Geocache ve cache için çeviri önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan brktlny Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,594

brktlny

Yeni Üye
Merhabalar,
Android işletim sisteminde locus adlı bir uygulama ve geocaching eklentisi var. Ben bu eklentiyi Türkçeleştirmeye katkıda buluyorum. Ancak cache ve geocache kelimelerine alternatif arıyorum. Çünkü "cacheler" şeklinde bir çeviri komik oluyor. Üst başlıkta yazıldığı gibi define olabilir veya cache kelimesinin karşılığı zula olabilir. Oyun henüz yaygınlaşmadan güzel bir Türkçe karşılığı olsun dilimize öyle yerleşsin.
Projeye katkıda bulunmak ve çevirileri onaylamak için http://www.getlocalization.com/geocaching4locus adresine bir göz atın.

Etiketler
Ynt: Geocache ve cache için çeviri önerisi

Size başarılar diliyorum
bu program android sistemli telefonlarda kullanılıyor anladığım kadarı ile eğer öyleyse yarım dahi olsa türkçe versiyonunu kullanma şansımız varmı

Teşekkür ederim,
Android sistemli telefonlar için locus isimli bir uygulama var. Bunun da geocaching4locus isimli bir geocache eklentisi var. Ben eklentiyi Türkçeye çevirdim. Uygulamayı yazan kişinin gönderdiği maile göre Türkçe dil desteği eklenmiş. Miş diyorum çünkü programda dil seçeneği yok, sistem diline göre kendisini ayarlıyor. Bende telefonumu yurtdışından aldığım için Türkçe seçeneği yok=) Anlayacağınız çevirdim ancak deneme fırsatım olmadı. Yüklerseniz eğer tamamını Türkçe olarak görebilmeniz lazım.

telefonum android en yakın zamanda deneyeceğim buradanda yorum yazarım inşaallah

locus haritanın üstüne dediğiniz şekilde yükledim kısmen türkçe olmuş, çalışmanız için teşşekkürler güzel bir programa benziyor haritayı normaldede kullanırım ;)
,9

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri