Frontera 3.2 Motor...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mcihanst Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,651

mcihanst

Yeni Üye
Selamlar.

2 ay önce Opel Frontera 3.2 aldık arkadaşlar.Daha doğrusu ailem almış aracı.Geçen hararet yapmış, çekmişler kenara 30 dk kapalı vaziyette bekletip su eklemişler.Sonra radyatörde problem mi var acaba diye radyatörün yenisini takmışlar cihan oto'dan ısmarlayıp.Yağ,su,filtreler hepsini değiştirmişler.Yağ ıçinden 1 litre çıkmıs , su da hararet yapmadan önce 5 litre varmış depoda.(11.1 litre sanirim depo,5 6 litre su ekledik diyorlardı).
Bu değışimden sonra araç bırakın harareti 100 hız sabitleyicideyken 80 derecenin de altına düşüyordu.1000 km sürdükten sonra hararet 2 3 dk de 100 105 dereceye vurmaya basladı.Soģutma suyuna baktıgımda yanılmiyorsam yag vardi ..yag cubugundaki yag da sanki çok sıvıydı yani su gibiydi..

Boyle bir sey yasamis var mi? Conta mi yanik? Motor revizyon mu edilmeli?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Etiketler
Merhaba,

Bende de benzer bir sorun var araba su eksiltiyor.
Ama suyun nereden kaçırdığını bulamadım henüz su sızıntısı görünmüyor hicbir yerinde , yağ ile karışımı da yok suyunu sürekli kontrol ediyorum .

Konu hakkin da bilgisi bilgisi olan var ise paylasirsaniz sevinirim .

Teşekkürler .

Merhabalar benım aracta su eksılme oluyodu kacak falan yoktu sabahları calısırken tekleme yapıyodu gaz vermeyıncd ıstop edıyodu sonrada arabam conta yaktı ıkı sılındırın arasından conta catlamıs pıstonum uzerı su doluyomus sabah calıstırınca suyu atana kadar tekmele yapıyomus ustaya goturdum conta yanık dedı 2350 liraya hallettım ve canavar gıbı oldu termostatıda degıstırdım​

Image

Image

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri