GEDOSK; Çubukgölü´nden Sülüklügöl´e Doğa Yürüyüş Faaliyeti (25 Mayıs 2008)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Toprak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,373

Toprak

Kamp I
Yer
İstanbul
Web
www.erkut.net
Daha önceleri defalarca Sülüklügöl'e gitmiştik.Fakat,Çubukgölü'nden başlayan bir parkuru yürümeyi hiç düşünmemiştik.Halbuki Çubukgölü gibi rahatlıkla doğa harikası denebilecek bir mekana çok daha önce gitmeliydik.19 kişiden oluşan ekibimiz yavaş yavaş gölden yükseldikçe gözlerimizin önüne serilen manzaranın güzelliği herkesin aklındani ''iyi ki buradayız'' düşüncesinin geçmesine neden oldu.1050 m civarında başlayan yürüyüşümüzde 1400 m'ye kadar yükseldikten sonra geniş düzlükler ve alçak tepelerden oluşan bir coğrafyadan geçerek Karabey Yaylası'na ulaştık.Yaylada bizi; sağanak bir yağmur ve inatla havlayan ,fakat fazla da yaklaşmaya cesaret edemeyen bir çoban köpeği karşıladı.Hemen bir damın altına saklandık.Evin sahibi yaşlı amcayla havadan sudan bahsederken yağmur dindi ve güneş açtı.Bize ısrarla çay içirmeye çalışan amcaya veda ederek Sülüklügöl'e doğru yürümeye devam ettik.Saat 14.00 sularında Sülüklügöl'e tepeden bakan noktaya gelmiştik.8 Nisan'da gece yürüyüşü yapan arkadaşlarımızın Sülüklügöl'den çıkış yaptıkları patikanın yanında yemeğimiz yedik ve dönüşe geçtik.Yol boyu sert bir hava bize eşlik etti.Anladık ki;yazın çok sıcak günleri hariç diğer bütün zamanlarda bu yaylalarda dolaşırken yağmura ve sise karşı hazırlıklı olmak gerekliydi.Göle yaklaşırken hayvanlarını otlatan Mehmet Öztürk amcayla da kısa bir sohbet etme şansı yakaladık.Aracımızın yanına geldiğimizde saat 17.30 olmuştu.Çaylarımızı içtikten sonra saat 18.00'de yola çıktık.Yolda verdiğimiz muhtelif molalardan sonra Gebze'ye geldiğimizde saat 22.10 olmuştu.

100_2768.jpg

100_2783.jpg

100_2791.jpg

100_2792.jpg

100_2796.jpg

100_2797.jpg

100_2814.jpg

100_2818.jpg

100_2821.jpg

100_2827.jpg

100_2828.jpg

100_2852.jpg

Fotoğraflar: Cemal ÜSTÜN
www.gedosk.com

Etiketler
Ynt: GEDOSK; Çubukgölü´nden Sülüklügöl´e Doğa Yürüyüş Faaliyeti (25 Mayıs 2008)

Az ve öz fotoğraf Erkut.

Paylaşım için teşekkürler.

Beğenmediklerini çıkartabilirsin murat :smiley:

Rica ederim efendim, gezenbilir ile paylaşmayacağız da kiminle paylaşacağız allaaşkına :smiley:

Dört mevsimin yaşandığı bir faaliyet yapmış arkadaşlarım dikkatinizi çekerim.

Dört mevsim ,

Sanırım yağan karları pekmez ile yemişler.
;D

:smiley: Ülkemizde kış mevsiminde 1 Aralık - 29 Şubat arası durmadan kar yağdığını görenimiz yok sanırım, yoksa truman showdamıyım neyim? Biri beni bilgilendirsin lütfen :smiley:

Afedersin Murat ben onu üşüme - ıslanma - terleme ve kuruma diye değiştireyim.

Sevgiler

Hay aklınla bin yaşa Erkut.

:smiley:
Toprak' Alıntı:
:smiley: Ülkemizde kış mevsiminde 1 Aralık - 29 Şubat arası durmadan kar yağdığını görenimiz yok sanırım, yoksa truman showdamıyım neyim? Biri beni bilgilendirsin lütfen :smiley:

Afedersin Murat ben onu üşüme - ıslanma - terleme ve kuruma diye değiştireyim.

Sevgiler

Paylaşım için teşekkürler . Çok güzel fotoğraflar . Aynı rotanın tersinden 1 ay önce yürümüştüm manzarası çok güzel biryer .

Fotoğraflara iyi bak jazz, yakında kaldıracağım :smiley:
Murat tek bana kota koyuyor, ne zaman fotoğraf eklesem çok nazik bir tavırla uyarıyor :smiley:
Bizim için değişmez diyaloglardan :smiley:

Toprak' Alıntı:
Fotoğraflara iyi bak jazz, yakında kaldıracağım :smiley:
Murat tek bana kota koyuyor, ne zaman fotoğraf eklesem çok nazik bir tavırla uyarıyor :smiley:
Bizim için değişmez diyaloglardan :smiley:

Ne kotası.?
Serbest Yerleştirme Antlaşması yaptığımızı sanıyordum ben.
:smiley:

Berat, sen bize bakma Fotoğrafların keyfini çıkar. Takılıyoruz birbirimize.
Az ve Öz derken , az sayıda fotoğraf yerleştirdiği için Erkut abine taş atıyordum oda havada kapıp iade ediyor sadece.
;D

Bende bu gezideydim, ;D

Gerçektende 4 mevsim olmasada üçünü yaşadık diyebilirim..

Birkaç Karede benden olsun..

2578248402 b7275c24dc o

2577413725 03097fc092 o

2578246818 3fc226d0ac o

2577413065 f747a06921 o

2578247524 c60545cf76 o

Konuda adı geçen Mehmet ÖZTÜRK amca...

Çok güzel etkinlikler yapıyorsunuz Erkut, teşekkürler kısa ve öz fotoğraflar için :smiley:

Gökmen senin profesyonel fotoğraflarının sadece 4 tanesini mi göreceğiz, başka yokmu yanii ? Tadını damağımızda bırakmak istiyorsun sanırım :smiley:

isteğim birgün ortak bir etkinlikte bulunalım, gerçi bolu'ya geliceksiniz sanırım, bende orada olacağım.

Evet Bolu Aladağlar'da şöyle keyifli bir trek organize edelim Erkut :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR