Gezi Araçlarında Eberspächer Isıtıcı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 127
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,193

Etiketler
Bugün gezenbilir Facebook grubunda bir karavancı çin malı dizel ısıtıcının gece karavan içine duman attığını ve karbonmonoksit alarmı ile uyandığını yazmış
Uyanmasa ölürdü maazallah
E-10 hatası vermiş
Çin malı dizel ısıtıcılardan uzak durmak mı lazım acaba?
Dizel ısıtıcı kullanan arkadaşların yılda bir veya iki kez kurum temizliği yapması, yatmadan egzozun açık olduğunu kontrol etmeleri iyi olur bence
Karbonmonoksit dedektörü şart

Bugün gezenbilir Facebook grubunda bir karavancı çin malı dizel ısıtıcının gece karavan içine duman attığını ve karbonmonoksit alarmı ile uyandığını yazmış
Uyanmasa ölürdü maazallah
E-10 hatası vermiş
Çin malı dizel ısıtıcılardan uzak durmak mı lazım acaba?
Dizel ısıtıcı kullanan arkadaşların yılda bir veya iki kez kurum temizliği yapması, yatmadan egzozun açık olduğunu kontrol etmeleri iyi olur bence
Karbonmonoksit dedektörü şart
Evet, CO dedektörü hayat kurtarır.

Ben de biraz araştırdım
Yanma odası çatlayınca böyle oluyormuş
Bunun yedek parçası Çin'den bulunmaz
Isıtıcı çöpe gider

.
Yukarıdaki ses konusuna ilaveten..
Benim Eberspächer 2'nin sesinin neredeyse duyulmamasının sebebi, sanırım usturuplu bir konumdan çok, şöyle bir susturucu olmalı ?

Siteyi adres satırına yazamayanlar Facebook gruplarında aslan, kral oluyorlar. Hepsi de işin uzmanı bu arada.

Arada sırada ilginç paylaşımlar da oluyor. Anlık bilgi açısından. Özellikle karavan elektriği v.b gruplarda.

Arkadaşlar,
Eberspacher ve webasto'nun arkasında yılların birikimi, deneyimi var. Çinden ucuz bir şey getireceğinizi ve bunun da Eberin yerini tutacağını düşünmeniz tam Türklere yakışan bir davranış. Olmuyor işte bugün kazanı çatlar yarın orası patlar canınızdan olursunuz. Çin işi vebastodan vazgeçin. Bunun ne servisi ne de herhangi bir güvencesi var. Paranızı biriktirin ama harcadığınızda iyi bir şeye harcayın. Eber veya Webasto kullanın. Bunların dışında bir de Truma kullanın. Başkaca da bir şey kullanmayın.

Kamyon tır çıkmasını ben tavsiye etmiyorum hocam. Onun yerine sıfır dai ya da yılkar filan düşünsen? Ya da ben coolman taktirdim mesela kendinden karbonmonoksit dedektörlü. Demmon kullananlar da memnun termostat şart değilse.

@tapatalk
Sayın pasolvan coolmanla mutlumusunuz , artı ve eksi olarak gördüklerinizi paylaşırsanız memnun olurum . Bende almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz ?

Sayın pasolvan coolmanla mutlumusunuz , artı ve eksi olarak gördüklerinizi paylaşırsanız memnun olurum . Bende almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz ?

Merhaba,

Artıları çok hızlı ısıtıyor, çok güçlü bir cihaz. Eksileri çok hızlı ısıtıyor, çok güçlü bir cihaz :smiley:

Şöyle ki benim karavan küçük. Toplamda yaklaşık 15m3'lük bir hacim. Bu cihazın en düşük kapasitesi bile ortamı saunaya çeviriyor. Uzaktan kumanda elinizde uyumanız gerekiyor soğuk gecelerde.

Merhaba,

Artıları çok hızlı ısıtıyor, çok güçlü bir cihaz. Eksileri çok hızlı ısıtıyor, çok güçlü bir cihaz :smiley:

Şöyle ki benim karavan küçük. Toplamda yaklaşık 15m3'lük bir hacim. Bu cihazın en düşük kapasitesi bile ortamı saunaya çeviriyor. Uzaktan kumanda elinizde uyumanız gerekiyor soğuk gecelerde.
Hocam kuru kontaklı bir kuluçka termostatı takıp, otomatik olarak durup, çalışmasını sağlayabilirsiniz.

SM-S908E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,

Çok teşekkürler sayın Pasolvan ,
Sizin aldığınızla Amazonda satılan Vevor marka arasında kaldım. Fiyatın çok cazip ( 2400 tl) olması ibreyi Vevora çeviriyor.

Hocam kuru kontaklı bir kuluçka termostatı takıp, otomatik olarak durup, çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Hocam çok güzel öneri. Fakat bildiğim kadariyla enerjinin aniden kesilmesi dizel ısıtıcılara çok ciddi zarar veren bir konu. Kapandığında yanma odasını boşaltıp fanıyla kendini soğutup öyle kapanıyor. Bu da ortalama 2-3 dakika sürüyor.

@tapatalk

Hocam çok güzel öneri. Fakat bildiğim kadariyla enerjinin aniden kesilmesi dizel ısıtıcılara çok ciddi zarar veren bir konu. Kapandığında yanma odasını boşaltıp fanıyla kendini soğutup öyle kapanıyor. Bu da ortalama 2-3 dakika sürüyor.

@tapatalk
Programına bakmak lazım. Devre şeması varsa, son süpürme yaptırıyor olabilir veya röle ile bu süpürme eklenebilir. Pek te sorun olacağını sanmam aslında, sonuçta bu atmosferik bir yakıcı olması lazım. Yakıtı keser kapatınca, kalan yakıt da az miktardadır, bir süre sonra biter. İç hava ayrı devredir, karışma olmaz zaten. Yada iç hava fanını sürekli açık tutabilirsiniz, ses rahatsız etmiyorsa tabi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR