Garip Ve Güçlü 2019

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,367
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 151,188
Refik Halid Karay-Memleket Hikayeleri D76fb97c8c6da2dcb1bf0c4960b1f2d7

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Arkadaşlar,
Piri'min elektrik sisteminde iyileştirme yapmayı planlıyorum.
Ekstradan Akü ve Panel taktırmayı düşünüyorum.
100A aküye bir 100A daha ekleyip,
260w olan panele de bir 260w daha eklemeyi planlıyorum.
Bu durumda kış günlerinde vebastoya yetecek gücün rahatça sağlanmasını,
Ve iç anadolu'ya özgü eksi derecelerdeki soğuklarda,
rahatça barınabilir olmayı planlıyorum.
Karavanda daha çok yaşamak gibi planlarım var.

Arkadaşlar,
Piri'min elektrik sisteminde iyileştirme yapmayı planlıyorum.
Ekstradan Akü ve Panel taktırmayı düşünüyorum.
100A aküye bir 100A daha ekleyip,
260w olan panele de bir 260w daha eklemeyi planlıyorum.
Bu durumda kış günlerinde vebastoya yetecek gücün rahatça sağlanmasını,
Ve iç anadolu'ya özgü eksi derecelerdeki soğuklarda,
rahatça barınabilir olmayı planlıyorum.
Karavanda daha çok yaşamak gibi planlarım var.

Merhaba Yücel hocam.
Tayin talebiniz hayırlı olsun inşallah gönlünüze göre olur.
Eksi derecelerde akü ve güneş paneline çok güvenmeyin bütün teknik hesapları alt üst edebilir. Belkide şebeke elektriği alabileceğiniz bir yer denk gelir sabit durumlarda çok daha rahat edersiniz.

Merhaba Yücel hocam.
Tayin talebiniz hayırlı olsun inşallah gönlünüze göre olur.
Eksi derecelerde akü ve güneş paneline çok güvenmeyin bütün teknik hesapları alt üst edebilir. Belkide şebeke elektriği alabileceğiniz bir yer denk gelir sabit durumlarda çok daha rahat edersiniz.
Merhabalar,
Zor günler için Benzinli Jenaratör ve 15A Şarj cihazım kenarda duruyor.
220v bulabilir miyim bilmiyorum da bence zor görünüyor şimdilik.
Selamlar...

Arkadaşlar,
Eğer gerçekten özgürlüklerim için savunma yapmak veya birilerine beyanat vermek zorunda olsam bunlar özgürlük olmazdı. Bazı şeyler bireyin sadece kendine ait alanda yaşadığı ve sakladığı şeylerdir ve kimsenin böyle şeyler üzerine konuşmaya hakkı yoktur arkadaşlar.
Eğer insanlar ilişkilerinde Terbiyeli olacaklarsa herkesle anlaşabiliriz diye düşünüyorum. Terbiyesiz insanlarla ise uğraşmaya niyetim yok. Onlar benden uzak yaşasınlar.
Bilmem anlatabildim mi?
Herkese selamlar...

Arkadaşlar,
Şu andan itibaren ve her zaman ben büyük geziler için hazırlanan bir karavancıyım. Benim yaptığım her şey aynı zamanda gezilerim için bir hazırlıktır arkadaşlar.

Bugün eski jenaratörümü çalıştırmaya çalıştım.
Bunda muvaffak olamadım.
Herhalde içindeki benzin bozulup özelliğini yitirdi.
Benzini değiştirip tekrar deneyeceğim.
Jenaratör havanın kapalı olacağı kış günlerinde bana lazım olacak.

Bugün eski jenaratörümü çalıştırmaya çalıştım.
Bunda muvaffak olamadım.
Herhalde içindeki benzin bozulup özelliğini yitirdi.
Benzini değiştirip tekrar deneyeceğim.
Jenaratör havanın kapalı olacağı kış günlerinde bana lazım olacak.

Yöcel hocam, jikle varsa çekin birkaçkere deneyin sonra jikleyi itin hızla ipi çekin bende benzinli desterede zorlanmıştım kullanma klavuzunda böyle yazıyordu bir kerede çalıştı.

Com2F201705062F1648c50156738916367d920750cfa749
Arkadaşlar Çelebi benim ilk karavanım. (2009) Eskiyi hatırlayanlar bu karavanın hikayesini bilir. Her şeyi deneyerek öğrendiğim harika bir çalışmaydı. Hala böyle bir karavan yapıp onunla geziler yapabildiğim için gurur duyarım. Çelebi malesef rahatsızlık geçirmem nedeniyle kendi kaderine terkedildi. Sonra da başkalarının eline geçti bir şekilde. Hala Foça'da kullanıldığı söyleniyor. Bu gerçekten büyük bir mücadeleydi arkadaşlar ama ben bu mücadeleyi başarmıştım. Çelebi benim yüz bin liralık karavanımdı. Her yüz bin liralık karavanın yanında gururla durabilirdi. Tabii bunlar bir yerde benim gereksiz böbürlenmelerimdi belki de. Yine de geçmişe mazi derler ve bizim mazimizde büyük zaferler var karavancılık namına. O günlerden bu güne web sitelerinin kapanması ve çökmesi gibi nedenlerle pek az anı kaldı. Bu fotoğraf onlardan biri. Bu gururlu insan karavanıyla gurur duyuyordu o zamanlar. Çelebi'nin hikayesi hakkında daha çok okumak isteyenler onu internette ''çelebi mini karavan'' olarak aratabilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri