Gezginlerin Yol Arkadaşı: Gezibilen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mobitech Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 918
Seyahat hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Gezmek, yeni yerler keşfetmek kendimize ayırdığımız en özel zamanlar aslında. İş yoğunluğunun, hayat telaşının içerisinde kendimize ayırdığımız vakit zaten yeterince kısıtlı. Bu vakti en verimli şekilde değerlendirmek için tedirgin olmuyor da değiliz. Vakit kaybına tahammülümüz yok değil mi? Nasıl olsun ki? Haftada bir - iki gün ya da yılda iki hafta tam anlamıyla kendimize vakit ayırabiliyoruz. O zaman aralığında da en iyi seyahat deneyimini yaşamak istiyoruz.

İnsan istiyor ki her şey dört dörtlük olsun. Biletimi ne zaman alayım, hangi otelde kalayım, nerede yemek yesem, hangi yeri görmeye gitsem gibi konuların içine düşünce geziyor muyuz yoksa arama motorları içerisinde kayboluyoruz belli değil. Tam bir bilgi karmaşası içine düşüyoruz.

FLt3ax1X0AMb6Yl

Dinleneceğiz derken daha fazla yorulan bir zihin, daha fazla stres ile dönüyoruz eve. Oysa bunların hiçbirine ne gerek var değil mi? Şöyle bir uygulama olsa, siz sadece biletinizi alıp, araba ya da bisikletinize binip yola çıksanız ne güzel olurdu. Size gittiğiniz yerin en güzel yemeklerini, lokantalarını gösterse; yaşadığınız yerde hangi tiyatro, hangi konser ne zaman diye haber verse kısacası çalınan zamanınızı size armağan etse size de yalnızca keyfinize bakmak kalsa…

Dijital Gezi Rehberi GeziBilen

Tüm bu ihtiyaçları göz önünde bulundurarak sizi olduğunuz yerden alıp götüren bir mobil uygulama var artık. Uygulama içerisinde yer alan tüm gezi noktalarına daha önce gidilmiş, incelenmiş ve gezilmiş içeriklerden oluşuyor. 20 kişilik bir ekibin başarı hikayesi aslında GeziBilen.

Türkiye’de en çok turist ağırlayan 20 ile giderek 2500 gezi noktasını fotoğraflayan, kullanıcılarına Türkçe, İngilizce, Almanca ve Rusça dil seçenekleriyle sunan uygulama kullanıcılarına dijital gezi asistanlığı vadediyor.

Uygulamanın avantajı sesli dijital rehberin bir navigasyon eşliğinde sizi gezdirmesi yahut gezi noktaları hakkında bilgi vermesi. Bunu hemen şöyle bir örnekle açalım: Diyelim ki tarihi yarımadayı keşfetmek istiyorsunuz. Tarihin ve Müzenin Şehri: İstanbul rotasına başlıyorsunuz. Sizi adım adım gezdiriyor, Alman Çeşmesi’nin önüne navigasyon eşliğinde geliyorsunuz. Sesli rehber başlıyor size çeşmenin tarihini anlatmaya.

FM2bB2EXEAwFeCR

GeziBilen Ne Gibi Kolaylıklar Sağlıyor?

Her şeyden önce gezginlerin zamanlarını verimli kullanabilmelerini sağlıyor. Herhangi bir kişiye, gruba, ekibe ve zamana bağlı kalmadan nitelikli bir rehberlik hizmeti sunuyor. Kullanıcılar günün her saati telefonlarındaki uygulamaya girerek çevresindeki gezi noktalarını, birbirinden özel temalara sahip rotaları gezebilir. Etkinlik Takvimi sayesinde konser, tiyatro gibi organizasyonları takip edebilir, rotada gezerken yediği bir yemeğin veya bulunduğu şehrin ünlülerini tanıyacağı zengin blog içeriklerini okuyabilirsiniz. Yalnızca bu kadar mı? Fotoğraf çekmeyi seven kullanıcılar için şehrin en popüler fotoğraflarına ulaşabileceği özel hazırlanmış içeriklere sahip.

Turistlerin Dijital Gezi Asistanı

Ülkemize gelen turistlerin bir çok konuda ihtiyaçlarına karşılık verecek gibi duruyor. Tur kapsamında gelsin veya bireysel gelmiş olsun, GeziBilen tüm sektörlerin tamamlayıcısı konumunda. Pandemi ile birlikte bireysel gezmenin de yoğunlaştığını göz önünde bulundurursak GeziBilen ekibi kullanışlı ve ihtiyaca karşılık bir mobil uygulama geliştirmiş.

Uygulamada Nasıl Rotalar Var?

Şimdi gelin hep beraber temalara göre hazırlanmış 185 rotadan bazılarına göz atalım;
  • Bir şehre gittiniz ama çok zamanınız yok mu? Çok Zamanı Olmayanlar rotasıyla birkaç saate şehri gezebilirsin.

• Yok ben şehir hayatından yoruldum, biraz uzaklaşıp kafa dinlemek istiyorum mu diyorsun? Tabiatın Hazineleri rotasıyla doğaya doğru adım atın.

• Yürümeyi seviyor ve yürürken sürekli bir şeyleri keşfetmek mi istiyorsun? Keşfetmeye Doyamayanlar rotasıyla binlerce adım seni bekliyor.

• İki tekerleğim bana yeter, tüm dünyayı gezerim mi diyorsun? Bisiklet Rotası ile özgürlüğe pedallayın.

• Tarihte yolculuğa çıkmaktan heyecan duyanlardan mısın? Fatih’in Yürüyen Gemileri rotası ile zamanda yolculuk yapın.

• Tam bir gurmeyimdir, yeni lezzetler keşfetmekte hoşlanır mısın? Tarihi Yarımada’nın Asırlık Lezzetleri ile saray mutfağından gelen lezzetleri dene.

Uygulamanın Kullanıcılara Artıları Neler?

Uygulama içerisinde her gezginin bir profili var. Sosyal medya gibi düşünün. Arkadaş olarak ekleme, fotoğraf paylaşma, uygulama içi mesajlaşma öne çıkan özellikler. Kullanıcılar sadece var olan rotalara da bağımlı kalmıyor, kendileri de rota oluşturup tarzını yansıtabiliyor. Tabii bir de rozet sistemi var. Kullanıcıların tecrübelerine göre edindikleri rozet sistemi onları uygulama içerisinde öne çıkaran bir özellik olarak yer alıyor.

Uygulamayı Google Play ve App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
gezibilen.com/download

Son düzenleme:
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri