Gezenbilir Hatay Grubu; Sarıseki Kanyonu Offroad Gezi Duyurusu (16 Ocak 2011)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan menderessereflisan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,120
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

menderessereflisan

LR Series III- 88"CSW- 2.25 Petrol+LPG-1983
Yer
İskenderun- HATAY
Arkadaşlar sonunda beklenen oldu. Sedat beyin rehberliğinde yola çıkıyoruz. Bu hafta size katılamadığımdan dolayı, Sedat Beyle görüştüm ve içimde biriken heyecanı biraz olsun dindirmek için başlık açma görevini üstlendim. :smiley:

16 Ocak 2011 tarihinde, saat 9:00 da Denizciler Shell Akaryakıt istasyonunda buluşuyoruz. Sedat bey yere yakın araçların hasar görebileceğini belirtiyor. Ayrıca yola düşen kayaların kırılması ve yol dışına itilmesi için, manivela, balyoz ve kürek, eldiven tarzı malzemelerin getirimesinin iyi olacağını belirtiyor. Yol üzerinde bol miktarda keskin kenarlı taş ve kaya parçaları olacağından lastik yarılması ile sık karşılaşılabilir. Bu nedenle tek değil iki stepne ile yola çıkılacak. Çok iyi manzaralar ile karşılaşılabileceği için, fotoğraf çekimi için tedbirli olunması, hatta mümkünse fotoğraf çekebilen co-pilot edinilmesi tavsiye ediliyor. Yiyecek kısmına gelince standart menü (sucuk, ekmek, çay) uygulanacaktır. Görüşmek üzere :smiley:

1. Sedat Bakır (pajero)
2.Menderes ŞEREFLİŞAN (LR SIII)

Etiketler
Ynt: Gezenbilir Hatay Grubu; Sarıseki Kanyonu Offroad Gezi Duyurusu (16 Ocak 2011)

Yaklaşık bir yıldır bahsettiğimiz ve henüz grup olarak gitmediğimiz bir yer. Sarıseki Kanyonunu Yaşar Hoca'mızın Zor Yollar Belgeseli ile yaptığı bölümden tanıyorum. Yolun ve köprünün mimarı Sedat Bey ile Yaşar Hocamız gelmezse gezi olmaz belirtiyim. :smiley:

Bugün aracımı Ford servisine verdim. Baskı balata değişecek ve herzamanki gib bir dizi şikayet giderilecek ;D aracımı on gün içerisinde alabileceğimi belirttiler.

Olaki araç yetişmez ise Ford Ranger yolcuları diğer araçlara ko-pilot olarak gelecek baştan söyleyeyim :smiley:

1. Sedat Bakır (Mİtsubishi Pajero)
2. Menderes ŞEREFLİŞAN (LR SIII)
3. Yaşar Ergün (Suzuki X90) (Hocam hiç şansınız yok geleceksiniz :smiley: )
4. Erdinç Ediboğlu, Yılmaz Altunay, Mahmut Yıldırım, Ümit Sıkar - Ford Ranger
5. Feridun Bahadırlı ve Mustafa Sabuncuoğlu - Ford Ranger
6. Mevlüt Duman - Mitsubishi Pajero

Ynt: Gezenbilir Hatay Grubu; Sarıseki Kanyonu Offroad Gezi Duyurusu (16 Ocak 2011)

Ben tabi ki gelirim ama bir kaç şartım var :D

1. artçı olurum
2. mangalı kimseye yaktırmam
3. Sedat Bey'in demlediği çaydan ilk çayı ben alırım :smiley:
4. sucukları soyma ve doğrama işi ile pişirme işini yaparım ama ekmek doğramam (bu kez parmakları yine doğramamak için kendi bıçağımı getireceğim)
5. aklıma başka gelmedi :D

Hocam bende sizin önünüzde gelirim. ;D

Geçen sene bir kaç kez Rangerla Karamağara'ya gitmiştim. Karamağara'ya inerken, dik U dönüşlerin birinde parke taşın üzerindeki mıcırlar ufak tefek taşlar aracımı uçuruma doğru hafif kaydırdığından beri, uçurum kenarına yaklaşınca bir hayli korkabiliyorum. :smiley:

Bende yerimi sağlama alıyım. Ranger sondan ikinci gelirse gelir :D

reel eksen' Alıntı:
Yaklaşık bir yıldır bahsettiğimiz ve henüz grup olarak gitmediğimiz bir yer. Sarıseki Kanyonunu Yaşar Hoca'mızın Zor Yollar Belgeseli ile yaptığı bölümden tanıyorum. Yolun ve köprünün mimarı Sedat Bey ile Yaşar Hocamız gelmezse gezi olmaz belirtiyim. :smiley:

Bugün aracımı Ford servisine verdim. Baskı balata değişecek ve herzamanki gib bir dizi şikayet giderilecek ;D aracımı on gün içerisinde alabileceğimi belirttiler.

Olaki araç yetişmez ise Ford Ranger yolcuları diğer araçlara ko-pilot olarak gelecek baştan söyleyeyim :smiley:

3. Yaşar Ergün (Suzuki X90) (Hocam hiç şansınız yok geleceksiniz :smiley: )
7.Hasan çolakefe ve Eşi -Suziki Jimny

3. Yaşar Ergün Suzuki X90
7.Hasan Çolakefe ve Eşi -Suzuki Jimny

arkadaşlar umarım bu gezileri 28 Ocak-14 ŞUBAT ARASI sömester tatili döneminde de gerçekleştirirsiniz. ben de birisine co-pilot olabilirim... sizlere şimdiden iyi geziler...

Evet arkadaşlar araçlar boş gitmesin iki doktor arkadaşım gelmek istiyor. Aracında yeri olan yazabilir mi?

Selamlar,

Sedat Bey özelden güzergahı belirtmiş. Teşekkürler Sedat Bey, bende sizlerle paylaşıyorum.

" sarıseki,derebani deresi çelik köprü görsel ziyaret,kurşun kayalıkları,kanyona giriş,değirmendere köyü,esenbek,kaledibi köyü,yemişenli,atoynağı,peynirlik yaylası,göllüdüz,katıroluğu,kozluçukur yaylası,kavaklıoluk köyü ve denizciler otoyol girişi ağır off road yolu 9 km diğer yollar stabilize ve asfalt "

3. Yaşar Ergün Suzuki X90
7.Hasan Çolakefe ve Eşi -Suzuki Jimny
8,Nevzat Bozkurt cp Yahya Yılmaz Suzuki Vitara JLX

reel eksen' Alıntı:
Evet arkadaşlar araçlar boş gitmesin iki doktor arkadaşım gelmek istiyor. Aracında yeri olan yazabilir mi?
erdinç bey gelmek isteyen arkadaşları toplanma yerimize ulaştırın araçlara taksim ederiz

Benim bel ağrılarım herhalde kronikleşti, son iki gün evden çıkamadım :'( pazar Sarıseki Kanyonu'na az ağrıyla yetişmeye çalışıyorum ;D
üç yıldır haftaya spora başlayacağım diyorum. Bu sefer kesin haftaya spora başlayacağım :D :D :D

Bu arada Sedat Bey, bel için bahsettiğiniz uygulamayı günde iki kez uyguluyorum, fikir için teşekkür ederim, umarım pazar aranızda olurum.

Bahsettiğiniz araçlar Zor Yollar Belgeselini görünce sanırım gelmekten vazgeçtiler, önce siz geçin, yolu kolaçan edin, temizleyin sonra biz de başka bir gün geliriz diyorlar :D

Ko-pilot olarak gelmeyen isteyen bir kaç arkadaş daha vardı. Cumartesi önce kendi sağlık durumuma bakıp, ekipten gelenleri akşam araçlarda, yerleri var mı diye tek tek arayabilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri