FREELANDER su alıyor YARDIM

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sehzata Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,522

sehzata

Kamp III
selam arkadaşlar,
2001 td4 freelander ön sol yolcu tarafından ayak paspas üstündeki siyah kutudan(kalorifer ile ilgili sanırım) yağmur yağınca 2 avuç su damlıyor. aynı zamanda kaloriferim de ısıtmıyor şuanda ,aracın göğsünü sökmek istemiyorum, sorunun 2 si birbiri ile mi alakalı? başına gelen yada önerisi olan olursa sevinirim.
saygılar...

Etiketler
Ynt: FREELANDER su alıyor YARDIM

dediğiniz yerde klimanın suyunu tasfiye eden bölümün bir hortumu var acaba o mu çıktı ya da yarıldı klimayıda çalıştırıyorsanız dışarı vereceğ suyun bir kısmını içeri atıyor oalbilir eğer bu değilse kaloriferin radyatör kaçırıyor veya bu radyatöre giden bağlantılar su kaçırıyor olabilir göğsü sökmek gerekir o zama inşallah klimanın suyunu atan boru oturan bir kişini ayağına takılıp çıkmıştırda kolay yolşadan halledebilirsiniz

necil' Alıntı:
dediğiniz yerde klimanın suyunu tasfiye eden bölümün bir hortumu var acaba o mu çıktı ya da yarıldı klimayıda çalıştırıyorsanız dışarı vereceğ suyun bir kısmını içeri atıyor oalbilir eğer bu değilse kaloriferin radyatör kaçırıyor veya bu radyatöre giden bağlantılar su kaçırıyor olabilir göğsü sökmek gerekir o zama inşallah klimanın suyunu atan boru oturan bir kişini ayağına takılıp çıkmıştırda kolay yolşadan halledebilirsiniz

bende o şekilde olmasını çok isterdim ama bugün polen filtresini söktüm baktım ki, su içinde kalmış. hemen çıkardım dışına filtreyi.anladım ki ön camın sağında siyah havalandırma ızgarasının altında bulunan kaloriferin dışarıya bakan bir V şeklinde borudan alıyor gibi, birkaç eksiğim daha var, yarın istanbul a gideceğim servis e bir göstereyim bakalım ne diyecekler:(

neyse aracın göğsü sökülmiyecek gibi gözüküyor,kolay gelsin :smiley:

neyse sorunu çözdüm çok basitmiş:smiley: ön cam altındaki su kanalları dolmuş:smiley: temmzilenince herşey normal

Merhaba;
Ön cam kanalları derken tam olarak neresi?
Yani aracın dış kısmı mı yoksa iç kısmı mı?
Dış kısmında sileceklerin altındaki kanallara ağaç yaprağı falan mı dolmuş?

görebilmek için ön camı sökmek gerekiyor. benim ön cam çatlamıştı o yüzden kaskodan camı değişirken o kanal da ortaya çıkıyor.

yayla4x4' Alıntı:
Böyle bir durum başımıza gelecek olursa bizler kendimiz temizleyemez miyiz sizce?

pek zannetmiyorum, benim aracta cam takili iken kanal gorunmuyor.

Hocam aynı problem benim land roverda da var ayak paspasinin altı komple su alıyor tam olarak nereyi açıp temizliyoruz yardımcı olur musunuz baktirmadigim yer kalmadı bir türlü bulamıyorlar. Kafayı yedirtecek şu araba

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR