Gezenbilir Üyelerine B-HET Mühendislikten Solar Panel Sistem+Akü Kampanyası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan konderk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 216
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 131,645

konderk

Kamp II
Web
www.b-het.com
Merhabalar öncelikle panelde GEZENBİLİR üyelerine kış indirimi müjdesi vermek istiyorum. - KDV dahil 2.55 $/Watt ---------------------------------

Bu arada biz sistem kurulumu yapmıyoruz ancak isteyene randevulaşarak işçilik ücreti karşılığı montaj da yapmaya çalışıyoruz. Ama sadece gezenbilir üyelerine.

Şunu da uyarmak isterim ki özellikle rutubetli bölgelerde kullanılan panellerde yeni bir araştırma 3-4 yıl sonunda %30-40 civarı bir güç düşmesi tespit edilmiş. Bu konuda ucuz kalitesiz paneller de başı çekiyor herzamanki gibi. Ucuz et yahnisi. Bütün bunlardan bihaber satıcılarda kalitesiz panellerine fason kalite belgesiz çekik gözlü üreticisine güvenip garanti veremeye devam ediyor. :smiley:)

size 100Watt ve 130 watt panellerimiz için tavan çıta ölçülerini vereceğim. Bu L profil çıtalar Bauhaus'larda da bulunabilecek hazır alüminyum L profil çıtalar veya resimlerdeki montajını bizim yaptığımız sarı toyota karavandaki gibi saçtan kesilip bükülmüş özel şekillerde hazırlanmış çıtalarda olabilir. Bunlar tavan delinerek silikonla izole edilerekte olabilir veya hiç delinmeden direk tavana poliüretan silikon kullanılarak da yapıştırılabilir. Seçim sizin veya karosercinizin.

Ayrıca tavanın delinmesine gelince, nereden delineceği tamamen sizin akü grubunu nereye koyduğunuza bağlı tabiki o kenardan en uygun şekilde delinmelidir. Bunun için tavana karavanlar için özel bizim getirttiğimiz 35$ değerindeki sızdırmazlık aparatı da yapıştırılabilir. Bu çok çok sıhatli oluyor. Kablonuzda üzerindeki rakordan geçiriliyor. Bu ingiliz malı bir ürün.

Durum bu çıtalar arası mesafe sizin panel wattınız ile alakalı olacak yani 100W ise çıtalar arası mesafe içten içe 1200 mm uzunluğu ise kaç adet 100W panel kullanacaksanız adedi x 540 mm
120 veya 130 Waatlar için ise çıtalar arası mesafe en az içten içe 1480 mm olmalıdır. yine çıta uzunluğu aynı kullanılacak panel adedi x 670 mm
80-90-100W mono-kristal yüksek verimli panel ölçülerimiz : 1196x540 mm dir. (Stoklarla sınırlı !!) lütfen ayırtınız.
120-130W poly-kristal yüksek verimli panel ölçülerimiz ise : 1478x670 mm dir. (Stoklarla sınırlı !!) lütfen ayırtınız.

bu arada STECA 30A ekranlısı muadili veya çift akü yani hem starter hem de yaşam aküsünü aynı anda paralel bağlanmadan ayrı ayrı şarj edebilen ve özel opsiyon ekranlı şarj kontrol cihazlarımız ve MPPT 20A - 12V cihazımızda mevcuttur. Bunlarda da özel fiyatlar söz konusu olacaktır sistem alana tabiki.
Akülerimizde GEL 105Ah ve WET 115 Ah akülerimizde fiyatımız yine sistem alan abilerimize çok çok özel olacaktır. DAHA NE YAPALIM SİZE BİLMEM Kİ :smiley:)))

Görüşmek dilekleri ile hoşçakalın, [attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

02

10

13

11

06

Etiketler
Ynt: Gezenbilir Üyelerine B-HET Mühendislikten Solar Panel Sistem+Akü Kampanyası

Bu arada bir ekleme daha yapmak isterim, 20-40 ve 60 Wattlık kaliteli panellerimiz de stoklarımızda sınırlı sayıda olmakla birlikte mevcuttur.

Akülerde ise ikinci eller bizde de mevcuttur tabiki. İlgilenen arkadaşlara duyrulur. Bu ikinci eller yanlış anlaşılmasın, normalde cycle ömürleri fazla gitmemiş ama UPS sistemlerinden çıkma ve bir miktar eski tarihlidirler. Bunlardan en iyileri seçilerek ve bir miktar daha adam edilerek 1 yıl garantili olarak müşterilere sunulur.

Ynt: Gezenbilir Üyelerine B-HET Mühendislikten Solar Panel Sistem+Akü Kampanyası

Konderk,
Verdiğiniz fiyata kdv dahilmidir?. Ayrıca panellerin markası hakkında da bilgi verirseniz iyi olur.

Seçeneklerdeki artış, karavancıların lehine bir durum; sağolun Önder Bey.

Cavid Sezen

Şerefbey merhabalar , ismim Önder bu arada :smiley:
Evet KDV dahil ... bunu belirtiyorum zaten. Panel markalarımız CHINR ve B-HET. Hepsi artı toleranslı özel seçilmiş yüksek verimli hücrelerden üretilen ürünlerdir. Yani üzerlerinde yazan watt değerlerinin üstünde performans sergilerler, ve premium kalitede çerçeve ve panel işçiliği ile hatta çizilmeye karşı bile jelatinlenip öyle kutulanmışlardır.

Rica ederim Cavid abi bu aslında ani gelişen bir fiyat kampanyası oldu. Elimizden gelen birşey varsa yapalım dedik bizde GEZENBİLİRCİLERE.

Onder Bey merhaba. Bunlar benim aldiklarimdan mi?

Merhabalar İnsel hocam, hayır sizin aldıklarınız değil, size verdiğimiz paneller özel ölçülerde oldukları için ispanyol malı Zytech marka idi hatırlarsanız. Bu arada bana bir bilgi vermiştiniz o zaman, ama notumu bulamadım. Bu profilleri karavan tavanına yapıştırma ile ilgili idi bu bilgi. Bu markayı daha önce gezenbilirde paylaştınız mı bilmiyorum ama burada da paylaşır iseniz faydası olacaktır herkese. Hoşçakalın görüşmek üzere,

Biliyorsunuz bnim ikinci solarim bu. İlkinden memnun kalmamis iade etmistiim. Sokerken tam 4 saat ugrastim. En sonuunda 4 metre teli burgu yaparak araya soktum ve bir o tarafini bir bu tarafini cekerek silikonu kestim. Canim cikti.
Malzeme sikaflex 252 kutusu 25 30 lira civarinda. Beyaz ve siyahi var. İntarnette satiicilarini bulabilirsiniz.
Onder Beyi cokk saygideger bir bey arkadaslar. Kesinlikle bir esnaf gibi degil bir dost olarak bana yardimci oldu. O zaman da tesekkur etmistim. Buradan yine tesekkur ederim.
Simdi aslinda benim tek derdim akuye ne kadar enerji gidiyor ve aku ne kadar dolu bana bunu gosterecek bir aletimin olmamasi. Ne oldu acaba bu tip aletlerin fiyati Onder Bey? Sevgiler.

Teşekkürler İnsel hocam, nazik mesajınız ve vermiş olduğunuz bilgiler için. Evet genelllikle bana ulaşan dostlara dostça ve bilimsel yoldan yardımcı olmaya çalışıyorum. Akü izleme konusu gerçekten ilginç bir olay ve iyi cihazlar hala pahalı. Argus diye bir markanın akü voltajını ve iç direncini gösteren akü böceklerini 155 TL+KDV (100Ah'e kadar ölçen modeli) ve 220 TL+KDV (100 ile 300Ah arası ölçen modeli) gibi fiyatlardan tedarik edebiliyorum. Bunlar en kaliteli ve doğru izleme cihazlarıdır ama biraz pahalılar :((. Bunun haricinde voltaj izleme sağlayan ve yine akü ayarlanan voltaj değerinin altına indiğinde sesli bir ikaz ile sizi uyarabilen başka bir hollanda malı dijital ekranlı ve ışıklı bir cihaz da tedarik edebiliyoruz. onun fiyatı ise 132 Euro+KDV bunun haricinde akü testi yapabilen 3 ledli basit mantıklı ve dokunmatik butonuna bastığınızda üç led mantığı ile akü seviyenizi gösteren başka bir gösterge mevcut buda 35$ dan tedarik edilebiliyor. Bunun haricinde aslında sadece akü voltajı ölçebilen pilsiz yani direk aküden beslenen şık ışıklı led ekrana sahip dijital voltmetreleri de ebay vasıtası ile 15-20$'a getirtmek mümkün ama bu aralar kontroller sıkı ve gümrüğe takılabiliyor. En mantıklı olanı son ürün ve karavancılara en uygun olanlarda bunlar. Benim getirttiklerin son 5 adet gümrüğe takıldı ben de gidip almadım bile.
http://www.ebay.com/itm/Blue-LED-Volt-Meter-DC-7V-30V-Doesn-t-Require-Power-/350521378143pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item519cb3c55f

görüşmek üzere sevgiler

Ayrıca yine Hollanda üretimi güneş hücreleri ile imal edilmiş çok değişik boyutlu ve tanıtım amaçlı olarak kış indirimine tabi iki yeni modelimizi ve yeni müthiş fiyatlarını da burada sadece GEZENBİLİR ÜYELERİNE sunuyorum.

Görüşmek dilekleri ile,
Elimden geleni yapıyorum artık taktir sizlerin :smiley:

Ayrıca hafta sonuna kadar çok iyi 2 yıl garantili sıfır deep cycle jel solar akü fiyatları sunacağım.

G

Bu arada Yaşam aküsü II konu başlığı altında da söz verdiğim gibi, Aküsan FZA marka elyafla mumyalanmış plakalara sahip jel ve AGM akü fiyatları aşağıdaki gibidir ilgilenen arkadaşlara duyrulur.

Sonnenschein GF 12 65Ah muadili _ aynı kasa renk siyah FZA_66Ah AGM Starter Type High Performance (elyaf mumyalı plaka) - 190$+KDV (Bu akü 80Ah kapasiteye sahip özel imalat alternatör şarjına dayanıklılık gösterebilecek yapıdadır.)
Aşağıdaki Jel aküler yine AGM-Jel diyebileceğimiz hibrit yapıya sahip alternatör şarjına kesinlikle dayanıklı (üretici firma bunu özellikle belirtmiştir) normal jellere göre %30 daha yüksek performanslı akülerdir.
FZA_100Ah Jel Deep-cycle Solar type - 180$+KDV (1 ay sonra teslimat ürün tükenmiş durumda)
FZA_130Ah Jel Deep-cycle Solar type - 240$+KDV
FZA_140Ah Jel Deep-cycle Solar type - 260$+KDV
FZA_150Ah Jel Deep-cycle Solar type - 280$+KDV
FZA_200Ah Jel Deep-cycle Solar type - 315$+KDV

Akülerin gönderimi istenilen adrese alıcı ödemeli olarak anlaşmalı kargo Fillo kargo ile hesaplı bir şekilde yapılabilir.

Görüşmek üzere sağlıcakla kalınız, sevgiyle

Merhaba bahsettigim gibi bir olcu aletine ihtiyacim var. Acelem yok. Uygun bir alet olursa bana haber verin alayim. Sevgiiler. İnsel

okey sözüm söz size mutlaka bulup buluşturup bir tane size birde Abdi abiye yollayacağım, yada yönlendireceğim. Abdi abide aynı dertten muzdarip :smiley:) akü voltajını görmek istiyor. bunu çözeceğim inşallah. Bir ilan buldum ama ne yazıkki ellerinde hiç yokmuş. linki şöyle, tam benim istediğim pil gerekmeden çalışabilen bir cihaz;
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-deniz-araclari-12v-24v-lcd-dc-voltmetre-panelmetre-aku-voltaj-sarj-gostergesi-s-36930578/detay/
Ama artık yurtdışından gelen ürünler gümrüğe takılıyor. Artık bu tip parçaları bulmak Türkiyede yeni gümrük yasası ile zorlaştı ve daha zorlaşacak ne yazıkki. Kendiniz adına getirtebilirsiniz, tek üründe sorun çıkarmıyorlar ama.

Görüşmek üzere, sevgiler

Sevgili dostlar merhabalar,
Burası güzel bir paylaşım ortamı ! Bizde sizlerle bazı ürünlerimizi tanıtarak paylaştık bu kampanya başlığı altında. Teşekkürler gerçekten hepinize, şuanda stoklarımız tükenmek üzere. Son belirttiğim poly kristallerde fiyatta daha agresif olmamız mümkün ama bu siteleri rakiplerde inceliyor hatta içimizde bile varlar, dolayısı ile tüm fiyatları apaçık ortaya koyamıyoruz. Ama bizden paket sistem alanlara daima daha uygun fiyatlar vermeye çalışıyoruz. Ama şunu unutmayın dostlar, biz en ucuzuz deme gibi bir iddia ile bu kampanya düzenlenmedi, ama BİZ en kaliteliyiz, bizim sistemlerimiz en sorunsuz iddiamız var. Bu kampanya sağolsun varolsun Levent Güngör beyin önayak olduğu ve aslında aklı başında ve iyi niyetli tüm dostlara yine bilgi paylaşımı amaçlı bir ücretsiz danışmanlık hizmeti, ön ayak olma, daha ucuzunu bulan abilerimize bu konuda yine değerlendirmeler yapıp buldukları ürünün uygun olup olmadığına karar verme, böylece hata yapmalarını önleme, veya buldukları ucuz ürünün işlerine yarayıp yaramayacağını değerlendirme gibi bir kampanya idi.
Dip not: (biz bize bildirilen o fiyata inebiliyor isek ne ala, inemediğim durumlarda özellikle panelde başka firmaları arayıp ürünlerinin kalitesini sorgulama adına böyle çok kişiye yardımcı olmaya çalıştım, burada şu anlaşılmasın madem inebiliyordunuz bu fiyata neden burada vermiyorsunuz, yada ilan etmiyorsunuz, yada güncellemiyorsunuz)
Benim ağzımdan bu siteden bir kişiye çıkan bir laf ne kadar kar kurtarmasada ürün bazında verdiysem, mutlaka burada ilan ederim. DOLAYISI İLE PANELLERİMİZDE 100 ve 140Watt yeni polykristal hollanda Solland hücreli tiplerde özellikle, YENİ FİYATIMIZ: watt başına alın SİZE ÇILGIN FİYAT 1.5 Euro KDV dahildir. Çin malı hücreler ile bizim paneller farklıdır, bizim taiwan ve aslanlar gibi Türkiye üretimi ama hollanda hücreli panellerimiz ingiltereye bile ihraç edilmektedir. Alman üretimi panel stoğumuzu Ağustosta tükettik, ve ufak wattlarda şuanda üretimi yok artık bu firmanın ama 24Volt 185 Watt ve üzeri panellerde halen Solarteknik firmasının panellerini tedarik ediyoruz. Bu boyuttaki paneller ama karavanlara uygun değiller. Bu Solland Panel hücrelerimiz verimlilikleri ve her tür hava koşulunda yüksek performans sağlayan özellikleri ile inanılmaz sonuçlar veriyorlar. Ben denemeden ve emin olmadan hiçbir ürünümü satmam satamam, henüz öyle bir yeti kazanmadım inşallah ta kazanmam:smiley:).

Özellikle bu güzel sitede ben 3-5 ürün satmaktan öte çok güzel yürekli, iyi niyetli abilerimizle de tanışma imkanı buldum, zaten bu siteye geliş nedenim bu siteden bir abimizin bu sitenin size ihtiyacı var sözleri üzerinedir. Ve doğallığı ile 15 yada 20 civarı abimize yardımcı oldum. Bu kişilere mümkün olduğunca uygun fiyatlardan ürünler tedarik ettiğimi düşünüyorum, bu nedenle içim rahat. Öyle çok para falan kazanmadım ama iyi sağlam dostlar kazandığımı düşünüyorum. Beni herzaman 24 saat arayıp sorunlarını paylaşabileceklerini bilirler en azından. Bende çok çok şey öğrendim burada, birilerini kırdıysakta özür dileriz, onlarda artık affetsinler bizi.

Herşey için teşekkürler, sevgili dostlar sevgiyle kalın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri