G.c. 2005 Wj Kasa A/t Lastik Seçimi Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan engyzc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,164

engyzc

WJ Limited Vision 2.7 CRD...
Yer
İSTANBUL / BALIKESİR
Selam arkadaşlar.

2005 Model Limited Vision aracım var. Üzerinde orijinal 17 lik jant ve 235 / 65 / 17 ölçülerinde standart lastik var. Ben lastiklerimi A/T ye çevirmek istiyorum. Ancak aracın yüksekliği ile oynamadan Orijinal haliyle de kalmasını istiyorum. Max kaç ölçülerinde A/T lastik seçimi yapabilirim. 245 / 75 / 17 olur mu sürtme yapar mı..

Saygılar.

Etiketler
Selam arkadaşlar.

2005 Model Limited Vision aracım var. Üzerinde orijinal 17 lik jant ve 235 / 65 / 17 ölçülerinde standart lastik var. Ben lastiklerimi A/T ye çevirmek istiyorum. Ancak aracın yüksekliği ile oynamadan Orijinal haliyle de kalmasını istiyorum. Max kaç ölçülerinde A/T lastik seçimi yapabilirim. 245 / 75 / 17 olur mu sürtme yapar mı..

Saygılar.

Selam.. Bende BF KO2 AT 245 / 70 / 17 var çok hafif davlumbaza sürtme yapıyor son turdayken. Dikkate değmez. Ama 245 / 75 / 17 aracınızda yükseltme/get/kit vb gibi sonradan yapılan bir uygulama yok ise ciddi sürtme yapacaktır .

245 / 70 / 17 'nin nasıl durduğuna dair bilgi sahibi olabilmeniz için aşağıya foto ekliyorum.

wj-4.jpg

Son düzenleme:

İlgin için teşekkürler. Aracın çok şık duruyor. Peki lastiklerden memnun musun. Cooper bakınıyordum ben de..
Ne demek. Ben teşekkür ederim. Jantları orjinal jantları, siyaha boyattırdım.

Lastiklerden de çok memnunum aldıktan 1 hafta sonra ege turuna çıktım 2.750+ km yaptım. Her türlü yere girdim çıktım. Canavar gibi.

Otoban vb yollarda da aracı çok yormuyor, ses neredeyse hiç yok ve 100 - 130 arası hız aralığında hiç rahatsız olmadan keyifle gittim, geldim.

Yakıt konusunda da çok fazla bir artış yaptırmıyor, 100 - 130 arası hız yaptığım Ankara - İzmir arası otoyolda ortalama 48 kuruş yaktı. Araç 2.7 crd.

crdler gerçekten uzun yolda o kadar yakıyor mu?
bugün 4.7'm ile 4 kişi+bagaj cam hizasına kadar dolu bir şekilde shell'de biten depoyu 120tlye fulleyip, 100-140 devirli bir şekilde uzun yolda 269km yaptım. lpg kendiliğinden kapanana kadar. yani tam hesap yaptım. 45krş civarı. aynı şekilde bitince tekrar başka bir shell istasyonundan lpg aldım, yine aynı gitti.

crdler gerçekten uzun yolda o kadar yakıyor mu?
bugün 4.7'm ile 4 kişi+bagaj cam hizasına kadar dolu bir şekilde shell'de biten depoyu 120tlye fulleyip, 100-140 devirli bir şekilde uzun yolda 269km yaptım. lpg kendiliğinden kapanana kadar. yani tam hesap yaptım. 45krş civarı. aynı şekilde bitince tekrar başka bir shell istasyonundan lpg aldım, yine aynı gitti.
3 aşağı 5 yukarı aynı işte.
Daha aşağıya düşeceğini sanmam en azından 245/70/17 ler ile.

3 aşağı 5 yukarı aynı işte.
Daha aşağıya düşeceğini sanmam en azından 245/70/17 ler ile.
Evet o ölçüde ki lastikler ile daha aşağısı olacağını sanmıyorum. Bende 235/65/17 normal lastik mevcut. 2 kez yakıt tüketim hesabı yaptım. Araçta 4 yetişkin 2 çocuk ve bagaj cam hizasına. İlk hesabım tuzla Mehmetçik Vakfı Opet den depoyu fulledim. Pompa görevlisine tabanca atınca bırak dedim. Hızı 105 km/h ye sabitledim. Daha sonra Adapazarı'na gittim. İlk benzin istasyonunda Aracı tekrar fulledim. Yine burada ki personele tabanca atınca bırak dedim. Sonra yaptığım bir hesap ile 42 Kr. İkinci hesabım da Adapazarı - Bandırma arasında yaptım. Bu sefer hızı 120 km ye sabitledim. Araç bu sefer 438 kr yaktı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri