Garip Ve Güçlü 2019

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,367
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 151,184
Türkün zafer günü kutlu olsun.
16345b415c7943998fa90fbf3cb9e43c

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Bugün yine evdeydim. Birazcık çalışma alanımı düzenledim. Malum yaz bu haftasonu bitiyor. Pazartesi okul başlıyor ve yine yapılacak bir sürü iş olacak.
Kendi namıma güzel bir yaz tatili geçirdim. Bu yaz tatilinde Ankara'dan dışarı çıkmadım. (Meşeler yaylası'nı Ankara sayıyorum) Ama hem Ulaşan Otel ve Kampingde, Hem de Yayla Mocamp'ta karavanımla güzel zamanlar geçirdim. Keyfimi sürdüm.
Bu yaz tatilinde artık arkamdan konuşup sıkıntı çıkarmaya çalışan hamamböceklerinden daha az etkilenmeyi başardım. Onları eskisi kadar düşünmedim. Yeni arkadaşlıklara ve gerçek dostlara yöneldim. İyi de yaptım.
Bu şekilde yeni bir yıla ulaştım. Hayırlı uğurlu olsun,
Hoşgeldin 2019-2020 sezonu...

Bir zamanlar, Uzakdoğu'da büyük bir savaşçı yaşardı. Artık yaşlanan bu Samuray vaktini gençlere manevi dersler vererek geçiriyordu. İlerlemiş yaşına rağmen insanlar onu kimsenin mağlup edemeyeceğine inanıyordu. Birgün, yaşlı samurayın kasabasına vicdansızlığıyla tanınan bir savaşçı geldi. Adam, rakibini kışkırtma teknikleri ile tanınıyordu. Değişmez şekilde kışkırttığı ve kızdırdığı rakibine ilk hareketi yaptırır,sonra da en küçük hatayı affetmeden rüzgar hızıyla saldırır ve mücadeleyi kazanırdı. Bu genç ve sabırsız savaşçı hiç kimseye yenilmemişti. Samurayın adını duyarak buraya gelmişti ve onu da yenerek şöhretini büyütmeyi amaçlıyordu. Bütün öğrencileri böyle bir müsabakaya karşı çıktıysa da yaşlı Samuray onun kavga davetini kabul etti.
Herkes, kasaba meydanında toplandı. Genç savaşçı rakibine hakaretler yağdırmaya başladı. Ona doğru taşlar attı,yüzüne tükürdü,akla gelecek her türlü aşağılamada bulundu. Hatta atalarına bile küfretti. Onu kızdırıp ilk hareketi yaptırmak için saatlerce uğraştı. Fakat yaşlı samuray hep sessiz ve hareketsiz kaldı. İkindiye geldiğinde durum değişti. Artık yorgun düşmüş kibri kırılmış aceleci savaşçı dayanamayıp müsabaka meydanını terk etti. Öğrenciler hocalarının bu kadar hakarete karşı tek kelime etmemesiyle hayal kırıklığına uğramışlardı.. Dayanamayıp sordular :
- Böylesi bir aşağılamaya nasıl dayanabildiniz? neden kaybedeceğinizi bilseniz de kılıcınızı kulllanmadınız? onun yerine hepimizi utandırarak korkaklığı seçtiniz?

Yaşlı samuray sükunetle şöyle dedi :

- Biri size bir hediye getirse ve siz de onu kabul etmeseniz, o hediye kime ait olur?

- Hediyeyi vermeye çalışana,diye cevaplar öğrencilerden birisi.

Aynı şey kıskançlık,öfke ve hakaretler içinde geçerlidir,diyerek,son noktayı koydu Samuray.

- Eğer kabul edilmezlerse onlar taşıyana ait olmaya devam ederler.

url

Ozel savas tr 138x204

Bugün sabah, a private war, Özel savaş isimli yapıtı seyrettim ve tekrar ve tekrar savaştan ve diktatörlerden nefret ettim. Film bir savaş muhabiri kadının hayatını anlatıyor ama son 20 yıldaki savaşlardan kesitler var. Irakta başlayarak Suriye'de is sonlanıyor. Ama en acısı Suriye. İzlemeyenlere tavsiye ederim.

Yarın 15. kez yeni bir Eğitim-Öğretim yılına başlayacağım.
Büyük ihtimalle bu yıl da bir okulda çalışacağım ve öğrencilerim olacak.
Her zamanki gibi içimde tatlı bir heyecan duyuyorum.
Bazı ufak tefek hazırlıkları yaptım.
Haftaiçinde daha bir sürü yapacaklarım var tabi.
Eğitim planları ve benzeri işler.
Tatlı telaşlar...

Bizim için Çekme Karavan uygun, çünkü biz gittiğimiz yerlerde uzun süre kalıyor, kışın da karavanımızı kışlattığımız yerde haftasonu kampları yapıyoruz. İkinci konu tabii ki ekonomik. Zaten ucu ucuna geçinirken bir de motokaravan masrafına giremiyoruz...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR