Garden Camping - Selçuk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,575

orsaalabanda

Zirve
Sizlere, bu yıl ilk kez gitme fırsatı bulduğumuz Selçuk'ta karşımıza çıkan ve memnun kalarak ayrıldığımız Garden Camping'i tanıtmak isterim:

Neredeyse Avrupa standartlarında sayılabilecek altyapısı, konuksever ve anlayışlı işletmecileri, çok kalabalık olmayan nezih ortamı ve temizliği nedeniyle özellikle Efes ve Meryem Ana Kilisesi ziyareti düşünenler için kaçırılmaması gereken bir konaklama-dinlenme mekanı.

Düzenli sıralar halinde dikilmiş ''dünyanın en hızlı büyüyen ağacı'' olarak bilinen paulownia ağaçlarının koyu gölgesi ve çim yerleşim alanının ferahlığı kampta ilk dikkatimizi çekenlerden... İnanması güç ama bu ağaçlar sadece 7 yaşında imiş...

[attachment=1]

Her sıranın başında ikişer adet 3 pin Avrupa standardı ve ikişer adet de normal priz mevcut. Tuvalet kasetleri ve atık su tanklarının boşaltılabileceği özel bir gider düşünülmüş. Sıcak su, çamaşır makinası, ütü, bulaşık yıkama yerleri ve kampçıların kullanabileceği buzdolapları var.Tuvaletler ve duşlar kampinglerde rastlamaya alışık olmadığımız ölçülerde temiz.

[attachment=2]

İletmeci Mehmet bey ve kızı Gülseren hanım çok kibar ve konuksever insanlar. Mehmet bey’in asıl mesleği halıcılık. Aynı zamanda turizm ve ziraatle de ilgileniyor. Kampingi bu kadar güzel düzenlemelerinde kendilerinin de karavancı olmalarının büyük payı var. Kampingde meraklıları için halı dokuma atölyeleri ve uzun süre kalanların faydalanabileceği organik tarıma ayrılmış bölümler de var.

[attachment=3]

Dilerseniz restaurant hizmeti verilebiliyor. Kışın gidecek olanlar için kapalı bir restaurant bölümü de var. Çok büyük olmasa da yüzme havuzu çocuklar açısından faydalı. Büyükler için de özellikle yaz aylarında yorucu Efes gezilerinin üzerine güzel gittiğini söyleyebilirim.

[attachment=4]

PIC 0189

PIC 0191

PIC 0193

PIC 0192

Etiketler

Ynt: Garden Camping - Selçuk

Garden camping işletmecilik anlamında alışık olduğumuz kampinglerden biraz farklı. Aslında işletmenin karavan için ayrı, kişi başına ayrı, kullanacağınız elektrik için, çamaşır makinası için ayrı ayrı standart fiyatları mevcut. Ancak bunları üst üste koyduğunuz zaman toplam fiyat beklentinizin üzerine çıksa bile ''indirim yapmam'' demiyorlar. Gülseren hanım bu yıl bize verdiği fiyatı ilk kez gidiyor olmamızdan dolayı, tanışma amacıyla verdiğini söylemişti. Bu yüzden fiyat vermem doğru olmaz. Çok çok ucuz değil, ama alınan hizmete göre pahalı hiç değil.

Cem Bey paylaşım için teşekkürler. Kamp alanlarındaki fiyatlardaki değişikliklere ben alıştım :smiley: bende daha ucuz fiyat alanlarla karşılaşıyorum. Benim düşünceme göre bir ürünün tek bir peşin fiyatı vardır lakin piyasada mutlaka pazarlık etmek gerekiyor. Siz size uygulanan değil kendi normal fiyuatlarını yazabilirsiniz diye düşünüyorum.

normal bir listesi yokmu acaba buranın,özel indirimleri merak etmedim ,sade vatandaş aracı ile gelirse ne kadar günlük ücret acaba ? ;)

Biz de oraya gittik. 35 liraya iki yetiskin ve biri 3 yasinda iki cocukla kaldik. Fiyat konusunda bence standart bir fikirleri yok. Tutturabildiklerine fiyat veriyorlar. Bana da iyice tembihledi kimseye soylemeyin diye bende nedenini anlayamadim buna soz veremem dedim.
Sonra gelen iki ayri karavanli arkadaslarimda ayni fiyatlari odediler.
Hasili gercekten cok guzel bir yer. Biz de cok sevdik. Sinek minek de yok. Havuz cok ise yariyor. Cocuklar cok eglendiler. Ayrica merkeze cok yakin yurume mesafesinde her yer. Bisikletle heryere gidilebiliyor.
Siddetle tavsiye ederim ben de.
Tesekkurler Cem.

Standart fiyatları vardır elbette ama liste fiyatları benim aklımda kalmamış. Şöyle söyleyeyim: Diyelim ki hepsini alt alta toplayınca 40-45 TL. gibi bir fiyat çıkıyor. Ama kendiliğinden ''bunu 35 yapalım'' diyebiliyorlar. Yani oturup çatır çatır pazarlık yapacaksınız diye bir durum söz konusu değil.

Fiyat vermeme nedenim olarak benim düşündüğüm şu: Biz ödediğimiz fiyatı belirtmekte bir sakınca görmüyoruz ama siz büyük araçla gidersiniz, kalabalık gidersiniz, farklı istekleriniz olur fiyatta da bu durumda farklılıklar olur. Biz şu fiyata kaldık dersek işletmeciyi zor durumda bırakabiliriz. Bunu anlayışla karşılayacağınız umuyorum. Uzun süre kalanlarla bir-iki geceliğine uğrayanlar arasında da fiyat farkları olabilir. Açıkçası bilmiyorum... Kendilerini forumumuza davet etmiştim. En güzeli bütün bunların cevabını kendilerinin vermeleridir.

Teişekkürler bilgiler için....En önemlisi...güzel biryer olması..havuzu...sinek olmaması....Bize yine bir Selçuk...Şirince..Efes harabeleri gezisi çıktı...Nasipse havalar biraz serinlesin oradayız......( Efes harabelerini gezmek bu sıcakta ızdırap olur diye düşünüyorum....)

Bu Cumartesi ve Pazar aksami Garden Camping'te kalmayi düsünüyoruz iki kisi. Internette bulabildigimiz numara sürekli mesgul ve 1 haftadir ariyorum günde birkac defa. 3 günlük tatil oldugu icin yer bulamama sorunuyla da karsilasmak istemiyorum. oralarda baska alternatifler de bulamadim. ne dersiniz, yer sorunu ceker miyiz? kendi cadirimiz olacak en nihayetinde. daha önce gidenler telefon numarasi yazabilirse cok memnun olacagim.

blastrula' Alıntı:
Bu Cumartesi ve Pazar aksami Garden Camping'te kalmayi düsünüyoruz iki kisi. Internette bulabildigimiz numara sürekli mesgul ve 1 haftadir ariyorum günde birkac defa. 3 günlük tatil oldugu icin yer bulamama sorunuyla da karsilasmak istemiyorum. oralarda baska alternatifler de bulamadim. ne dersiniz, yer sorunu ceker miyiz? kendi cadirimiz olacak en nihayetinde. daha önce gidenler telefon numarasi yazabilirse cok memnun olacagim.
Yer sorunu yasayacaginizi sanmiyorum. Ama eger yasarsaniz sorun Kusadasi yolunda baska yerler var. Deniz kenari. Adi Dereli Kamping. Fakat bu sene okaliptus agaclarini kesmisler diye duydum.

Garden Camping her zaman pahalı, Dereli kamping her zaman ucuzdur.
Selçık ,Meryemana ve Efes i gezdikten sonra Dereli de kalın. Denize de girersiniz, nefis yemekler ve pide de yersiniz Dereli de.
Dereli nin okaliptusları geçen sene budandı, gölge azaldı ama yine de Garden den iyidir.
Yine de geçerken bir bakın isterseniz...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri