Frontera B Kasa Araç Içine Su Girmesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan maestro34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,055

maestro34

Ana Kamp
merhaba,

istanbuldaki malum yağıştan sonra sürücü tarafı paspasının altındaki halı döşemenin ıslandığını fark ettim. aynı zamanda paspasın altı da ıslanmış fakat üstünde birşey yok.

ön cam profilinde 1-2 damla suya denk geldim ancak bariz bir ıslaklık yok.

suyun nereden girdiğini veya nerenin tıkandığını nasıl tespit edebilirim?

Etiketler
A kasalarla ayni yerlerde gider oldugunu varsayarak yaziyorum, kaputu acin ön cam dibinde gelen suyun kaput altina inmemesi icin conta var bunu bir kontrol edin bozuksa dyson siyah silikon cekip parmakla yavasca yayabilirsiniz, burada degilse bisiklet teli vb bisey alin kapiyi actiginizda mentesenin gozuktugu arada en altta su gideri var yaprak camur dolabiliyor burayi telle acin haricen ön sol kapinin üst fitillerine bir bakin aciklik var mi o da care olmazsa bir camciya ön cami gosterin.

Hocam cevap için teşekkürler

Geçenlerde trafikteydim ve kaloriferi açtım, park ettiğimde döşeme yine ıslaktı ve ıslaklık sıcaktı

Bugün ise aracı kullanmadım, yoğun yağmurdan dolayı otoparka gidip kontrol ettiğimde ise döşeme kuruydu

yüksek ihtimalle kalorifer radyatörü su kaçırıyor würth marka radyatör tıkayıcı kiyasal var onu kullanırsanız delik çok büyük değilse su kaçırmayı keser.

Motoru 5 dk çalıştırdıktan sonra su radyatorunun yedek su deposunun içine boşaltın 10 dk daha çalıştırın

Bu konuyla ilgili geçen gün ustama gittim

sunroofun sol giderinin tıkalı olduğunu anladık ve boruyu açtık fakat ıslaklık decam ediyor

öte yandan geçenlerde kaloriferi hiç açmamama rağmen paspasın altında yine ıslaklık vardı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri