Frontera Yükseltme Kiti 3"

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan c@n Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,069
Ynt: Frontera Yükseltme Kiti 3"

merhaba bende frontra sahibiyim benim aracım arkadan bakınca sol arka aşagıda duruyor amörtisör lastigi yokmuş oraya lastik taktık fakat yine aynı kaldı buda beni sinir ediyo bunu nasıl düzeltirim bana yardımcı olursan sevinirim numaramı veriyorum ordan araya bilirsin 05374820084 her zaman internete girmiyorum teşekkürler

Etiketler

slmlar hepinizi çok rahatsız ediyorum ama dediğim gibi opele yabancıyım 1 senedir kullanıyorum ve aracımı a dan z ye sıfırladım birtek kilitlerim(hubs) larım kaldı merak ettiğim aracın orjinal yüksekliği jant altından dodik altına kadar yüksekliği kaç santimdir? ön ve arka yükseklik aynı mıdır yoksa arkalar daha mı yüksektir saygılar

Selam sayın arkadaslar bende aranıza yenı katıldım 1996 model spor 5 yıldır evinden cıkmamıs temiz bir arac aldım cok tereddutlerim vardı ama su anda her sey yolunda gaz ayarı .1 tane amartusör...debriyaj alt merkezi ..ön düzen..butun yaglar ..alım satım ..balans ..bana toplam 10000 tl mal oldu ...sayenizde bir cok konuda bilgi sahibi oldum emegi gecen herkese cok tsk ederim ..Üzerinde 245.70.16 cant ve lastik var . .lastiklerden ve yukseklikten memnunum fakat torsiyonlarla oynandıgını dusunuyorum orjinal yuksekligini nasıl tesbit edip fabrika ayarlarına getirebilirim bu konuda birikimi olan arkadaslardan yardım rica ediyorum tekrar tsk ederim ...

yabanci forumlardan aracinizin olculerini bulursaniz isiniz cok kolaylasacaktir.yerden yuksekligi tavsiye edilen lastik ebati ile birlikte yazar.servis kitapcigi gibi seylerdede oluyomuydu acaba diye merak ettim simdi

Sent from my iPhone using Tapatalk

siz sanzuman havalandirmasini yuksek bi yere almadan su gecisi yapmayin burda yazan reklam kokan hareketler :smiley: belki yardimci olacak bilgi vardir.

ImageUploadedByTapatalk1403700797866624

ImageUploadedByTapatalk1403700802103686

ImageUploadedByTapatalk1403700807682249

sanzumana bi hortum uzatiriz abi soylerim yarin ustaya

Tamam sabah söyle onu da yapsınlar. Şanzumanın kaçırdığı yağa birşey yapamayız açarsak dağılır ellemeyelim dedi. Acaba şnoekeş yapabilecek mi.

elimden gelen yardimi yaparim anladigim bildiklerimi anlatirim ama yanlis da yonlendirmek istemedim anlattiginiz sekilde anlamak zor

bendede 3.2 frontera var yükseltmek istiyorum ama mevcut helezonlar kısa 5cm get koydum ve 1.5 cm yükseltti .yaylar çok yumuşak land crueser 99-2001 arası modelinin helezon yayı uyuyomuş çevresinde çıkma felan rastlarlarsa alabilirim.

Arkadaşlar azcok forumdan beni tanıyorsunuz otomotiv sektöründe yetkili servislikten gelme bir ailede buyudum anne baba öğretmen dayım ford yetkili serviydi benim hayalimde servis sahibi olmaktı ama anne babadan dolayı sadece hobi olarak kalsın istediler ama olmadı Esas mesleğim SERVİSCİLİK OLDU ama Endüstüriel elektronik öğretmenliği stajımı yaptıktan sonra kaçmış biriyim

okuldan kaçıp tamirhane gezerdim nasıl ne yapılıor die kısaca kendimi tekrar tanıttıktan sonra size yukseltmeyi anlatayım istiorum

Arkadaşlar orjinal yukseltme kitim 2'' di oraganizasyon sırasında istemsiz kayarak kanala duşen arka sol tekerden dolayı amortisör ust kafadan eğildi va gaz boşaltı çöktü

neyse arızalı olan kitimi sattıktan sonra oturdum düşündüm araştırdım ve 3 gune yayarak yukseltme kitini yapmaya karar verdim

ilk öncelikle torsiyon çubukları ile oynayarak başladım yerden camurluk dodiğinin en üst noktası olan 85 cm ölçtüm hayalimdeki yukseklik 7.5 cm di yani 3'' di torsiyonlarım 97 de beri dokunulmadığı için paslı idi biraz uğraştıktan sonra gözünüzde 2 diş olarak hayal edin 1 dişte 4 cm yakın yukseltme aldım 2 dişte aracımız 92 cm yukseldi

ertesi gunu aracımın arka tarafı için işe soyundum aracın sol arka yayını yerinden çıkartıp yayın oturduğu tablayı temizledim ortalama olarak yuva ölçüleri aldım cunku artikulasyon sırasında yay kovandan kaçmasın die milimetrik çalışmam lazımdı diş geçme yivlerine kadar hazırladım kendimi kafamda oluşturduğum get i yaptırmak icin

tornacıma gittim 10 cm lik get malzemesini alıp tam dingilinin uzerindeki yay tablasının geçmelerine göre altan 1 cm oydurma yaptırıp ortasından civata geçicek şekilde hazırlattım sıra geldi yayın oturacağı kısıma yayın oturacağı kesime başlamadan önce yayın uc noktasının oturacağı nokta 1.9 cm oyularak yayın yapısına göre 1.7 1.5 cm şeklinde oyularak hazırladık ardında 10 tane pul 2 civata ile işe soyundum geti dingil ile yay podyası uzerine civataladım çünkü yay artikülasyon esnasında yerinden asla oynayamıcak hale getirildi dingilin hareket mesafesinin dibe kadar indirmek icin 110 kg lık birini lastiğin ustune çıkardım levye vasıtası ile yayı yerine yerleştirdik ardından kriko ile dingili yukarı kaldırarak amortisörün montajını yaptık

esas oğlan 3 gun aklıma geldi ben şimdi bu aracı ortalamada yer ile dodik arasını tekrar ölçtüğümde 92 cm geliordu artık arac yani takribi 7 cm amortisörler çalışma mesafelerini kaybetmiş oldu tabiki icime sinmedi ve Nam amortisöre gidip amortisörlerimi yaptırdım 4 cm kadar uzadı amortisörlerim daha da uzatabilirdim ama gerek görmedim nekadar kısa olursa okadar fazla dayanma gucu olucaktır onuda göz önünde bulundurdum

resimler

BEYAZ BEYAZ GÖZÜKEN ŞEY GET ARKADAŞLAR

grnt003c.jpg

3 inç yukselmiş hali arkadaşlar

grnt001s.jpg

önden yukselmiş hali

grnt004hu.jpg

arkadan yukselmiş hali arkadaşlar

grnt006z.jpg

yan ön çapraz görüntüsü

grnt005km.jpg

ford bronco da gördüğüm ve hoşuma giden tavan markerlarını aynen taktım 2 kenar kırmızı ortalar mavi ve can sıkıntısına taktığım xenonlar

grnt007ap.jpg
resimler açılmıyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR