Garip Ve Güçlü 2019

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,367
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 151,053
Arkadaşlar,
Kampçılık ve karavancılığı elden gelen imkanlarla yapıyoruz.
Bu imkanlar en güzel imkanlar değil.
Ama bu durum bizi kamp yapmaktan ve bundan keyif almaktan alıkoymuyor.
Bugün gelen evropalıların karavanları çok güzel.
Türkiye'de böyle karavanları ancak zenginler edinebilir.
Bizde zenginler genelde yat falan alıyorlar,
Karavancılık yine biz gibilere kalıyor.
Ortadirek bir maaşlının yüz bin liralık bir karavan sahibi olması pek mümkün değil.
Biz de ne yaptık? Kendi yaptıklarımızla veya kendi imkanlarımızla mutlu olma yöntemini seçtik.
Zaten başka da yapacak bir şey yok.
Çalsaydık da hırsız mı olsaydık yani?
Ben yaptığım şeylerle gurur duyuyorum. En iyisini ben yaptım.
Hala da en iyisini ben yapıyorum.
Evropalılar çok hoş.
Esas hayat onların hayatı.
Onlarda normal gelirli insanlar da güzel karavanlar alabiliyor.
Bizde malesef pek mümkün değil arkadaşlar.
İşin gerçeği...

Etiketler
Bugün Piri'yi kampta bırakıp, çekici aracım Güçlü ile Gölbaşı'ya gittik ve alışveriş yaptık. Bu da çekme karavanın güzel yönlerinden birisi...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar,
Kampçılık ve karavancılığı elden gelen imkanlarla yapıyoruz.
Bu imkanlar en güzel imkanlar değil.
Ama bu durum bizi kamp yapmaktan ve bundan keyif almaktan alıkoymuyor.
Bugün gelen evropalıların karavanları çok güzel.
Türkiye'de böyle karavanları ancak zenginler edinebilir.
Bizde zenginler genelde yat falan alıyorlar,
Karavancılık yine biz gibilere kalıyor.
Ortadirek bir maaşlının yüz bin liralık bir karavan sahibi olması pek mümkün değil.
Biz de ne yaptık? Kendi yaptıklarımızla veya kendi imkanlarımızla mutlu olma yöntemini seçtik.
Zaten başka da yapacak bir şey yok.
Çalsaydık da hırsız mı olsaydık yani?
Ben yaptığım şeylerle gurur duyuyorum. En iyisini ben yaptım.
Hala da en iyisini ben yapıyorum.
Evropalılar çok hoş.
Esas hayat onların hayatı.
Onlarda normal gelirli insanlar da güzel karavanlar alabiliyor.
Bizde malesef pek mümkün değil arkadaşlar.
İşin gerçeği...
Yücel hocam,

Onlar da ayni yıldızlara bakıyor siz de. Kim neylesin karavanın içini. Çoğunlukla kamp ortamında yatmak icin kullandigimiz bir ortam nihayetinde.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yayla Mokamp'tayız...
378be3bb38d02e02af965d461abe04c4

Ulaşan otelde karasal televizyon radyo gibi olanaklar çok hoştu. Malesef meşeler yaylasında radyo tv çekmiyor. İnternet bağlantısı en yavaşından ve gidip geliyor. Bir usb içinde klasik ve jazz blues indirilmiş şarkılar vardı. Karavanın televizyonunda onları çalıyorum flash disk ile.

Arkadaşlar,
Bu sene taşınma işlerim dolayısıyla yazın uzak yerlere gitmedim.
Bunun yerine kendi yerimiz Yayla Mokampta ve Ulaşan otelde kamp yaparak,
Tatil işini böyle hallettim.
Malesef yakıt çok pahalı, uzaklara gitmenin bir anlamı yok.
Çünkü ben karavanımla olduğum her yerde mutlu olabiliyorum arkadaşlar...

Bir sürü okunmamış kitabım-dergim, Bir sürü izlenmemiş filmim, oynanmamış oyunum var. Nasılsın diye sorarlarsa iyiyim diyorum. Çok şükür bütün bunlarla kendimi yeterince zengin hissediyorum. Karavanım var, her istediğim zaman kamp yerim emrime amade. Belki de en iyi derneğe ben üyeyim. Kamp hayatım çok güzel bir şekilde devam ediyor arkadaşlar.
Şu yakıt birazcık ucuz olsaydı... Belki biraz daha gezerdim. ama neyse...

Mobil olarak kullandığım 50gb'lık internet ev şartlarında yetersiz geliyordu. Ben de ayrıca bir de fiber ev abonesi oldum. Hem hızım arttı hem de kotamın sınırsız olmasıyla resmen dünyam genişledi. Mobil internetin de paketini küçük bir pakete çevirip yine karavanda kullanmaya devam edeceğim. Ama benim asıl sorunum Meşeler yaylasında çoğunlukla bunun da çekmemesi. Yani meşeler yaylasında bir internet sorunum oluyor. Bu durumda hep dinlediğim internet radyolarını dinleyemiyorum. Bunun için de hafif müzik yapan yabancılardan ve klasik müziklerden kendime 150-160 kadar parça indirdim yeni flash diskten onları çalıyorum kitaplarımı okurken. En kolay yöntem olarak bunu buldum artık.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri