Gezenbilir; Hasan Dağı Tırmanış Etkinliği Duyurusu (23 - 24 Nisan 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,125
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EKARAIS

Şimdi orada olmak vardı demek yerine oraya git
Yer
İstanbul
Orta Anadolu’nun en güzel dağı. Yüksekliği 3268 metre. Volkanik bir dağ olan Hasan dağına ilkbaharda gidiyoruz. Hernekadar ilkbahar olsa da 2500 metrenin üstünde kar olacaktır. İyice oturmuş olan bu karda krampon kullanımı gerekecektir.

Rehber: Henüz belirlenmedi
Katılımcı sayısı: 14 Kişi
Katılım bedeli: 30 TL
23 Nisan Cumartesi: Dağevine intikal ve kamp atma. 2000 metre civarında kamp atacağız.
24 Nisan Pazar: Sabah 03h00‘de yürüyüşe başlayacağız. 10h00 civarında zirveye ulaşıp biraz dinleneceğiz. Sonra dönüş. Engeç 16h00‘da kamp yerinden ayrılacağız.

Malzeme: Kış şartlarına uygun çadır, mat, uyku tulumu, kamp ocağı, kask, kazma, krampon, kış dağcılığına uygun kıyafet, tozluk, dağ botu, matara, termos, alın feneri, yürüyüş batonu, koyu renkli güneş gözlüğü, güneş kremi, sırt çantası, düdük

Akşam yemeği, sabah kahvaltısı ve tırmanışta yemek için 3 öğün yiyecek getirmek gerekir. Ayrıca enerji verecek kuru meyve, fındık, ceviz getirin.

Katılım şartı: Fiziki kondisyonu iyi ve tırmanış deneyimi olan kişiler katılabilir.

Kazma-Krampon çalışması yapılacaktır.
Kask, kazma, kramponu olmayanlara dernekten sınırlı sayıda malzeme verilebilir.
Katılımcı sayısına göre Ankara’dan ortak ulaşım düzenleyebiliriz.

Hasandagi

Etiketler
Ynt: Gezenbilir; Hasan Dağı Tırmanış Etkinliği Duyurusu (23 - 24 Nisan 2011)

Güzel bir çalışma oldu.Tüm katılımcı arkadaşlara keyifli zirveler diliyorum.

evetttttt hadi listeye başlayalım:D

1) Efe Dağdeviren
2) Murat Albayrak
3) Çiğdem Avcı

1) Efe Dağdeviren
2) Murat Albayrak
3) Çiğdem Avcı
4) Funda Erhan

Hasan Dağı Tırmanış Ekibi:

1) Efe Dağdeviren
2) Murat Albayrak
3) Çiğdem Avcı
4) Funda Erhan
5) Efe Karaismailoglu

Hasan Dağı Tırmanış Ekibi:

1) Efe Dağdeviren
2) Murat Albayrak
3) Çiğdem Avcı
4) Funda Erhan
5) Efe Karaismailoglu
6) Ertürk AŞAR

cidowsky' Alıntı:
evetttttt hadi listeye başlayalım:D

1) Efe Dağdeviren
2) Murat Albayrak
3) Çiğdem Avcı

Çiğdem, Efe Dağdeviren kim? Soyadına bakılırsa adam baba tarafından dağcı olsa gerek :smiley:

efe abi pardooon yaaaaaaa ;D ;D şimdi murat söleyince farkettim gülmekten yerlere yattım o sensin seeennn pardon yanlışlık için hahahah

1) Efe Karaismailoğlu
2) Murat Albayrak
3) Çiğdem Avcı
4) Funda Erhan
5) Efe Karaismailoglu
6) Ertürk AŞAR

1) Efe Karaismailoğlu
2) Murat Albayrak
3) Çiğdem Avcı
4) Funda Erhan
5) Ertürk Aşar

ben yeniyim yardım ediin lütfen ben de hasandağı tırmanışına katılmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

ya diyorum neden diğer etkinliklerle ilgili bişey görmüyorum, e takip etmezsem görmem tabi :smiley:

neyse;

1) Efe Karaismailoğlu
2) Murat Albayrak
3) Çiğdem Avcı
4) Funda Erhan
5) Ertürk Aşar
6) Güncel Özak

COGİTO' Alıntı:
ben yeniyim yardım ediin lütfen ben de hasandağı tırmanışına katılmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Aramıza hoşgeldin. Nasıl bir yardıma ihtiyacın var?

takip teyim selamlar.

cevap verdiğiniz için teşekkürler bir an hiç cevap gelmeyecek sandım. Ben niğdede ikamet etmekteyim bundan sonra gezi ve sporlarınıza katılmak istiyorum. hasandağı gezisi için kimle nasıl irtibat kuracağımı bilmiyorum ücreti nereye yatıracağım, nelere ihtiyaç var malzeme konusunda sadece batonum var :smiley: bir dernekten bahsediliyor bu derneğe nasıl ulaşabilirim. Yetkili bir arkadaşın telefonun var mı? bir de bu dağcılık için bir kurs falan oluyor mu? sorular biraz çok oldu üstad? ama artık beni daha sık aranızda göreceğinizi sanıyorum teşekkürler

COGİTO' Alıntı:
cevap verdiğiniz için teşekkürler bir an hiç cevap gelmeyecek sandım. Ben niğdede ikamet etmekteyim bundan sonra gezi ve sporlarınıza katılmak istiyorum. hasandağı gezisi için kimle nasıl irtibat kuracağımı bilmiyorum ücreti nereye yatıracağım, nelere ihtiyaç var malzeme konusunda sadece batonum var :smiley: bir dernekten bahsediliyor bu derneğe nasıl ulaşabilirim. Yetkili bir arkadaşın telefonun var mı? bir de bu dağcılık için bir kurs falan oluyor mu? sorular biraz çok oldu üstad? ama artık beni daha sık aranızda göreceğinizi sanıyorum teşekkürler

Dağcılık için ayrıcalıklı bir yerde oturuyorsun. Ne mutlu. Hasan Dağı ile ilgili organizasyon forumun bu başlığı altında yürütülecek. Dolayısıyla burayı takip etmen yeterli. Herhangi bir yere ücret yatırmıyoruz. Sadece dağa gittiğimiz gün aramızda 30'ad TL toplayıp rehberimize vereceğiz. Kış dağcılığı için gerekli malzemelerimiz olması gerekiyor. Sadece baton olmaz. Uygun kıyafet, dağ botu, Kask, kazma, krampon, çadır, mat, uyku tulumu ve daha başka malzemeler gerekir. Bunları temin edecek misin? Dernekten sınırlı miktarda kask, kazma, krampon alabiliriz. Ancak bunun dışında birçok malzeme gerekir. Oturduğun şehirde çok değerli dağcı arkadaşlar var. Dernek var. Eğitim konusunu onlarla konuşabilirsin. "Gökbörü" lakaplı Arif Öztürk ve "Kalpaklı Adam" lakaplı Fatih Çimen arkadaşlarımızla temasa geçmeni tavsiye ederim. Her ikisi de Niğde'de va sana yardımcı olurlar.

Dağcılık konusunda hiç tecrüben yoksa Hasan Dağı uygun olmaz. Mayıs ayında Niğde Aladağlara gelip Emler'e çıkacağız. Oraya gelebilirsin.

Selamlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri