Gezenbilir FARUK KAYHAN Anısına Yeniden Kars Yollarında (25 Ocak 2013)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ata036 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 124
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,621

ata036

Zirve
Web
www.ata76.com
Değerli Gezenbilir Ailesi;

Kuruluşundan beri bir çok alanda anlamlı faaliyetlere imza atan offroad ailemiz, 2010 yılında Kars'taki köy okullarına yardım götürmek için karda kışta, Antalya'dan, İstanbul'dan, Ankara'dan yollara düşüp üzerine düşen sosyal sorumluluğu başarı ve gururla yerine getirmişti. O gün ekibin içinde yer alan ve etkinlikten kısa bir süre sonra elim bir kazada kendisini "bedenen" kaybettiğimiz ancak enerjisi ve kalplerimize verdiği huzur ile herbirimizin yüreğinde hala yaşayan ve yaşayacak olan "Ateş Tanrısı" Faruk Kayhan abimizin anısına yine yollara ve sonunda kısmetse minik gönüllere düşeceğiz.....

Gezenbilir ailesinin bir önceki etkinlikte yer alan üyeleri ve bu etkinliğe katılacak tüm gönüllüler "Gezenbilir FARUK KAYHAN Anısına Yeniden Kars Yollarında/25.01.2013" adlı bu projede imkanlar dahilinde araçları ile yer alacaklar. Konu, Kars'taki ve Iğdır'daki arkadaşlarımız Sn.Erdoğan UZLU ve Sn.Tarık YILMAZ tarafından olgunlaştırıldıktan sonra, ailemizin bölgedeki offroad'cuları tarafından iyi tanınan ve yaban hayatındaki çalışmaları ile bildiğimiz, gönüllümüz ve yol arkadaşımız Sn.Emrah Çoban tarafından Sn.Kars valisine iletildi. Ardı sıra ile alınan destek sözü ile lokal anlamda bir ayakları yere basar hale geldi, bundan sonrası ise hem onlar hem de tüm ekibin ortak emeği...

Hedeflenen okulumuz Kars ili, Sarıkamış İlçesi, BELENCİK Köyü İlk ve Ortaöğretim okulu ve mevcut (ana sınıfı dahil) 135 öğrenci...

Yardım yapılacak malzemeler

-Bot,
-Çanta,
-İç çamaşırı,
-Atkı, Bere ve Eldiven,
-Diş fırçası ve diş macunu,
-hediyelik gıda : ))
-.........

Şu ana kadar bu malzemelerden bir çoğu aşağıda ismi geçen üyelerimiz tarafından projemizin ruhuna uygun şekilde "ışık hızında" halledildi : )))

35 adet Bot : Sedat AÇIL (YDS)
35 adet Çanta: Adnan ÇETİNEL
35 Adet Mont : Barbaros SAYIL, Erhan EKŞİ ve Cihan ÜLKER
135 adet : İç Çamaşırı ve çorap Tarık YILMAZ
135 adet : atkı bere Funda ERHAN dan bilgi bekleniyor
Çocuklar için gıda (Şeker Çikolata) malzemesi Mustafa Kemal GÜNER"

Kısacası hepimizin gönlündeki tahtta hala yaşayan Faruk abimizin, kardeşimizin anısına Gezenbilir ailesi tarafından yapılacak bu etkinliği planladık ve yola koyulduk, sıra sizlerle paylaşmaya geldi ve işte huzurunuzdayız...

Düzenlenecek olan sosyal projenin ardından offroad grubumuzun yukarıda adı geçen bölge ekibi tarafından farklı bir arazi etkinliği daha planlanmakta ancak bununla ilgili çalışmalar henüz lokal destek için "detaylı görüşme" yapılamadığından şu an için netlik kazanamadı . Hedeflenen etkinlik, 26-27/01/2013 tarihleri arasında Sarıkamış, Oteller bölgesinde ekstrem şartlarda kamplı ve karlı parkur üzerinde bir yarış : ))

Bu fikre karşı geniş çaplı ulusal ve uluslararası katılım sinyalleri var ama dediğimiz gibi lokal mercilerden destek almadan zor şu an için . Sosyal etkinlik için yetkililerle yapılan görüşmede konunun bahsi geçmiş ve çok sıcak bakılmış olsa da net tablo oluşmadan şu an için de sadece fikir aşamasında... Ancak önümüzdeki hafta çok büyük ihtimalle açıklığa kavuşacak...

Yarış organizasyonu olmasa da, yardım projesine katılan araçlar ve ekiple 26 ve 27 Ocak'ta Çıldır gölü ve Ani antik kenti ile Sarıkamış şehitliğine toplu geziler, yardım etkinliğinden sonra net olarak yapabileceğimizi düşündüğümüz ve eğlenceli olacağından emin olduğumuz geziler olarak daha muhtemel.... "Çıldır gölünün donmuş yüzeyinde araçlar ile gezi Sarıkamış Şehitrlerini Ziyaret ile 10.000 yıllık tarihi ile Ani Kenti...."

Evet sevgili Gezenbilir ailesi;

amacını ve hedefini bu şekilde açıklamaya çalıştığımız "Gezenbilir FARUK KAYHAN Anısına Yeniden Kars Yollarında/25.01.2013" adlı bu projede sizlerin karşısındayız...
Fikirleriniz, manevi veya olabilecek her türlü desteğiniz, paylaşımınız bizim için önemli...

"Gelemeyen arkadaşlarımızın Gönülerini cebimize koyup o soğuk iklimde içimizi sizlerle ısıtarak yollarda ve minik kalplerde olacağız. Tüm dostları Kars'a bekliyoruz, : )))"

Saygılarımızla...

Bu Projede yer alan tüm Gezenbilir ailesi adına

Erdoğan Uzlu&Tarık Yılmaz/KARS-IĞDIR

Etiketler

Arif Hüküm' Alıntı:
Bendende destek, sizlerle olmak istiyorum....

başım üstünde yerin var arif abim teşekkürler
şu an faruk abi anısına yardım projemizi netleştirdiğimiz için başlığı açtık. bu projenin devamında bizim gönlümüzde bir gece kar kampı ve pazar günü eğlenceli bir yarış yapmak var onun için erdoğan hocam ile çalışmalarımız devam ediyor zaten en geç pazartesine kadar netleştirmiş olacağız inşallah

Ynt: Gezenbilir FARUK KAYHAN Anısına Yeniden Kars Yollarında (25 Ocak 2013)

evet arkadaşlar ben hazırlıklarım başlattım sağlam gelin buz gibi olacak BIRRRRR :D :D

481695_10151196288978381_857128755_n.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR