Gezenbilir Köpek Balıkları ile Dalış Programı (Güncelleme)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,499

SEVAL

www.sevalduban.com
Web
www.sevalduban.com
Gezenbilir' in su dünyası dostları,
Hepbirlikte köpekbalığı dalışı yapmaya gidiyoruz.
İşte ayrıntılar....

Merhaba,

Bu hafta sonundan itibaren (23 Ocak 2010) Turkuazoo'da 3 ayrı program uygulanacak. Fun Diving, Try Diving ve Shark Diving. Aşağıda programlar ve ücretleri hakkında detaylı bilgiyi göreceksiniz. Dalışlar cumartesi ve pazar günleri 12.00-18.00 arasında gerçekleştiriliyor. Birinci grubun, teorik eğitimi 12.00'de, ikinci grubun ise 15.00'de başlıyor.

1) FUN DIVING:Deneme dalışı olarak dizayn edilen bu dalışta sertifika, dalış kayıt defteri ve diploma verilmiyor. Sadece 30 dk anlatım yapılıp eğitmenle 20 dk'lık birebir dalış yapılıyor.

Ücret: 170 TL

2) TRY SCUBA : Try Scuba teorik eğitiminin sonunda aday, dalış ekipmanları, nefes alma teknikleri, eşitleme ve dalış işaretleri ile ilgili doyurucu bilgi ve beceriye sahip olacaktır.

Teorik eğitimin ardından suya alınan adaya, 5 dk. boyunca aşağıdaki becerilerin uygulaması yapılacak.

•Regülâtörden Uygun Nefes Alma
•Kulak Eşitleme
•Yüzerlilik Kontrolü
•Temel dalış işaretleri

20 dk. sürecek olan akvaryum gezimizde; akvaryumda bulunan balık türleri ile etkileşim sağlanacak ve fotoğraflar çekilebilecektir. Dalışı biten adayımıza uluslararası geçerliliği olan SSI Try Scuba Sertifikası, verilecektir.

Ücret: 200 TL

3) SHARK DIVING: Shark Diver eğitim programına katılacak adaylarda aşağıdaki yeterlilikler aranacak, uygun bulunan adayların rezervasyonları yapılacaktır.

•Open Water Diver Sertifikası veya Cmas 1 Yıldız Sertifikası. En az 10 kayıtlı dalış

• Advenced Open Water Diver veya Cmas 2 yıldız ve üzeri Sertifika Düzeyi.

40 dk sürecek olan Shark Diver Eğitim programı aşağıdaki bölümlerden oluşacaktır. Dalıcı, teorik eğitimin sonunda köpekbalıkları ve köpekbalıklarının davranışları ile ilgili doyurucu bilgiye sahip olacaktır.

•Köpekbalıkları ile ilgili korkularımız,
•Biyoloji,
•Ekoloji,
•Köpekbalıkları ile dalış,
•Değişik tip köpekbalıkları,
•Akvaryumumuzda bulunan köpekbalıkları türleri ve davranış biçimleri hakkında bilgilendirme,
•Köpekbalıkları ile fotoğraf çekme teknikleri,

30 veya 35 dk. sürecek olan akvaryum gezimizde; köpekbalıklarımız ve diğer türler ile etkileşim sağlanacak ve fotoğraflar çekilebilecek ya da Shark Diver Eğitmenimizin köpekbalıklarını beslemesi izlenebilecektir. Dalışı biten adayımıza uluslararası geçerliliği olan SSI Shark Diver Sertifikası ve diploması verilecektir.

Ücret : 250 TL

Tüm dalışlarda sualtı fotoğrafı çekimimiz ücretsizdir.

Etiketler

Ynt: Gezenbilir Köpek Balıkları ile Dalış Programı (Güncelleme)

bir türlü cmas almayışımın zararlarını görmeye başlamdım:smiley::smiley::smiley: katılcaklara iyi eğlenceler..

Merhaba Serkan,
2 kişi aynı anda dalış yapıyor.
Dilerseniz 4 veya 6 kişilik gruplar halinde gidebiliriz.
İşin içinde teorik eğitim olacağı için biraz fazla uzun sürebilir.
O yüzden az kişilik gruplar halinde daha keyifli olacaktır.
Ya da kalabalık gidilip orada sohbet için zaman ayrılabilir.
Tercihi katılmak isteyenlere bırakıyorum :smiley:

Sorun olmaz Esracım.
Yeni yılda bir grup oluşuralım, gidelim hep birlikte.
Heyecanlı olacağa benziyor.

http://www.haytap.org/index.php/200908011992/haytap-belgesel/aglayan-flipper-iz-tv-belgeseli

http://www.dogadernegi.org/index.php?sayfa=haber&id=349

http://www.iztv.com.tr/bolum.php?id=127 - http://www.savaskarakas.com/html/sudakiizler/064.html

http://www.iztv.com.tr/bolum.php?id=128 - http://www.savaskarakas.com/html/sudakiizler/065.html

Ağlayan flipper'ı dün seyrettim İz tv.de..
muallakta kaldım..
Özellikle çocukların terapisi konusunda..
Bir yanım salın yunusları denize diyor.
Diğer yanım o çocuklarında bir şekilde mutlu olmak hakkı diyor.
kararsızım..

Merhaba Seval,

Benim ve eşimin 1 yıldız sertifikamız var. Saydım 20 dalış yapmışız. Ne yapıcaz şimdi? Dalışa katılma imkanımız var mı?

2 yıldıza geçmek için minimum dalış sayınızı tamamlamışsınız. 2 yıldız sertifikanızı alıp 30 dalış engelinden kurtulabilirsiniz.

rica ederim, benim bildiğim en ünlüsü şişli sualtı sporları derneği ama İstanbulda yaşayan arkadaşlar daha çok yardımcı olabilir sanırım..

beaconsfield' Alıntı:
Merhaba Seval,

Benim ve eşimin 1 yıldız sertifikamız var. Saydım 20 dalış yapmışız. Ne yapıcaz şimdi? Dalışa katılma imkanımız var mı?

2* sertifikası alıp dalış yapabilirsiniz.
Dilerseniz bizimle birlikte gelip izler, fikir edinir ona göre de aksiyon alabilirsiniz.
2* kursu için de Gezenbilir 2* balıkadam kursunu öneririm :smiley:
Yeri Şişli' de :smiley:

Güzel bir organizasyon Seval...bizleri haberdar ettiğin için teşekkürler...

Daha yeni 1*cmass olabildim... hele bir dalışları tamamlayım :smiley:)

gidecek ark.lara iyi eğlenceler..

arkadaş ben direk 2** alamazmıyım illada bu zaman sürecine dahil olmak zorundamıyım git gel
,git gel,ne sıkıcı şey ya,o kadar zamanım olsa tatile çıkarım.tüpsüz 25,metreye yakın dalışlarım var,şeytan diyor git uçakla bodruma 2 günde 2 ** al gel,ne bu 30 dalış,hikayeleri sevalcim kurtar beni bu zahmetten yoksa gene dibe bensiz dalacaksınız bu yaz.yada regülatöründen dipte otlanıcam ona göre bak. ;)

Ufukcum, denizdeki bütün yıldızlar senin :smiley:
Bu yaz hallederiz senin bröve işini. Mart ayında alırız sana da bir tane.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR