Garip 2018...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 657
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 115,585
Aynı anda okumakta olduklarım.

Yeni kitap: Orhan Pamuk Öteki Renkler. 4531a7a22ceb07325840841fc98c5811

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Genç Gezginlere örnek oluyorsunuz :smiley:
Bu paylaşımlar güzel birer teşvik ...
Yine de kitap içinden birkaç satır duymak istiyor insan .
Birkaç cümle , bir paragraf , vurucu bir fikir vb vb ;)
Keyifli gezmeler , bol okumalar dilerim

Roman okuyarak kendi hayal dünyamda yolculuklara çıkmayı seviyorum.
Edebi yolculukların karavanla yapılan gerçek yolculuklarla ortak noktaları olduğu gibi ben karavanda okumayı da bir karavan yolculugunda yapılacak en güzel şey olarak düşünmekteyim.
Küçük yaşlarımda başladığım okurluk merakım bugün de devam etmekte.
Zamanla gezdikçe hep aynı basmakalıp şeylerden ve Güneş Kum Deniz telaşından da sıkılıyorsunuz.
Şimdilerde karavancılıkta sevdiğim tarz ve şekil, gitmeyi seçeceğim yerler inanın çok farklı.
Oruç Aruoba yolları kendi yerini bulamamış insanın hevesi olarak görür. Bu bir bakıma doğru. Edebiyata meraklı olmak insanların aynı zamanda kendi yerlerini de bulmalarına yardımcı olur. En azından benim için böyle olmuştur.
Kendi zihnimdeki edebi yolculuklara da gerçek yolculuklara da devam etmek dileği ile.

Bugün de evimde Türk kahvemi yaptım içiyorum.
En sevdiğim kitapları okumaya devam.
Bugün Usta Romancı Orhan Pamuk'un Öteki renkler kitabını okuyorum.
Yazar kendi yaşantısını ve nasıl yazdığını ayrıntılı anlatıyor. O'na öykünüyorum. Ben de bir yazar olabilmek ve okuyucumla bağ kurabilmeyi çok isterdim.
Evimde rahatım, Ankara Serin tam okuma havası oluyor akşamları.
Arkamdan kovalayan yok. Nasıl olsa birkaç gün kampa giderim. İlle aylarca kalmam veya ille her yere gitmem gibi bir zorunluluk yok. Hem böylece daha kaliteli kampları tercih eder rahatlık ve hijyeni arttırırım.
İnsanın ne yapmak istediğini bilmesi iyi oluyor. Güneşin altında bir oraya bir buraya sürüklenmek bana artık manasız geliyor.

Bugün de Ankara'daki Gariban evimde kahve keyfimi gerçekleştiriyorum.

Çok şükür sağlığım yerinde. Yeğenim biraz rahatsızlandı Hastanede yatıyor. Bu nedenle tatile çıkmaktan şimdilik vazgeçtim.

Ankara'dayız...

Biraz dolaşırsanız her şeyin en iyisini Ankara'da yersiniz.
Bugün Demet'te bir dürümcü gördüm ve nefis adanasının tadına baktım
Bunun dışında haftalık alışveriş yaptım. Aldıklarımı arkadan çekmeli pazar arabama doldurdum ve evime geldim.
Şimdi evimde kahve keyfimi yapıyorum.
Ankara güzeldir. İnsan isterse hayatında güzellikleri görerek yaşayabilir. Bu nedenle her yer güzeldir aslında. Biz karavancı gezginler birden çok mekanda yaşayabiliyoruz. Bu da bir başka güzel.

Bugün de Ankara'daki Gariban evimde kahve keyfimi gerçekleştiriyorum.

Çok şükür sağlığım yerinde. Yeğenim biraz rahatsızlandı Hastanede yatıyor. Bu nedenle tatile çıkmaktan şimdilik vazgeçtim.

Ankara'dayız...

Hocam geçmiş olsun yeğeniniz için. Umarım önemli bir şeyi yoktur.
Önce sağlık, ardından geziler gelir :smiley:

Teşekkürler. Yeğenimi Hacettepe'ye yatırdılar. Genç kızlarda görülen bir yiyememe hastalığına yakalandı Anoreksiya nervosa da deniyor. Böyle bir hastalık. Onlar hastanadeyken ben de gezime çıkamıyorum. Belki bana ihtiyaç olur diye. Gezileri erteledim. Şimdilik evdeyim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.