Gebze - Tavşanlı - Ballıkayalar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,986

atiladi

Zirve
Yer
İstanbul
İstanbula Yakın Kamp Yapılabilecek alanlar; Gebze Ballıkayalar
TEM yolundan gebzeye gelince çıkarak E5 yoluna geçip bir müddet ilerledikden sonra Dil ovası inişi başlamadan önce Tavşanlı köyüne sapılarak gidilir..Harem-ballıkayalar 54 km..

koordinatlar
40°50'14.71"K
29°30'55.13"E

Tavanl Ballkayalar

Ballkayalar panaromik

Ballikayalar22

Etiketler
Ynt: Gebze - Tavşanlı - Ballıkayalar

Merhaba atilla bey
Ben kocaeli,den mustafa siteye yeni katıldım konuyla alakalı degil amayazılarınızı okudum anladıgım kadarıyla siz çekme karavancısınızbu yönde size bir sorum olacak karavan kazalarında gördüğüm bir kazadakazadasakin bir havada çekme karavan sağa aniden devriliyor akabinde çeken aracı sola deviriyor.bendebir karavan alacağım çif dinğil karavanlar daha ğüvenli ve daha denğeli değilmi.karavanı çif dingil olması için 5veya 6 mt olması şart mıdır aralarındaki fark nedir bu konuda bilgi verebilirmisiniz saygılarımla.

Altı yıldır karavan çekiyorum, asvaltta karavan çekerken max hız 80 km/saat olduğunu unutmayın, ben karavanla alakalı yol güvenliği anlamında hiç bir sorun yaşamadım, hatta en çok merak ettiğim seyir esnasında lastik patlamasıydı, 2007 yılında, onuda yaşadım, lastik patladığı anda bile karavaı tehlikeye dişürecek bir etki olmadı, büyük küçük, veya tek çift dingilli karavanın bu konuda bir önemi yok, büyüklük sadece rampalarda hissediliyor..ayrıca Türkiyede çekme karavan kazası konusundada hiç bir yaşanmış vakka duymadım..Bence caddeden karşıdan karşıya geçmek daha tehlikeli...

Verdiğiniz çevap için teşekkür ederim içimi rahatlattınız.

Atilla abi şu ballıkayalar'ı çok eskiden beri bilirim ama gitmek bir türlü nasib olmadı Gebze'nin arka taraflarını karadeniz'e kadar İzmit merkez ve Körfez ilçesinin arka taraflarını karadenize kadar gezdim az çok bilirim ama ballıkayalara gitmek nasib olmadı havalar biraz ısınınca bahar buluşmalarından birini o bölgede yapabilisek bu vesile ile oralarıda görme şansımız olur.

Yusuf'a katiliyorum. Ben de hic gormedim oralari. Sahil bulusmasi burada bile yapilabilir.

Bir pazar günü Ballıkayalar buluşması yapabiliriz. Ben eskiden trekking yapmaya giderdim oraya. Doğası süper biyer. Oranın zevkini çıkarmak için sırt çantanı alıp dere boyunca içeriye yürümek lazım. Vardığın noktada sandöviçini yiyip termosla götürdüğün çayını içeceksin.

Ben bugün ballı kayalara gittim.Çok güzeldi.Pazar günü şiddetli yaghmur ve lodos bekleniyor.

HEREKELİ' Alıntı:
Ben bugün ballı kayalara gittim.Çok güzeldi.Pazar günü şiddetli yaghmur ve lodos bekleniyor.

Sayın Herekeli kusura bakmayın ama burada kural gittim geldim değil,tamam gitmişsiniz ama kendiniz için hani bize ??? üç-beş kare fotoğraf çekip ekleseydiniz bizde sebeplenirdik ;) :D

Buraları bende hiç görmedim, güzel yerler...

Eskiden bende gidiyordum trekking için, köyden aldığımız ekmekler ve yanımızdaki nevalelerle çok güzel ziyafetlerde çekiyorduk. Ancak daha sonraları özellikle güzel havalarda ve pazar günleri, İstanbul'dan dağcılık eğitimlerinin orada yapılması ve bilinmesiyle inanılmaz kalabalık olduğundan gitmemeye başladık.

1980'li yıllarda dağcılık kaya çalışmaları yaptığımız günlerden, gölden yarım saat, vadiden ilerleyince yol şelale ile son buluyor..

Img092

Img091

Img090

Img080

Img060

haftasonları çok kalabalık olduğu için uzun zamandır gitmediğim bir yer, en son gittiğimde zaten nasıl kaçtığımı hatırlamıyorum, insanlar üstüsteydi, her taraf pislik içindeydi :mad:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri