Gezenbilir İzmir; Ödemiş - Bozdağ Mermeroluk Kampı (29-30 Ağustos 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seref3572 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 315
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,996

seref3572

Balböceği
Cumartesi proğramı çok güzeldi. :smiley:

Etkinliğin ilk fotoğrafı olarak bunu Şeref Bey'in mesajının içersine yerleştiriyorum.
Öz Murat

29 Ağustos 2009 Sabahı. İzmir Bornova Metro Girişinde Gezenbilir İzmir Grubumuz;

29-30_Bozda%F0_022.jpg

Etiketler
Ynt: Gezenbilir İzmir; Ödemiş - Bozdağ Mermeroluk Kampı (29-30 Ağustos 2009)

Kamp alanına sabah ulaştım. Herkes yeni gelmişti zaten. Şu an eve gireli 20 dakika oldu, kamptan ayrılalı yarım saat. Cumartesi günü ve gecesi çok güzel geçti. Ormandan taşıdığımız kuru ağaçlar, mangal keyfi, kamp ateşi, süper sohbetler, benim arabanın anahtarının içinde kalarak kilitlenmesi, anteni söküp antenle kapıyı açmamız, kamp ateşi etrafında çekirdek çiğdem keyfi, serkan'dan süper saz dinletisi ve daha neler neler :smiley:

Hepsi yarın akşam fotoğraflarıyla ve videolarıyla huzurlarınızda olacak :smiley:

Harika bir etkinliği daha geride bırakdık kerkeze tekrar teşekürler.
Gezenbilir'in yiyenbilir gurubundan saygılar

evet arkadaşlar erconun dedigi gibi harika bi geziydi gezide emegi gecen herkeze teşşekkür ederim...

Gezenbilir'in yiyenbilir gurubu
Serdar TAN :smiley:

gezen bilir çınarların, kestane şekerlerinin ve ceviz ağaçlarının altında yemesini bilir.ben bir parça dahi göremesem bile yenenlerden:smiley:))

Murat gelse de link verse, ben fotoğrafları bilgisayara yükledim bekliyorum :smiley:

Fotoğrafları yüklemek epey zamanımı aldı. Ne fotoğraf çekmişim yahu ! Ortalama 80 - 90 kare fotoğraf yükledim. Merak etmeyin. Çektiğim ve yüklemediğim fotoğraf yok. Ve başlıyoruz ;

Sevgili Ahmet(vosdost), sevgili Serkan..
Ödemiş'ten Şeref Balcılar.

DSCI0001

Ahmet, Serkan ve ben.. Sohbet keyfi :smiley:

DSCI0003

Gezenbilir İzmir Grubu.. Aramızda misafirlerimiz de var :smiley:

DSCI0005

Serkan yavaş yavaş aldı sazı eline :smiley:

DSCI0006

Eee, Serkan sazı çalar da, hayran kitlesi oluşmaz mı :smiley:

DSCI0007

Konser ve piknik alanımızdan genel bir görünüm;

DSCI0009

Şimdi de araçlarımızı tanıyalım ;

Geziye Enduro motorları ile katılan Murat Bey'lerin L200'ü. Mitsubishi yaw; daha ne olsun :smiley:

DSCI0010

Kampımızın vazgeçilmezi Serdar'ın Niva ötesi Niva'sı ve tatlı ötesi oğlu ;

DSCI0011

Eğer karıştırmıyorsam bu Niva Nejat abinin Niva'sı ;

DSCI0012

mmc rumuzlu, kendsinden özür dilediğim ve ismini hatırlayamadığım abinin Niva'sı ;

DSCI0013

Bu da benim kadife :smiley:

DSCI0014

Ve bu araç da sevgili Ahmet'in "içinde olmayan şeyin olmadığı" Land'ı ;

DSCI0015

Aslında araç sayısı daha fazlaydı fakat fotoğrafın çekildiği saatlerde diğer araçlar ve kampın büyük bölümü Gölcük gezisine gitmişti. Gölcük için pazar gününü tercih ettik ve fotoğraflar ilerleyen sayfalarda ;

Burası kamp alanımızın yukarıdan görünüşü ;

DSCI0016

Serkan o kadar kendinden geçmiş çalıyordu ki, bu kare kaçınılmaz oldu ;

DSCI0017

Kamp ateşimiz yavaş yavaş yanmaya başlamıştı ;

DSCI0019

Kamp alanından genel bir görünüm ;

DSCI0021

Murat abinin beni Enduro yapmaya çağıran motosikleti.. İnanılmaz çekici bir sesi ve çekişi var ;

DSCI0022

Ve kampımızın en büyük sürprizi, Zerrin Abla Ankara'dan kalkıp gelerek bizlere katılmıştı. Onu tanımak gerçekten büyük mutluluk oldu ;

DSCI0023

Zerrin abla ve ben ;

DSCI0024

Kamp ateşimiz gitgide harlanırken yavaş yavaş mangallar da harlanmaya başlamıştı.

DSCI0025

Bu yöntemi ilk kez bu kampta gördüm. Tavuk yere saplanmış bir dal parçasına geçiriliyor, üzerine bir teneke kapatılıyor ve tenekenin etrafında ateş yakılıyor. Bu pişmiş hali ;

DSCI0026

DSCI0028

Ahmet'in mangalı bir başka oluyor tabi ;

DSCI0031

Ahmet, şimdi farkettim de; her an mangalı peşin olarak satacak gibi duruyorsun :smiley:

DSCI0032

Sevgili Murat'ın mangal keyfi. Ayrıca siz siz olun eğer kondisyonunuz yoksa Murat'la ormana 5 dakikalık gezi amaçlı bile olsa girmeyin :smiley: Odun toplamaya gittik, ben araçtan inene kadar ormanın tepesine çıkmıştı. Şaka bir yana çok imrendim kendisine..

DSCI0033

Eee, Burhan amca keyif yapmasın da kim yapsın :smiley:

DSCI0035

İsim hafızam çok zayıf ; Ahmet, ben ve adını hatırlayamadığım arkadaşımız ;

DSCI0036

Ahmet ve ben ;

DSCI0037

Ateş başı ;

DSCI0038

Karıştırmıyorsam Erco abi ve o meşhur tavuk pişirme yöntemi ;

DSCI0039

DSCI0040

Kamp sayesinde tanıdığım abla desem kendim de inanmayacağım, yaşıtım desem kendisinin inanmayacağı güzel insan Pervin ; kim der 46 yaşında diye..

DSCI0041

Ahmet, Serkan ve Anıl. Anıl pilot bir arkadaşımız. Gerçi Serkan'ın da ondan bir farkı yok :smiley: anladın sen :smiley: Ya pardon, Serkan sen yerde de olsa uçabiliyordun değil mi :smiley:

DSCI0042

Ekip çok sağlam :smiley:

DSCI0043

DSCI0045

DSCI0046

DSCI0047

Cumartesi gecesi artık kamptan ayrılmak üzere olduğum saatlerde biraz üşüdüm. Araçtan Gezenbilir tişörtümü alıp giydim. Kapıyı kapatmamla işkence başladı. Anahtar içeride kalmıştı. Ama sevgili Serdar iyi ki kamptaydı :smiley: Bize büyük bir tecrübe kazandırdı. Tel bulamayınca aracın kendi teyp antenini sökerek, bir şekilde altından girip üstünden çıkarak kapıyı açtı. Japon mühendisler bu olayı görse ağlardı :smiley: Çok ama çok sağolsun. Eğer o bu kampta olmasaydı, o gece benim, bir sonraki gün Ahmet'in arabası orada kalacaktı :smiley: Ahmet ve ben kontak anahtarı konusunda sabıka kaydına sahip olduk :smiley: Nejat abi anahtarı yengeye ver diyo :smiley:
Serdar'ın zaferi kazandıktan sonraki hali. O olmasa camı kırmaktan başka çare yoktu :smiley:

DSCI0048

DSCI0049

Kamp ateşi etrafında gece muhabbeti pek keyifliydi ;

DSCI0050

DSCI0051

DSCI0053

Serkan; kampımızın neşesi, sazı sözü oldu :smiley: evlendirelim bunu yaw :smiley:

DSCI0054

Eee, gençlik gümbür gümbür geliyor abi :smiley:

DSCI0055

Murat abi(Enduro Clup), Anıl ben ve ismini yine hatırayamadığım arkadaşımız ;

DSCI0060

DSCI0061

kampın ikinci günü toparlanırken, Ahmet arabanın anahtarlarını kaybetti :smiley: Bu kampa araç anahtarları damgasını vurmuştu :smiley: Kaybeden kaybedene bir kamptı. Ama olsundu, yanımızda Serdar vardı :smiley: Serdar varken aküye bile gerek yoktu :smiley: O bir şekilde çalıştırırdı :smiley: Ve işte bir land'ın düz kontak yapılışı saniye saniye karelere yansıdı :smiley:

DSCI0063

DSCI0065

DSCI0066

DSCI0067

Fakat asıl hadise sonradan yaşananlardı. İki saat arayıpta bulamadığımız anahtar, Ahmet'in polarının cebinden çıkmıştı. Ama olsundu, Ahmet düz kontak olayına çok ısınmış, anahtar da neymiş diyerek anahtarı kontağa takmıştı. Fakat kontak arabaya takılı değildi :smiley: Bu olaya en çok Serdar bozulmuş, kontağı ve anahtarı kıllık olsun diye arabanın diferansiyeline monte etmek istemişti. Fakat kamp sakinleri, onu da sakinleştirerek olayın daha fazla büyümesini engellemişlerdi. :smiley: Bi ara ben de "Üzülme Serdar, olur böyle şeyler" dedim, "Akşam sende içeride unutmuştun değil mi, kaçmaa" diyerek elinde meşe odunuyla kovalamaya başlıyordu ki ben o sıra kendimi nasıl arabaya attıığımı hatırlamıyorum :smiley:

Anahtar :

DSCI0068

kamptan ayrıldıktan sonra ;

DSCI0070

DSCI0071

Dikiz aynasından konvoyumuz :

DSCI0074

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR