyorum.
Aracınız Hayırlı olsun. 2005 TD4 temiz var , Servis bakımlı 310 bin km de . Alıp almamakta çok kararsızım. Tavsiye edermisiniz ? Kullanım amacım Offrad degil. Köye rahat gideyim yeter.

Aracınız Hayırlı olsun. 2005 TD4 temiz var , Servis bakımlı 310 bin km de . Alıp almamakta çok kararsızım. Tavsiye edermisiniz ? Kullanım amacım Offrad degil. Köye rahat gideyim yeter.
Bu benim 4. Freelander aracım. Kesinlikle tavsiye ederim hem Freelander 1 hem de 2 toplamda 4 Freelander kullandım. Freelander 1 tek eksisi bagaj biraz küçük ama BMW motor hicbisey olmaz hele ki bakımlıysa

Evett merhaba arkadaşlar bir süre bişey yazmamıştım hızlıca son yazdıklarıma baktım. Bijonlari boyadim ama istediğim gibi olmadı. Kaputu boyattım kuş pisliği taş izi rahatsiz ediyordu beni. Yan ızgaraları boyattım güzel oldular. Son olarak aklımda jantları boyatmak var. Yakın zamanda mazot filtresi ve bagaj amortisörü değiştirdim. Keyifle kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yok

Merhaba,

ben de uzun araştırmalar sonrası almaya karar verdim, 1 ay araç aradım ve sonunda aldım.
2008 HSE paket.
12 yıllık sahibinden aldım ama maalesef kendisi araçtan anlayan biri değil, aile dostu birine bakımlarını yaptırmış maslak da, belli konular eksik umarım sorun yaşamam.

ilk aklıma gelen bu aracın bakımları için orijinal yedek parça kullanımı özellikle mazot filtresi çok önemli.
şişme yaptığını ve performans kaybı yaşandığı söylendi.

diğer yandan servislere çok dikkat, lt max 150 tl olan SWAG marka antifrize (başka marka kesinlikle önerilmiyor) lt 300tl yazıyorlar.
bunun gibi bir sürü şey...
Huma oto vs gibi sitelerde bir sürü orijinal / oem parça mevcut.

siz hangi servise gidiyorsunuz?

bende de uzun yola çıkınca hararet neredeyse en alt soğuk çizgisine iniyor. servisler termostat dedi, siz hararet müşürünü yazınca benim de aklıma düştü, yarın ya da ptesi baktıracağım.

bir de benim de vites körüğü el freni derisi gibi parçalar eski.
siz yazınca şimdi alibaba dan diğer parçalara da bakacağım.

Bu benim 4. Freelander aracım. Kesinlikle tavsiye ederim hem Freelander 1 hem de 2 toplamda 4 Freelander kullandım. Freelander 1 tek eksisi bagaj biraz küçük ama BMW motor hicbisey olmaz hele ki bakımlıysa
Merhabalar, 2001 model Freelander 2.0 td4 hse otomatik aracı çok beğendim. Biraz araştırayım dedim ama yorum yazanlar hiç tavsiye etmiyorlar. Bu aracı satın alıp bakımlarını yaptırdıktan sonra yine de sorun mu çıkartırlar. Yoksa ben de doğasever biri olarak ve bütçeme uygun bu aracı satın almayı çok istiyorum.
Bu aracı satı alsam en kötü ne olabilir ki? Tavsiyeniz var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR