Gezi Araçlarında Eberspächer Isıtıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 127
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,281

Etiketler

1992 yılında aldığım Truma ısıtıcıyı 2007 yılında yeni dönüṣümünü yaptığım araca takmadan önce bir bakımını yaptırdım. Bakım ücrei 200 € civarındaydı. Isıtıcı hala sorunsuz ҫalıṣır.

Yalnız bir noktayı da göz önünde bulundurmak lazım. Isıtıcı buzdolabı gibi sık ҫalıṣan bir cihaz değil. Benim ısıtıcının on defanın üzerinde ҫalıṣmadığı yıllarda vardır.

Orijinal Webasto veya Eberspächer ısıtıcıların fiyatlarıyla Ҫin’de üretilenlerin fiyatları arasındaki fark ҫok büyük.

Ṣu anda Almanya’da Amazon’da satılan Ҫin üretimi ısıtıcılar var. Hemen hepsinin fiyatı, benim 14 yıl önce ısıtıcımın bakımı iҫin ödediğim 200 €‘ nun altında.

Aṣağıdaki linkte 139,99 € fiyatı olan ısıtıcıya 1.355 kiṣi yorum yazmıṣ. Yorum yazanlardan % 73‘ ü beṣ yıldız vermiṣ.

https://ogy.de/ky3z
Abi bu ürün Türkiye ye gönderilmiyor.

Eberspacher çok düzgün ve kullanışlı bir cihazdır.
Sürekli çalışıyor dediğiniz ateşleme yapmadan, sirkülasyon havası olmasın?

Karavanın büyüklüğü ne kadar? acaba yeterli gelmiyor mu?
Mazot alırken çıt çıt diye bir ses gelir,o sürekli mi geliyor,arada duruyor mu?
Ayar düğmesi hangi konumda?

Son düzenleme:

Karavanın büyüklüğü ne kadar? acaba yeterli gelmiyor mu?
Mazot alırken çıt çıt diye bir ses gelir,o sürekli mi geliyor,arada duruyor mu?
Ayar düğmesi hangi konumda?
karavanım 750kg altı çalışma sırasında herhangi bir sıkıntı yaşamadım. muhtemelen acemiliğim ve kullanıcı hatası :smiley: ikinci kampımda daha detaylı incelemem gerek. ilk seyahatimde heyecanıma yenildim :smiley: çalışma sırasında ve sonrası çalışma esnasında mazot pompası çıt çıt sesi sürekli geliyor, ben kapatmadan durmuyor. kontrol paneli ise resimde ki gibi.

S l300

karavanım 750kg altı çalışma sırasında herhangi bir sıkıntı yaşamadım. muhtemelen acemiliğim ve kullanıcı hatası :smiley: ikinci kampımda daha detaylı incelemem gerek. ilk seyahatimde heyecanıma yenildim :smiley: çalışma sırasında ve sonrası çalışma esnasında mazot pompası çıt çıt sesi sürekli geliyor, ben kapatmadan durmuyor. kontrol paneli ise resimde ki gibi.
Eberspacher hiçbir zaman durmaz düşük ayarda sürekli çalışır. Ama yüksek ayarda sürekli çalışıyorsa bir arıza olabilir belki.

Dış hava sıcaklığı çok düşük ise ve yalıtım az ise içeriyi sürekli 25 derecede tutmak için yüksek performans ile çalışmış olabilir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.