Gezi Raporu Nasıl Yazılır?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muratsahin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,623

Etiketler
Ynt: Gezi Raporu Nasıl Yazılır?

muratsahin' Alıntı:
offroad'cılar için ne kadar cazip bilemem ama dağlara düşkünseniz linkteki rotalar ilginizi çekebilir. motorcuların gözdesi olan bu yollar italya ve kuzeyindeki bol virajlı dağ yollarıdır.

murat bey affınıza sığınarak bende motorcuyum , son 1 yıldır binemiyorum ama yakında döneceğim tekrar, 2005 yılında ,antalyadan başlayıp, 13 gün 9000 km süren bir yolculuk yaptım içinde kısmen alplerde vardı , motor ile bir kısmını gezip ,hacı oldum :D , acaba diyorum daha değişik neresi olur :D

Cihan bey aynı rüzgarla ruhumuzu yıkadığımıza sevindim. Bu aralar aklımda Norveç ve Sibirya var. Ancak zaman ve parasal olarak biraz zorluyor o yüzden bu yıl Balkanlar, Dolomitler, Macaristan vs. ile yetineceğim. Norveç fiyordlarını çok övüyorlar asfalt kalitesi, manzara muhteşemmiş ancak konaklama biraz tuzlu.

muratsahin' Alıntı:
Cihan bey aynı rüzgarla ruhumuzu yıkadığımıza sevindim. Bu aralar aklımda Norveç ve Sibirya var. Ancak zaman ve parasal olarak biraz zorluyor o yüzden bu yıl Balkanlar, Dolomitler, Macaristan vs. ile yetineceğim. Norveç fiyordlarını çok övüyorlar asfalt kalitesi, manzara muhteşemmiş ancak konaklama biraz tuzlu.

murat bey bende aynı planları yaptım , balkanlar konusunda yardımcı olurum ,çok güzel yerler var , norveç benimde üzerinde çalıştığım bir rota ama en ekonomik yolu uçakla almanya ,oradan motor kiralayıp norveç ,sibiryaya hiç bulaşmayın gerçekten çok zorlanırsınız ve en az 35-40 gününüz yer ,hele hele rusçanız yoksa çok kötü ,2 arkadaşımız 3-4 sene evvel gittiler yarı yoldan dönmek zorunda kaldılar , aman

benim rota zor ve güzel, iki kişilik sefer...(detayları anlatamıyorum) ekstrem, bol adrenalin! 3 ay var daha... (((= Cihan tarih yaklaşınca açıklayacağım, rotayı... (;

Yazı çok güzel olmuş. Hem pratik ve teorik bilgiler verilmiş. Bazılarının yazılarını zevkle okurken bazıları sıkıcı ve niteliksiz hissi verebiliyor.

Bu güzel yazıyı nasıl görmemişim ben.Çıktı alıp öğrencilerimle de paylaşacağım.Ellerinize sağlık.

Selamlar;

Makaleniz çok başarılı ve açıklayıcı. Gezi notlarımı kaleme alırken bu makalenizi her seferinde gözden geçireceğime emin olabilirsiniz.

Paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

uyku_hapi

İyi geziyorum ,kötü yazıyorum ben bir türlü beceremiyorum . Sizi tebrik ederim çok güzel anlatmışınız, Eğitimin yanında birazda yetenek istiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri