Garip 2018...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 657
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 115,719

Etiketler
Oğuz Atay-Tutunamayanlar Cf081fa6dada9465fed587c50acef70b

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün yine bir ilçe toplantısına katılıp evime geldim. Türk kahvemi yudumlayarak dinleniyorum.

Geçmişte dedikoduculuk ve yalancilıkla beni çok üzen insanlar oldu.

Bunlar kamp karavan bahanesiyle yakınlaştığım insanlardı.

Malesef kardeş olmak, arkadaşlık, dostluk etmek dururken arkadan yalan konuşup düşmanlık etmeyi tercih ettiler.

Olsun ben yine de tüm Dünya ile barışık bir kampçıyım. Tek farkım artık yalnız kamp yapıyor olmak.

Yalnız başınıza takılmak özgürluklerin en güzellerinden. Başınız rahat oluyor.

Herkese Ankara'dan evimden selamlar. Temmuz gibi ben de bu yollarda olacağım inşallah.

Arkadaşlar...

Her ne kadar karavanlı gezilerimiz bölümünde olsak da edebi dünyada çıktığımız düşünsel yolculukları da sizlerle Garip'in başlığından hem de blog sitelerimden sizlerle paylaşmayı seviyorum.

Bugün de Okul çıkışı Güçlü ile Kızılay'a gittim. Güçlü'yü Maltepe Pazarı otoparkında bıraktım. Necatibey caddesinden Kızılay'a sallandım. En sevdiğim ve Ankara'da en çok gittiğim mekan olan Adilhan Sahaflar Çarşısı'na gittim. Kendime çok güzel okunmuş kitaplar aldım. Ayrıca Kafkaokurun almadığım Mayıs ve Haziran sayılarını da aldım.

Gerek karavanda gerek karavansız çıkacağımız edebi yolculukları paylaşmaya devam edeceğim.

Herkese Ankara'dan selamlar olsun. 57315032253e9ad0fc0fb7a5f1338fcd

Tutunamayanlar okumaya devam.

İlginç bir kitap. Okurken sürekli google'a bir şeyler sormak gerekiyor.

Ama bence güzel. Şimdilik çok ağır da olsa ilerliyoruz. 150 sayfayı gectik.

Romansa 720 sayfa... Daha çok var yani...

Umarım bütün tatil Oğuz Atay okumakla geçmez.

Herkese Ankara'dan selamlar olsun. 61fcb4971c9e71cc766ba2d83a3bb784

.....Bu güzel kitaplığı görmüşken , Stefan Zweig'dan bir kitap önereyim ben de .
GEZGiN ruhların daha iyi anlayacağı , daha büyük keyif alacağı bir kitap : MACELLAN

Kitabın adının aksine , dünyayı 360 derece dolaşan iLK insanın da Macellan'ın 'Kölesi' olan ( Heinrich ya da Enrique de Malaca) olduğunu da hatırlatayım:wink: bu vesile ile .

Aşağıdaki LiNK'te ilginç bilgiler yeralmakta :

dünyanın çevresini dolaşan ilk insan | sureyelken

.......................Dünyanın çevresini dolaşan ilk insan kimdir? Bu sorunun cevabını çoğu kimse Magellan diye verir ama aslında bu tam olarak doğru değildir. Ferdinand Magellan 1511-1521 yıllarında dünyanın çevresini keşif yolculuğuna ilk çıkan insandır. Ancak Filipinler?de yerliler tarafından öldürülen Magellan maalesef bu yolculuğu tamamlayamamıştır. Onun yerine yolculuk, yardımcısı Juan Sebastian Elcano kumandanlığında tamamlanmıştır. Bu yüzden Elcano dünyayı dolaşan ilk ?kaptan?dır. Burada özellikle kaptan kelimesi kullanıldı çünkü 1522?de Victoria gemisi ile yolculuğu sağ olarak tamamlayabilen 18 kişi içinde daha önce Uzak Doğu?da doğmuş ya da orada bulunmuş kişiler vardı ve bunlardan birisi ilk kez dünya turunu tamamlama unvanına sahip olacaktı. Bu kişilerden Heinrich ya da Enrique de Malaca olarak adlandırılan Magellan?ın özel uşağı (kölesi) ve tercümanı bu unvana sahiptir. Ancak tabii ki matematiksel tanımlamaların getirdiği bu tür birincilikler, bu yolculuğun fikir babası ve planlayıcısı Magellan?ın önemini azaltmıyor.............................

Haaaaaaa !...

Bu kitabın bir kötü yanı var : Kim ki S.Zweig okumalarına bu kitapla başlarsa , çok kısa sürede bir ''Zweig Müptelası''na dönüşüyor ve diğer kitaplarını da okumak için engellenemez(!) bir istek duyuyor !..o_O:sweatsmile:o_O
Biyografi türünü -belki de?- bu kadar sevmemde çok önemli yer tutan ustanın kitabını tüm gezginlere öneriyorum:smiley:

Macellan

2018 Yaz tatili bugün resmen başladı. Tatilde bol bol gezmeyi ve kamplarda dinlenmeyi planlıyorum.
Şimdi seçimde vatandaşlık görevimizi yapmak üzere bekliyoruz. Ona da iki gün kaldı.
Herkese selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR