Garmin Mobile PC İçin Türkiye Topografi Haritası İMG

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nulaka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,019

nulaka

Yeni Üye
merhaba,

forum u uzun zamandır takip ediyorum, teşekkürler önce,

yardımcı olursanız sevinirim;

dizüstü bilgisayarımda garmin mobile pc sorunsuz çalışıyor(5.7),

ancak bir türlü topografik harita yükleyemedim,

139 mb lık bir harita buldum ama normal haritadan bir farkı yok,

500 mb küsürlük 10m topo diye bir şey yükledim ancak bilgisayarda çalışan bir topografi haritası, sadece rota filan işleyebiliyor anladığım kadarıyla,

139 mb lık la normal haritayı birleştirdim, yine bir şey değişmedi,

kısacası img ya da gmpc 5.7 nin gösterebileceği bir topo haarita ne yükleyebildim, ne çalıştırabildim,

iyi günler...

Etiketler
Ynt: Garmin Mobile PC İçin Türkiye Topografi Haritası İMG

Selamlar
Baytekin firmasi ile bir konusun isterseniz, zira (eger yanilmiyor isem) topo haritasini cok cuz-i bir fiyata satiyorlar idi. reha

Topo haritasını yüklemek için uğraştığınıza değmez bence. Patikalar ciddi anlamda hatalı. Münhanilerdede hatalar var. Ayrıca rota çizebilirsiniz ancak hedefe göre rotayı optimize ettiği için rotanız bozuluyor buda karmaşaya neden oluyor. Rota çizmek yerine her noktayı ayrı ayrı hedef noktası olarak girmenizi tavsiye ederim.

Verdiğim bilgi şahsi tecrübemdir işinize yarasa ne mutlu.

Cihaz :Oregon 300
Haritalar: topo2007 nav 2008

Sevgiyle kalın....

ahkemal' Alıntı:
Topo haritasını yüklemek için uğraştığınıza değmez bence. Patikalar ciddi anlamda hatalı. Münhanilerdede hatalar var. Ayrıca rota çizebilirsiniz ancak hedefe göre rotayı optimize ettiği için rotanız bozuluyor buda karmaşaya neden oluyor. Rota çizmek yerine her noktayı ayrı ayrı hedef noktası olarak girmenizi tavsiye ederim.

Verdiğim bilgi şahsi tecrübemdir işinize yarasa ne mutlu.

Cihaz :Oregon 300
Haritalar: topo2007 nav 2008

Sevgiyle kalın....

teşekkürler, sizde..

amacım, daha doğrusu yakın amacım, doğukaradeniz de arabayla giderken ve kısa yürüyüşler için kullanabilceğim bir harita, img dosyası olmalı,

(anladığım kadarıyla ki bu tüm yazdıklarım için geçerli)

garmin ve igo da köy ve yayla yolları ya yok ya yanlış,

google eaerth için gprs gerekli diye biliyorum, o da dağ da yok, ayrıca keş çözümü için de harddisk ve esneklik sorunu var,

Portable Poster Printer (ProPoster) v.3.01.08 programı ile, google earth pro dan aldığım yüksek çözünürlüklü harita fotoğraflarını, 12 A4 e bölerek, rotalı haritalar da hazırladım,
bu yöntem belirli bir bölge için yeterli gibi ancak geniş bir çevre ve praktiklik açısından olumsuz... (ayrıca mürekkep doldurmayım derken her yer boyandı)
aynı işlemi maps.google.com dan alıp birleştirdiğim izohips li haritalar için de yaptım ya da yapmaya çalıştım,

12 yıl kadar önce el tipi gps kullanmıştım, hatta ondan güneş ve ay bilgileri bile alınıyordu.

işim zor gibi :smiley:

Sizin yapmak istediğinizi yapmaya çalışan bir çok insan olduğundan emin olabilirsiniz. Bende onlardan biriyim. Mobile Atlas Creator ve GloMaps programlarını denedim. GloMaps için 750 TL lisans ücreti istediler ki buda bana pek cazip gelmedi. Arazide GPS bir destek unsurudur, çok önemli değildir. Destek için 750 TL benim bütçemi aşar. Mobile Atlas Creator ise geniş alanlarla ilgili sıkıntı çıkartıyor. Sabır gösterebilirseniz bunu deneyin derim. Ücret ödemiyorsunuz. Başarılı bir program.

Birde daha hayata geçmedi herhalde ama Birdseye diye bir olay var. Bu güzel birşeye benziyor. Tam olarak ne olduğunu Reha bey açıklarsa daha uygun olur. Kendisi bu konularda daha bilgilidir.

teşekkürler, deneyeceğim,

http://www.doublekeyf.com/nokia-programlari/119776-yeni-2009-garmin-mobile-xt-program-ve-haritalar.html

adresinde tr %50 (batı) topo harita buldum, çalışdı,

reha bey satın almamı önerdi :smiley:

bu arada amacıma son bir kaç gün ve son hızla google earth cache deniyorum, bu forumda öğrendiğim Navigator, iyi bir planlama ile bu işi kısmen çözebilir...

edindiklerim : :smiley:

vodafone 8 tl lik sınırsız internet paketi, biber gazı, 12 V > 220 V invertör...

Eğer dizüstü bilgisayar götürecekseniz belki işinize yarar
http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=2066.0

Birde ekte özel harita oluşturma ile ilgili bir dosya var. Sizin işinize yarayacağını pek sanmıyorum ama konuyla alakalı olduğu için ilave ettim.

Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• ozel-harita-olusturma.pdf
    142.7 KB · Görüntüleme: 234

Acizane bir fikride müsadenizle paylaşmak isterim. Kullanacağınız inverter çakmaklıktan bağlananlardansa dikkat edin derim. arabalarda geneldeçakmaklıkların kablosu ince olur. Inverteri bağladığınız zaman sıkıntı çıkabilir. Ben direk aküden hat çekmeyi tercih etmiştim.

google earth için cashe dosyasının yerini değiştirip yüksek boş hacimli bölüme aldım ve sürekli cache yapıyorum :smiley:

mobile atlas creator ve oziexplorer ile çalışıyorum,

bu arada sizin de dediğiniz gibi bir hobinin destek unsuru için bu kadar bilgi fazla mı acaba diyorum :smiley:

beni gören arkadaşlar, cep telefonlarını getirip navigasyon programı yükletiyor :smiley:

uyarı için ok!

teşekkürler...

http://garmin.openstreetmap.nl/

Buradan Garmin icin haritalari indirebiliyorsunuz. Bedava ve cok kolay calisiyor. Mapsource ile uyumlu.

Turkiye icin heryer ayni oranta iyi degil. Avrupa Topografi haritalari harika.

Selam ve sevgiler,

Sedat Cakir
www.sultanlaryolu.com

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.