fronteranın kalkışta ve dönüşlerde titremesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan frontera 78 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,504

frontera 78

Kamp II
Yer
etimesgut emirler
slm arkadaşlar 98 model a kasa 2.2 fronteram var kalkışta ve dönüşlerde titreme yapıyor iki farklı ustaya gösterdim difransiyelde sorun var dediler,ustanın biri kilitli difransiyel olablir dedi bu araclarda kilitli difransiyel varmı,bir türlü cözemedim herkes farklı birsey söylüyor,birde araç sogukken yapmıyor titremeyi,yol gittikce ısındıkca yapıyor,bana bu konuda yardım edersenız sevınırım

Etiketler
Ynt: fronteranın kalkışta ve dönüşlerde titremesi

Bir ihtimal bozuk lsd (sınırlı kaymalı diferansiyel) olabilir. Söküp bakmadan anlayamamışlardır.

frontera 78' Alıntı:
slm arkadaşlar 98 model a kasa 2.2 fronteram var kalkışta ve dönüşlerde titreme yapıyor iki farklı ustaya gösterdim difransiyelde sorun var dediler,ustanın biri kilitli difransiyel olablir dedi bu araclarda kilitli difransiyel varmı,bir türlü cözemedim herkes farklı birsey söylüyor,birde araç sogukken yapmıyor titremeyi,yol gittikce ısındıkca yapıyor,bana bu konuda yardım edersenız sevınırım

bir defransiyel yağını değiştirin derim saft balans kontrol yaptırın lsd kilit defransiyelde sorun olabilir.

otecopel' Alıntı:
bir defransiyel yağını değiştirin derim saft balans kontrol yaptırın lsd kilit defransiyelde sorun olabilir.
ankarada bu işten anlayan iyi bir usta varmı tavsiye edebileceginiz.bu arızayı ılk söyledim şaft dedıler yaptırdım gecmedi,sonra debrıyaj dedıler onuda yaptırdım yine gecmedi heralde bir sey kalmadı difransiyelden başka yardımcı olursanız sevinirim

frontera 78' Alıntı:
ankarada bu işten anlayan iyi bir usta varmı tavsiye edebileceginiz.bu arızayı ılk söyledim şaft dedıler yaptırdım gecmedi,sonra debrıyaj dedıler onuda yaptırdım yine gecmedi heralde bir sey kalmadı difransiyelden başka yardımcı olursanız sevinirim

ankara kama opel servisine götürdünüzmü acaba bide orayı baktırın derim.

otecopel' Alıntı:
ankara kama opel servisine götürdünüzmü acaba bide orayı baktırın derim.
ilginiz için teşşekürler difransiyel ustası buldum bir tane o usta sadece yagının deişmesi gerektigini söyledi, bu difransiyellerin yagı degişik oluyormus o yagdan koyulması gerektigni söyledi,kilitlerin kırık olsa devamllı yapar dedi, ne kadar dogru bilmiyorum pazartesi değiştirip deniyecegim

Merhaba iyi ve güvenilir bir difransiyel ustasıysa bilgileini paylaşırsanız memnun olurum saygılarımla.

YSF' Alıntı:
Merhaba iyi ve güvenilir bir difransiyel ustasıysa bilgileini paylaşırsanız memnun olurum saygılarımla.
merhaba bu ustayı bende yeni buldum iyi bir ustaya benziyor diğer ustalar gibi söküp bakarız söyle olur böyle olur demedi arabanın sıkıntısını söyledim direk yagı deişmesi gerekiyor dedi ve bugun yagını değiştirttim aracın sıkıntısı gitti.ben adresini telini yazayım gidin bir fikir alın derim.( oto sanayi sitesi 2.cad 37.sokak no 5 şazmaz teli:278 05 33 cep:0542 534 44 46 mehmet usta

merhaba aynı sorunu 2010 yılında bende yaşadım. aracım yürüyemez hale geldi. servis ve bazı özel servisler yeni yada çıkma differansiyel aldıracaklardı. ancak izmirde bir ustaya gittim. aracımı lifte alıp kontrol ettikten sonra lcd kitlemelerinin sonunda büyükce pullar var. bunların ortası boşalmış dedi. tamir ettik. bu zamana kadar şükürler olsun sorun çıkmadı. 5tl pullar+40tl american kaydırıcı+20tl diff. yağı+150tl ustaya=215tl

frontera 78' Alıntı:
ilginize teşekkürler sorunu cözdüm difransiyel yagını değiştirdim sıkıntı kalmadı

difransiyel yağının orjinalı ne..siz hangi yağı koydunuz
benim araçta kalkarken titriyor

orjinal yağını bilmiyorum benim koydurdugum yağ kilitli difransiyel amerikan 3+1 karışımlı yağ, adını bilmiyorum difransiyel ustasına bu şekilde söylersen size yardımcı olacaktır

frontera 78' Alıntı:
orjinal yağını bilmiyorum benim koydurdugum yağ kilitli difransiyel amerikan 3+1 karışımlı yağ, adını bilmiyorum difransiyel ustasına bu şekilde söylersen size yardımcı olacaktır

tavsiyenize uyacağım..teşekkürler üstad
umarım anlar usta

slm.bulamassanız şu yayı arayın (shell spırax süper 90ts) orjınal parca gm:1942389

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR