Garip 2018...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 657
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 115,339
Arabayı çalıştırmaya çıkmışken yeni gelen 7 ah lik karavan aküsünü de değiştirdim eskisi derin deşarj sebebiyle şarj tutmuyordu. Ayın 15 inden sonra çıkacağımız turumuz öncesi bu değişiklik iyi oldu. Bu arada sanki piri nin içi yollara çıkmak için kıpır kıpır ediyor. Bir kez daha son iki haftalığına ya sabır diyorum hem kendime hem de pirime. Ec0109201a8a38190e1efa8ddd34dee4

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Zaman zaman çekicimle özellikle çok soğuklarda çalışmak istememesi dolayısıyla sıkıntı yaşıyorum. Akü ile sıkıntı yaşamamak için aracımı her gün belli süre çalıştırıyorum. Hem benim için de gezinti oluyor. Bazen Garip yerine biraz daha güçlü bir çekici almayı düşünsem de yine de yoldaşlığımız ve arkadaşlığımız adına beraberiz. Bir de insanların genelde açık açık yüz bin liralık karavanlarıyla övündüğü nezaketsiz bir toplumda bu gezi seti beni gönüllü sadelik adına memnun da etmiyor değil. Bu da bizim yogurt yiyişimiz.

Selamlar. 6c67722ad7a6d5598bd80ff417f97ca7

Merhaba Yücel.
Ben cok anlamam ama merak ettigm icin soruyorum. 7 ah aku cok az degil mi? O aku ile neler calistiriyorsun?
Bir de Piri'yi isitiyor musun? Isiyorsan ne sekilde?

Sadece aydınlatma ve pompa. Diğer şeyler için 100 a jel akü var solara bağlı. Aydınlatma led ve 7 ah akü ile günlerce çalışıyor. Bitince de solar sistemden şarj da oluyor. 7 ah fabrika çıkışı aküsüdür. Selamlar.

Bugün yine Piri içinde bir kahve keyfi yaptım. Mazot bidonu ile benzinliğe gittim mazot vermediler. Her seferinde karavanı götürüp doldurmak mantıksız da herhalde başka benzinliklere bakmak lazım. Neyse varolan mazotla ısıttık Piri'yi kahve keyfimizi yaptık. 0b8a9ec84ddf46f92888a1ffc6ed11ce 4aef93879566b71476093103abb40167

15 tatil gezisi ne tarafa olacak yücel hocam
Akçakoca-Ereğli bu taraflara da bekleriz

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,

Çekme karavanla haftasonu gezilerini maliyet açısından efektif bulmuyorum. Yakıt çok pahalı. Haftasonu yapacağınız gezileri birleştirip biraz daha uzun tatillerde kullanmak daha mantıklı geliyor. Buna rağmen haftasonu toplu etkinlik olursa katılmaya çalışıyoruz.
Bartın gezimiz haftasonuydu. Türkiye kamp karavan derneği rallisiydi. Zaman kısa da olsa toplu etkinlik, kamp vs. Olursa değer.

Murat bey,
Kesin olmamakla beraber Bursa olacak gibi.
Düzce Akçakoca taraflarına yazın gelmek daha iyi olur.
Bölgedeki kamplar kışın kapalı sanırım. Piri ile biz dört mevsim kamping işletmelerini seviyoruz. Gelsek de önce camping bulmamız lazım.

Selamlar.

Murat bey,
Kesin olmamakla beraber Bursa olacak gibi.
Düzce Akçakoca taraflarına yazın gelmek daha iyi olur.
Bölgedeki kamplar kışın kapalı sanırım. Piri ile biz dört mevsim kamping işletmelerini seviyoruz. Gelsek de önce camping bulmamız lazım.

Selamlar.

Bekleriz hocam,tüm yıl açık kampingler var

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün Garip'i çalıştırırken birden benzin koktuğunu fark ettim. Hemen kaputu açtım baktım benzin pompasının altı ıslak tamam dedim. Flasımla da başıma gelmişti pompa arızası. Hemen aracımı servise götürdüm benzin akıtan parça değişti biraz da para verdik ama yangın çıkarabilecek bir sorunu savuşturmuş olduk. Sizler de aracınızda benzin kokusu alırsanız sakın boşver demeyin ciddi bir arıza olabilir.

Herkese selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR