Garip 2018...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 657
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 115,333

Etiketler

Bugün Garip'i çalıştırdım ve onunla markete gittim. Dönüşte de bir su tuttum.
Eve gelip yaklaşık iki saat kadar yazılı kağıdı okudum. Sonra kendime ıspanak yemeği pişirdim. Zeytinyağlı pek de güzel oldu.
Bu haftasonu kampa gidemedim ama olsun iyi iş hallediyorum. Özellikle şu yazılılar birikti mi fena oluyor. Hem çocuklar da sorup duruyor haliyle.
Şimdi de nihayet kendimi kanepeye attım. Hafif müzik eşliğinde Oğuz Atay okumaya devam edeceğim.
Herkese Ankara'dan selamlar...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bir haftasonu Yugun's home'da zaman böyle geçiyor... Dd350eceb7954e0f47a8bbc40c8a4f7a

İyi akşamlar efendim.
Yine her şeyden sıyrılıp,
Kitapların dünyasına girme vaktidir.
Ama önce bir beyaz çikolatalı mocha efendim.
Keyfimi paylaşan varsa afiyet olsun efendim.

Bastığın yerin iki ayağından büyük olamayacağını anlamaktır mutluluk demiş Franz Kafka...
Benim mutluluğum da böyledir. Mutlu olduğum şeyler küçük şeyler belki...
Ama ben yine de onlarla mutluyum.
Kendi dünyanda mutluysan kimse sana ilişemez. Tabii dünyanı yanlış insanlarla doldurursan o başka...
Yıllar önce 2014'te karavanımı bir yayla köyüne konuşlandıracağım ve her haftasonu gidip karavan keyfimi yapacağım demişim. Bugün tam olarak bunu yapabilmişim. Bir hayalimi gerçeğe çevirmişim. Başkasına önemsiz gelebilir ama bana göre önemli. Ben hayallerini tam olarak gerçekleştirmiş bir insanım.

Atatürk diyor ki;

Gerçekleri bilen, gönlünde ve özünde kutsal ve manevi tatlardan başka tat tanımayan insanlar için ne denli yüksek olursa olsun maddesel makamların hiçbir değeri yoktur.

Yaklaşık 200 sayfa okuduktan sonra kitaba hızlı bitirme uyguladım ve okumayı bıraktım. Bana göre değil. Yazar aydın insanın iç bunalımlarını irdeliyor. Kitapta karakterler ve onların iç dünyasını okuyorsunuz sürekli. Olay örgüsü nerdeyse hiç yok. Bana göre değil. B5255fc3c0f4fd31a78f26b89564412e

Bugün Güçlü ile biraz gezdik. Birlikte Avm'ye gittik. Orada Nezih kitapçısında kitap kurcaladım. Sonunda Stefan zweig'den Korku kitabını aldım.

Bugün de Türk kahvesi keyfi saatine ulaştık.
Şu anda Ankara'da yağmur var. Eğer karavanımda olsam pıtır pıtır yağmur sesi eşliğinde içecektim kahvemi.
Bu ara işlerim dolayısıyla kampa gidemiyorum. Ama özledim de...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR