Garip Ve Güçlü 2019

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,367
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 151,055

Etiketler
Arkadaşlar,
Kamplarda çok güzel şeyler, mutluluklar da yaşadım. O kadar iyi olmayan anılar da yaşadım. Ama genel olarak her zaman yaşamaktan yana oldum. Şimdi dönüp baktığım zaman, yaptığım her şeyi iyi ki de yapmışım diyorum. Bazen insanlar beni arkamdan konuştukları şeylerle çok şaşırttılar ve üzdüler de. Ama benim mücadelem temel olarak hiçkimseye karşı olmadı. Kimseyle benden kaynaklanan bir durum yaşamış değilim. Kamplarımın hepsi insanların bana teşekkür ettiği güzel kamplardı arkadaşlar. Ben şu an bile hiçkimse için içimde bir düşmanlık beslemeden yaşıyorum. Herkes kiminle mutlu oluyorsa onlarla yaşasın. Kimseye zorla arkadaşlık edecek halim yok. Ama ben bu mücadelenin bir neferi olmaktan asla vazgeçmeyeceğim. Ben bir kamp karavan gönüllüsüyüm arkadaşlar. Derneklerde de buna uygun etkinliklere katılıyorum. Benim herkesle biraraya gelme şansım olabilir biryerlerde hala.

Arkadaşlar,

Biz karavancılığı kendimize göre yorumladık ve kendimize uygun araçlar edinip, kendimize uygun şekilde yapıyoruz. Ben çok istenen uzak ülkelere gitmenin bir hedef olması gerektiği konusunda son derece şüpheliyim. Karavan evin önünde duruyorken de kahve içip onunla mutlu olabiliyorsa insan, karavanla mutluluk için uzaklara gitmek bir şart olmamalı, değil de zaten...

Şu anda okunmaktakiler.
4 kitap birden... 22c459fa9e7119247c6786ccc47e2347

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yücel hocam elinizdeki jeneratöre çok güvenmeyin yazacaktım , zaten çalışmamış. Benzinli jeneratör kullanacaksanız japon malı Honda olmali. Alacağınız Çin malları her zaman yolda bırakır. Uzun süreli çalıştıracaksaniz da dizel olmalı, yine Çin malı olmamalı. Uzun süreli kamp , elektriksiz olmaz. Düşünmeyin bile.
Sizin imalat sürecinizi karavan derneğinin forumunda takip etmiştik. Tbt oldu. :smiley:

Yücel hocam elinizdeki jeneratöre çok güvenmeyin yazacaktım , zaten çalışmamış. Benzinli jeneratör kullanacaksanız japon malı Honda olmali. Alacağınız Çin malları her zaman yolda bırakır. Uzun süreli çalıştıracaksaniz da dizel olmalı, yine Çin malı olmamalı. Uzun süreli kamp , elektriksiz olmaz. Düşünmeyin bile.
Sizin imalat sürecinizi karavan derneğinin forumunda takip etmiştik. Tbt oldu. :smiley:

Merhaba, Malesef eldeki jenaratörler çin malı. Şu anda iyi bir jenaratör almak planlarımda yok. Varolanlarla idare edeceğiz. Zaten günde üç saat çalıştırmayı planlıyorum. Bu 45 A akü şarjına yetecek.
Elimdeki jenaratörü uzun yıllar Önce Çelebi'de ısınma amaçlı kullanmıştım. O zaman iyi iş görüyordu. Bence çalışmaması içindeki benzinin bozulmuş olmasından kaynaklı olabilir. Bunu halledebileceğimi düşünüyorum.
Selamlar.

Bu tür aletlerde (jeneratör,hızar,çim biçme v.b. makineleri) karbüratöründeki benzin uzun süre kullanılmadığında beklerse karbüratörü tıkıyor. karbüratör temizliği yapmak lazım. cihaz uzun süre kullanılmayacaksa karbüratördeki son benzin bitinceye kadar çalıştırıp tüketmek lazım.

Bugün eski jenaratöre yeni benzin de aldım ve benzinini yeniledim. Daha doğrusu eski benzin zaten kurumuş, içinde benzin kalmamış. Yeni benzini de koydum ama yine de jenaratörü çalıştıramadım. Bakalım bir servise gitmesi gerekiyor herhalde...

Merhaba arkadaşlar,
Soğuk bir Ankara akşamında herkese selamlar.
Bugün jenaratörü tamire verdim sonunda...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri